Jak odsłuchać osobno kanały w plikach mod?

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

O programie FamiTracker nic nie wiem, bo z niego nigdy nie korzystałem, a te mody
które masz powinno się dać odtworzyc w FastTrackerze, spróbuj moze użyc wersje 2
razem z emulatorem dosa DosBox, a i nie wiem dlaczego mój program wywalil Ci taki
błąd, może nazwa modułu zawierała jakies dziwne znaki albo plik był w użyciu, dziwne.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

Do odtwarzania amigowych kawałków polecam XMPlay z pluginem Delix i MODPacker. Mało którego kawałka nie chwyci, nawet DeliPlayer może się przy nim schować :D
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
apocalyptiq
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2007, o 15:28

Post autor: apocalyptiq »

No ten XMPlay ma za mało rozbudowaną funkcję MOD Pattern, której to właśnie potrzebuję. Funkcję tą mają m.in. Renoise (shareware :( ) , OpenModPlugTracker (Win), NoiseTracker (DOS), ProTracker (Amiga). Wszystko fajnie, tylko że mod'y, które konwertuje z innych formatów, np. z p4x (The Player 4.1a), działają tylko pod Amigowymi trackerami. A te są mniej funkcjonalne od np. świetnego OpenModPlugTracker. Norbi doszedł do wniosku, że owe pliki są spakowane XPK, lecz te moje mody są uszkodzone, ponieważ nie chcą się rozpakować :) Może znacie jakieś inne dobre konwertery na mod? Albo inny sposób jak otworzyć pliki muzyczne w egzotycznych formatach (m.in.: p4x, mdat, smpl, np3) w OpenModPlugTracker?
apocalyptiq
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2007, o 15:28

Post autor: apocalyptiq »

OK, już wszystko gra, Norbi rozwikłał tą zagadkę: wystarczy wyłączyć funkcje pakowania XPK'kiem w ProWizardzie :D DZIĘKI NORBI! :D
ODPOWIEDZ