z Windowsa na Amige?

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lyska
Posty: 12
Rejestracja: 17 lut 2007, o 21:57
Lokalizacja: Chernobyl

z Windowsa na Amige?

Post autor: Lyska »

yoyoyo! :twisted:
hmm. czy jest możliwe zgranie gry z kompa, ale adf(raczej zawartosc) oczywiscie.
da sie?

czyli z kompa na amige dac na dystkietke, gre . :roll:

possible?
mozliwe? prosze o pomoc!
S.T.A.L.K.E.R.
Lyska Sky
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Nie rozumiem pytania.
Z jakiego komputera? Silicon Graphics czy może Macintosha? A Amiga to co - pralka, że chcesz przegrywać "z komputera na Amigę"?
Zdaje się, że chcesz przenieść dane MIĘDZY KOMPUTERAMI gdzie jednym z nich jest Amiga a drugi bliżej nieokreślony.

Proponuję pamiętać, że słowo komputer NIE JEST synonimem peceta i mówienie "z komputera na Amigę" to tak samo jakby mówić "z samochodu do BMW" - jedno jest rodzajem a drugie konkretnym modelem i nie należy tego mylić.
Sprecyzuj pytanie.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Po pierwsze, zdecyduj się czy mówisz po polsku czy po angielsku, my dobrze wiemy, że możliwe po angielsku to possible, więc jeśli przyszedłeś uczyć nas angielskiego to chyba pomyliłeś fora.

Po drugie
Lyska pisze:czy jest możliwe zgranie gry z kompa, ale adf(raczej zawartosc) oczywiscie.
To było zdanie twierdzące czy pytanie? Znaki interpunkcyjne są naprawdę ważne i nie należy ich traktować z przymrużeniem oka, w tym zdaniu akurat da się domyślić, że jest to pytanie, lecz w niektórych zdaniach brak nawet jednego przecinka może zmienić cały sens zdania.
Poza tym w Twoim zdaniu nie ma polskich znaków (o dziwo jest tylko w słowie "możliwe"), niektórzy tłumaczą się, że nie używają ich, ponieważ są zbędne. W takim razie skoro są one zbędne to dlaczego znajdują się w polskim alfabecie? Przypadek?
Kolejna rzecz to brak sensu w zdaniu gdyby pominąć nawias zdanie brzmiało by - "czy jest możliwe zgranie gry z kompa, ale adf oczywiscie." Nie ma ono żadnego sensu i jest zbitką dwóch zdań oderwanych od kontekstu.
Już nie wspomnę o lekceważeniu zasady iż każde słowo na początku zdania piszemy z dużej litery. Nie rozumiem także co miało znaczyć to "hmm", po którym, nie wiedzieć skąd, jest kropka (gdyby był przecinek to przynajmniej było by to poprawnie stylistycznie, oczywiście nie biorąc pod uwagę błędów wyżej wymienionych).

Po trzecie:
Lyska pisze:czyli z kompa na amige dac na dystkietke, gre .
Powielę to co powiedział kolega amigafan - Amiga (ponieważ jest to nazwa własna to słowo zaczynamy od dużej litery) to nie pralka, jest komputerem jak każdy inny, niektórzy są tak usadowieni na windzie, że myślą, że jak na pececie jest Linux to już nie jest komputerem.

Po czwarte i ostatnie (uff):
Lyska pisze:possible?
mozliwe? prosze o pomoc!
Forum dyskusyjne to nie miejsce na chwalenie się znajomością języków obcych, tutaj się dyskutuje, jak sama nazwa wskazuje.

Wybacz, jeśli się zawiodłeś, ale nie jesteśmy wróżkami z czarodziejskimi różdżkami i znamy magicznych sposobów na odczytanie Twojej wiadomości. Taka rada na przyszłość - przeczytaj swój post kilkakrotnie zanim go wyślesz i pomyśl czy jest on zrozumiały, jeśli nie jesteś w stanie tego stwierdzić to spytaj się oto kogokolwiek w pobliżu (idź nawet do sąsiada z piętra niżej, jeśli nikogo przy Tobie w danej chwili nie ma).

Acha, i jeszcze jedna rada na przyszłość -> KLIK

Pozdrawiam serdecznie! (:P)

Jedi
Niech Moc będzie z Tobą!
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Co prawda Lyska pisze okropnie, ale ja akurat (chyba) zrozumiałem o co mu chodzi:
Po pierwsze: Lyska ma PC i Amigę.
Po drugie: Na PC trzyma jakiś Amigowe gry w formacie adf.
Po trzecie: Lyska chce nagrać te gry na dyskietki, które następnie chciałby uruchomić na Amidze.

Odpowiedź: Amiga nie jest w stanie odczytać dyskietek z PC (i vice versa), dlatego albo trzeba się posłużyć kablem Null Modem, albo kartą o nazwie PCI Catweasel. Jeżeli coś popieprzyłem, to proszę mnie poprawić. :wink:
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Amiga nie jest w stanie odczytać dyskietek z PC

No to chyba dawno nie używałeś Amigi bo już od systemu 2.1 w systemie jest obecny CrossDOS umożliwiający odczyt i zapis dowolnych dyskietek pecetowych, a na wcześniejszych systemach wystarczy doinstalować ten pakiet.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

amigafan pisze:No to chyba dawno nie używałeś Amigi bo już od systemu 2.1 w systemie jest obecny CrossDOS umożliwiający odczyt i zapis dowolnych dyskietek pecetowych, a na wcześniejszych systemach wystarczy doinstalować ten pakiet.
Hehehe! Wiedziałem, że coś popieprzę. A co do tego nieużywania - racja, swoją Amisię 600 sprzedałem w '96. :P
THE BEST IS YET TO COME
Sethlin
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2007, o 12:23

Post autor: Sethlin »

mam w domu amige 1200 z hd ale bez zainstalowanego systemu.widziałem w necie pliki z workbenchem 3.1 (były w formacie adf).chciałbym sie spytać co trzeba zrobić abym mógł te pliki zgrac na dyskietke i odtworzyć na amisi?
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Jedynym sposobem aby na piecu nagrywać amigowe dyskietki jest kupno CatWeasel
http://www.jschoenfeld.com/products/catweasel_e.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/CatWeasel
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

...co trzeba zrobić abym mógł te pliki zgrac na dyskietke i odtworzyć na amisi?...
1. Skontaktować się z innym posiadaczem Amigi. Popytaj na WWW.PPA.PL, może kogoś trafisz ze swojego regionu? Jak masz Amigę, to należy Ci się też system do niej należący. Jeśli nie dostałeś dyskietek, to poprostu możesz je ściągnąć (adf) i zgrać; nie łamiesz prawa.

2. Wymontować dysk z Amigi i podłączyć go do PC. Uruchamiasz WinUAE z tych adf-ów, zakładasz partycje (AMIGOWE!) na dysku z Amigi, instalujesz system z adf-ów, odpinasz dysk od PC, podłączasz go do Amigi i cieszysz się gotowym systemem na A1200 :) . Teraz dopiero na A1200 z plików adf robisz sobie amigowe dyskietki systemu które chowasz do pudełka i strzeżesz jak oka; bo napewno Ci się przydadzą.

3. Kupowanie CatWeasel-a to - przy jego cenie - nie warta skórka za wyprawkę :| ---> http://www.efunzine.com/efnz.php?a=pro& ... cf9eb907a3 . Taka pomoc niezbyt trafiona, Amigafan :?
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

Jasnabladź, Google nie boli. Firefox 2.0 też nie boli. Starsze z odpowiednim plug-inem też nie ( Chodzi o zaznaczanie błędów. )
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

AlaN pisze:Taka pomoc niezbyt trafiona, Amigafan
Pomoc jak najbardziej trafiona bo stanowi odpowiedź na pytanie z pierwszego postu.
A to że dla ciebie to jest za drogo czy nie warte nie znaczy że dla kogoś innego jest tak samo. Daj każdemu decydować za siebie i udzielaj odpowiedzi na pytanie a nie na siłę o czymś innym (podłączaniu dysku gdy pytanie jest o dyskietki). Takie uszczęśliwianie na siłę na swoje podobieństwo.
To jak ktoś się zapyta jak połączyć Ami z pecetem przez złącze szeregowe aby przesłać dane to będziesz się rozpisywał, że powinien kupić sieciówkę PCMCIA i podłączyć komputery przez sieciówki gdy NIE JEST to tematem pytania i być może również tematem zainteresowania osoby pytającej.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

...jak ktoś się zapyta jak połączyć Ami z pecetem przez złącze szeregowe aby przesłać dane to będziesz się rozpisywał, że powinien kupić sieciówkę PCMCIA...
Powiedział co wiedział:
amigafan pisze: -----> ...Jedynym sposobem aby na piecu nagrywać amigowe dyskietki jest kupno CatWeasel... <-----
:P
...kupić sieciówkę PCMCIA i podłączyć komputery przez sieciówki gdy NIE JEST to tematem pytania...
A CatWeasel jest? :twisted:
Pomyśl zanim coś napiszesz w ripoście :D
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

AlaN pisze:Powiedział co wiedział:
A CatWeasel jest?
Pomyśl zanim coś napiszesz w ripoście
I znów nie trafiłeś bo CatWeasel JEST tematem:

Pytanie:
Sethlin pisze:co trzeba zrobić abym mógł te pliki zgrac na dyskietke i odtworzyć na amisi?
Odpowiedź:
amigafan pisze:Jedynym sposobem aby na piecu nagrywać amigowe dyskietki jest kupno CatWeasel
Jak widzisz jest to odpowiedź na zadane pytanie. (Co trzeba zrobić aby nagrać dyskietki na pececie? => Kupić CatWeasel.)
Ach, te problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

Zgrać na dyskietkę można też na Amidze. Chyba są odpowiednie programy, do nagrywania z adfów na dyskietki?
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
ODPOWIEDZ