Workbench 3.1 PL HD

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

bedzie, bedzie napewno ale nastepnym razem..

a teraz zapraszam do sciagania nowego wydania z tego ponizej adresu (puki Blod nie zamiesci go u siebie):

http://free.of.pl/s/srvag/index.html

ostatnie zmiany jakie zaszly od wczoraj:
20040627: wrzuciłem BenchTrash oraz zmienilem domyslna ikonke kosza na "kibelek" :D
20040627: wrzuciłem niezły bajerek CaBoom (daje fajne efekty przy otwieraniu/zamykaniu okien/menu) - dzięki za info AmigaFan!
20040627: poprawka: program zarządzający commodities "Exchange" miał ustawione w tooltypes domyślne "chowanie się" po pierwszym uruchomieniu - zmieniłem to
20040627: testowanie partycji

pełny changelog jest pod tym adresem co podalem wyzej

nowa wymagana konfiguracja winuae:
CPU 68040
CPU MaxSpeed "Fastest possible, but maintain chipset timing"
CPU JIT (CACHE 2MB+)
RAM CHIP 2MB
RAM FAST 4MB+
RAM Z3-FAST 2MB+
RAM RTG 2MB+
ROM Kickstart 3.1
Chipset AGA
GFX FullScreen
GFX FullScreen RTG
GFX 800x600 16BPP (recommended)

info dla Blod-a:
zwieksz w swoim config-pliku pamiec FAST z 2MB na 4MB lub daj od razu 8MB i wylacz Z3-Fast
zalecam wlaczyc domyslnie tryb JIT (przynajmniej 2MB Cache'u) chodzi stabilnie z winuae 0.8.27 nie mialem jeszcze zadnej zwiechy a bez niego ta partycja chodzi wolno jakby byla odpalana na "pięćsetce" :D (no chyba ze to tylko tak u mnie sie dzieje)

odnosnie dodatku CaBoom nie wiem jaki wplyw ma szybkosc pc na rysowane efekty (podczas otwierania/zamykania okien/menu) przez ten bajer gdyz nie jestem w stanie narazie tego sprawdzic domyslne ustawienie parametru SPEED=1000 (w tooltypes ikony SYS:WBStartup/CaBoom) wydaja sie byc dobre na mojej maszynie (duron 850mhz) jak komus chodzi za szybko (prawie nie widac efektu) to niech zwiekszy np. SPEED=2000 i odwrotnie jak za wolno to ponizej 1000

a moze ktos sie wypowie w tej kwestii :D
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Postanowiłem uruchomić tą partycję, lecz...się nie chce uruchomić. Ekran na krótko staje się czarny, w trayu pojawia się ikonka uae a kursor zastyga w lewym górnym rogu ekranu. Nie wiecie co może być nie tak?
AXE Capoeira!
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

wersja emulatora?
dałes poprawny konfig (2 posty wyzej)?
czy zawsze tak sie dzieje? bo mi czasami dzieje sie dokladnie to samo ale to niezaleznie od tego co odpalam wiec wina na pewno nie lezy po stronie partycji
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Wersja najnowsza w configu poczyniłem zmiany (wg twoich rad) i cały czas to samo. Do tego po restarcie zmienia mi się rozdziałka na pulpicie :/.
AXE Capoeira!
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

a prubowales bez JIT (cache'u)
sprobuj odpalic (jak masz) poprzednia wersje tej partycji (na tym samym konfigu co ta)
sprobuj odpalic cokolwiek innego na tym konfigu
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Spróbowałem włączyć UAE bez partycji (i na różnych konfigach) i też się nie odpala. Dziwne, bo wersja 026 działała mi dobrze...chyba przyda mi się reinstalka systemu ;). Dzięki za zainteresowanie :).
AXE Capoeira!
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

po co od razu cały system?
najpierw przeinstaluj directx i stery do grafy moze pomoze
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Heh tak się składa że zrobiłem sobie image "świeżego" (ale z potrzebnymi programami itp.) systemu ghost'em, więc reinstalka, jeśli w ogóle można to tak nazwać, trwa moment :).
AXE Capoeira!
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

acha i tez mialem kiedys takie problemy ze winuae chodzil jakis czas a po pewnym czasie przestal sie uruchamiac wogule i trzeba bylo reinstalowac system zeby moc znowu emulowac ale od wersji 0.8.27 chyba cos naprawiono w tym emu bo odkad wyszla ta wersja nie mam juz zadnych z nim problemow

[ Dodano: Nie Cze 27, 2004 11:36 pm ]
BadMojo pisze:Heh tak się składa że zrobiłem sobie image "świeżego" (ale z potrzebnymi programami itp.) systemu ghost'em, więc reinstalka, jeśli w ogóle można to tak nazwać, trwa moment :).
no to czekam :D
kope lat minęło..
przybysz1985
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2004, o 15:40

Post autor: przybysz1985 »

witam ludzi na forum :D
mógłby mi ktoś powiedzieć jak zmienic tapete??
zmieniam w wb patern ale nic sie nie zmienia
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

a w jakim formacie jest ta tapeta? iff i jpg na pewno dzialaja na innych jeszcze nie sprawdzalem..

ChangeLog, c.d.:

20040628: poprawiłem konfigi VisualPrefs, TitleShadow oraz MCP - dla zgodności z Birdie
20040628: nowa łatka graficzna: Birdie 1.5
20040628: poprawki: wyłączyłem następujące łaty MCP: FrameIHack, SysIHack, CycleToMenu oraz NewGadTools - były konflikty z opcjami VisualPrefs. Dodatkowo domyślnie wyłączyłem łatę MCP: WBGauge - graficzny wskaźnik WB pokazujący "zapełnienie" dysków (a'la "Fuel" w Workbench'u 1.3), który znajdował się z lewej strony okna - wystarczy, że informacja o zapełnieniu wyświetlana jest w tytule okna.
20040628: nowa łatka systemowa: StackAttack
20040628: wrzuciłem brakujący "gui.catalog" (spolszczenie do edytora preferencji VisualPrefs)
20040628: poprawiłem konfig WBPattern; opcje "Standard" oraz "Lock 4-7 Pens" nie są wymagane.

Oto screenshot przyszlej wersji (wszystko jeszcze moze ulec zmianie):
http://free.of.pl/s/srvag/pliki/next.gif - gif 256 kolorow (w rzeczywistosci wyglada to lepiej :D )

[ Dodano: Czw Lip 01, 2004 10:15 pm ]
Dla tych co jeszcze nie wiedza na stronie juz od przedwczoraj lezy juz nowe release-20040631, oto screenshot: http://free.of.pl/s/srvag/pliki/screenshot.gif - 235,2 KB

a tutaj są pliki:
http://free.of.pl/s/srvag/index.html

ChangeLog:

Release-20040631
20040630: wrzuciłem dokumentację BenchTrash [EN]
20040630: wrzuciłem dokumentację CaBoom [EN]
20040630: wrzuciłem dokumentację TitleShadow [EN]
20040630: wrzuciłem dokumentację NewIcons [EN]
20040630: usunąłem DEVS:DOSDrivers/NULL oraz L:NULL-Handler
20040630: dodałem ikonkę def_RADDisk.info dla RAD Dysku - identyczna jak "RAM Disk"
20040630: poprawiłem SYS:Devs/DOSDrivers/RAD - w końcu działa jak należy i ma pojemność dyskietki OFS ;)
20040630: wrzuciłem RexxMast do sekwencji startowej
20040629: wrzuciłem dokumentację MagicMenu [EN]
20040629: nowa wersja: MagicMenu i MagicMenuPrefs 2.30 -> 2.35
20040629: nowa wersja: MagicMenu.catalog 1.0 -> 1.12
20040629: nowa wersja: FileSave.audio 2.11 -> 5.4
20040629: nowa wersja: AHI-Handler 5.1 -> 5.3
20040629: nowa wersja: AHI.device 5.33 -> 5.46
20040629: nowa wersja: AHI Preferences 5.7 -> 5.11
20040629: nowa wersja: AddAudioModes 5.3 -> 5.5
20040629: dodałem logo na belce tytułowej workbench'a
20040629: zmieniłem tapetę na blacie i wzór w oknach
20040629: zmienilem ikonki dokumentacji na ładniejsze
20040629: wrzuciłem dokumentację VisualPrefs
20040629: poprawka: wymieniłem VisualPrefs na wersję dla CPU 040
20040629: poprawiłem jeszcze troszkę wygląd i zachowanie Workbench'a (VisualPrefs, TitleShadow)
20040628: poprawiłem konfigi VisualPrefs, TitleShadow oraz MCP - dla zgodności z Birdie
20040628: nowa łatka graficzna: Birdie 1.5
20040628: poprawki: wyłączyłem następujące łaty MCP: FrameIHack, SysIHack, CycleToMenu oraz NewGadTools - były konflikty z opcjami VisualPrefs. Dodatkowo domyślnie wyłączyłem łatę MCP: WBGauge - graficzny wskaźnik WB pokazujący "zapełnienie" dysków (a'la "Fuel" w Workbench'u 1.3), który znajdował się z lewej strony okna - wystarczy, że informacja o zapełnieniu wyświetlana jest w tytule okna.
20040628: nowa łatka systemowa: StackAttack
20040628: wrzuciłem brakujący "gui.catalog" (spolszczenie do edytora preferencji VisualPrefs)
20040628: poprawiłem konfig WBPattern; opcje "Standard" oraz "Lock 4-7 Pens" nie są wymagane.

moj przedmowca mial jakies problemy z tapetami postanowilem przetestowac datatypy i nie widze zadnych problemow tapetki laduja sie elegancko sprawdzalem takie formaty jak IFF (ILBM), GIF, JPG a nawet PNG wszystkie sa obslugiwane
kope lat minęło..
przybysz1985
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2004, o 15:40

Post autor: przybysz1985 »

z tapetami jest juz ok.
teraz nie wiem jak sie zmienia ikonki :?:
ps1: po ściągnięciu tych dysków trzeba je umieścić w katalogu z winuae czy gdzies indziej?? jak za pierwszym razem włączam locale to wyskakuje bląd "nie można otworzyć sys:locale"(lub coś wtym stylu) ale zmienia się wszystko dobrze. tak samo jest przy zmianie obrazu
ps2: czy po ściągnieciu i uruchomieniu tych dysków wygląd jest taki sam jak na screenie?? pytam sie ponieważ u mnie jest standardowy wygląd i chciałbym wiedzieć czy to jest zamierzone??
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

przybysz1985 pisze:z tapetami jest juz ok.
teraz nie wiem jak sie zmienia ikonki :?:
ps1: po ściągnięciu tych dysków trzeba je umieścić w katalogu z winuae czy gdzies indziej?? jak za pierwszym razem włączam locale to wyskakuje bląd "nie można otworzyć sys:locale"(lub coś wtym stylu) ale zmienia się wszystko dobrze. tak samo jest przy zmianie obrazu
ps2: czy po ściągnieciu i uruchomieniu tych dysków wygląd jest taki sam jak na screenie?? pytam sie ponieważ u mnie jest standardowy wygląd i chciałbym wiedzieć czy to jest zamierzone??
sciagnales najnowsza wersje z podanej strony? (wyglada tak jak na obrazku)

nie podoba ci sie glowicons set? ikonki sa na aminecie (podmieniasz pliki *.info)

mozesz gdzie ci pasuje rozpakowac partycje (wszystkie pliki - jej czesci w jedno miejsce) na dysku tylko musisz potem wskazac to miejsce na zakladce emulatora (nie powinny wyskakiwac zadne bledy napewno sciagnales i rozpakowales >poprawnie< wszystkie czesci w jedno miejsce)

jak wszystko dales poprawnie to po odpaleniu powinienes zobaczyc to co na screenshot'cie

nie ma bugow bo sprawdzalem u siebie i u sasiada

changelog, c.d.:

20040702: utworzyłem na dole ekranu dock tekstowy z systemowymi narzędziami (SnoopDOS, Scout, Exchange, etc)
20040702: Wrzuciłem Scout'a 3.3 beta 3 + dokumentacja
20040702: Wrzuciłem ToolManager'a 3.1 + spolszczenie + dokumentacja
20040702: Usunąłem z SYS:Tools/Commodities: Blanker, ClickToFront, AutoPoint oraz NoCapsLock - gdyż MCP ma te same możliwości
20040702: MCP w końcu porządnie skonfigurowałem
20040701: wrzuciłem do sekwencji startowej małą komendę ShadowStart - daje ona możliwość wpłynięcia na proces uruchamiania systemu. Ale tylko jeśli przytrzymamy klawisz [SPACEBAR] bezpośrednio po resecie Amigi zanim dysk zacznie pracować. Inaczej system uruchomi się normalnie. Po naciśnięciu i przytrzymaniu klawisza [SPACEBAR] pojawi się okienko z opcjami do wyboru: [User] - nie uruchamia programów z User-Startup, WB - nie uruchamia programów z katalogu WBStartup, [WB + User] - pominięcie obydwu, [NewShell] - uruchamia tylko okienko AmigaDOS i zatrzymuje dalsze ładowanie systemu, [Cancel] - normalny start (jest to równoznaczne z NIE naciśnięciem spacji). Mówiąc po ludzku wybór [User] spowoduje, że sytem uruchomi się bez nakładki "Birdie" oraz "RexxMast-a" (interfejs Arexx'a) przez co zaoszczędzimy 1MB pamięci FAST i system będzie pracował trosinkę szybciej ale nie będziemy mieli wypełnionych wzorem ramek w okienkach i Log'a Amigi na belce tytułowej Workbench'a. Z kolei wybór [WB] nie uruchamia "MagicMenu", "CaBoom" oraz "BenchTrash-a" - tutaj oszczędność wynosi tylko 150KB Fast-u (i nie mamy kosza, efektów otwierania/zamykania okien/menu oraz pop-up menu). Wybór [WB + User] - to zsumowanie zalet i wad poprzednich trybów. Natomiast wybór [NewShell] daje największe oszczędności RAM-u ponieważ system praktycznie się nie ładuje tylko sama powłoka "shell" (tłumaczenie dla winludków: coś na wzór "Uruchom komputer w trybie MS-DOS") - tutaj wymagana jest znajomość AmigaDOS-u do poruszania się po systemie. Jeszcze mała informacja odnośnie trybów [User] oraz [WB + User]. System jest tak skonfigurowany aby wygłądał dobrze zarówno z Birdie jak i bez niego. Dzieje się to w ten sposób, że zależnie od wyboru trybu w sekwencji startowej podejmowane są odpowiednie kroki mające na celu wczytanie właściwych dla danego trybu konfigów pozostałych nakładek (VisualPrefs, NewIcons, MCP). W przypadku uruchamiania bez Birdie (tryb [User]) ładowane są alternatywne konfigi VisualPrefs, NewIcons, MCP z lokalizacji SYS:Prefs/Presets/Env-Archive, które zastępują domyślne w ENV. Ograniczenia: nie możemy zmieniać konfiguracji systemu uruchomionego w tych trybach "specjalnych", ponieważ tak naprawdę nie zmienimy jej za to skaszanimy sobie konfig trybu normalnego! (co wyjdzie po resecie) - pamiętajmy o tym!
20040701: wrzuciłem warppcx.datatype [040] - obsługa formatu PCX (m.in. można używać tapet PCX).

[ Dodano: Pią Lip 02, 2004 11:42 pm ]
bardzo prosze pozostalych ktorzy sciagneli ta partycje (najnowsza wersje)zeby jednak sie odezwali skad mam wiedziec czy dany problem wystepuje tylko u kogos czy u wszystkich

[ Dodano: Pią Lip 02, 2004 11:55 pm ]
jeszcze jedno: kolejne wydanie pojawi sie w jednej czesci (calosc w jednym archiwum rar)

[ Dodano: Sob Lip 03, 2004 12:34 am ]
dobra jeszcze raz, przed chwila wlasnie sciagnalem ta partycje z MOJEJ strony (najnowsza wersja) i co widze?.. nic!

wszystko dziala jak nalezy, wiec albo zapodajesz zla konfiguracje albo zle rozpakowujesz. uzyj programu winrar 3.30 zaznacz tylko pierwszy plik dh0.part1.rar i wybierz rozpakuj do.... gdzie chcesz a na pewno wszystko pojdzie dobrze. ustaw konfig taki jak pisza na tej samej MOJEJ stronie + zaznacz opcje "uaescsi.device" i inne wedlug uznania, podepnij katalog DH0 na zakladce harddrivers [Add Directory] - Wolume Name: "Workbench" (bez cudzyslowiu) i wszystko MUSI grac
kope lat minęło..
przybysz1985
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2004, o 15:40

Post autor: przybysz1985 »

zainstalowałem winrara i jest juz wszystko ok.
wcześniej korzystałem z powerarchiwera. prawdopodobnie wszystkiego nie rozpakowywał poprawnie i przez niego wszystko nie działało tak jak powinno
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

changelog, cd:

20040703: usunąłem jeszcze 2 komendy z C: GPatch i SPatch
20040703: dorzuciłem niezbędne biblioteki i klasy MUI dla ostatnio dodanych progsów - oczywiście w najnowszych wersjach i o ile się dało SPatch'owach pod [040] to też

mam problem, czasem jak probuje uruchomic program preferencji GUI dla VisualPrefs w katalogu Prefs on sie nie odpala a po chwili wyskakuje okno GURU z bledem i dalej juz nic nie idzie zrobic i tylko reset amigi mnie ratuje pytam czy ma ktos tez z tym identyczny problem bo nie moge znalesc jego przyczyny to sie dzieje roznie jednego dnia jest wszystko ok a innym razem nie blad guru wskazuje ze cos jest nie tak z pamiecia (przy przydzieleniu/zwolnianiu pamieci taskowi) nie pamietam teraz jak to idzie myslalem ze mam zrabany modul sprawdzilem DOCMemorem i MemTest'em lecz testy pamieci przechodza pomslnie wiec moze to chyba wina albo samego emu albo innych latek na tej partycji..

ktos cos powie?

[ Dodano: Sob Lip 03, 2004 11:19 pm ]
jutro w nocy zrobie upload tak samo jak przedtem miedzy godzina 0:00 a 1:00

bedzie to juz FINALNE pierwsze wydanie tej partycji zrezygnowalem z dalszej jej rozbudowy to juz koniec oczywiscie jak ktos znajdzie blad to poprawie ale chodzi tu o to, ze juz nic nowego nie wrzuce ani nie usune z tej partycji.. game over :D

to do jutra w nocy :D
kope lat minęło..
ODPOWIEDZ