Workbench 3.1 PL HD

Tu można pisać na tematy, które nie mieszczą się w ramach innych for, aczkolwiek muszą być w jakikolwiek sposób związane z Amigą.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

DeathMieszko pisze:dam znac jak umieszcze gdzies nowe pliki z partycja (tamto konto w republice nadal nie dziala)
podobno ma niedziałać do poniedziłku 21, włącznie. Trza czekć
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

juz wtorek i nadal nie dziala..

Workbench 3.1 PL HD Partition Release-20040621
--------------------------------------------------------------------------------
+ [SYS:Locale/Accents] english.accent
- [C:] Reset
- [C:] IPrefs
- [C:] VersionWB
- [C:] Zoom
+ [C:] SnoopDOS (3.8 )
# [C:] FastIPrefs -> IPrefs
- [SYS:Classes/DataTypes] amigaiconobject.datatype
- [SYS:Classes/DataTypes] iconobject.datatype
- [SYS:Classes/DataTypes] newiconobject.datatype
- [SYS:Devs/DataTypes] amigaiconobject
- [SYS:Devs/DataTypes] newiconobject
+ [SYS:Prefs] nowy podkatalog Patterns
- [L:] usunąłem plik bootblock.brainfile
+ [L:] dodałem ulepszony shell KingCON-Handler (KCON i KRAW montowane na starcie) działa przez SYS:System/Shell
+ [L:] wrzuciłem Speak-Handler (38.1) do zamontowania urządzenia SPEAK (gadającego). Po zamontowaniu można wysyłać jakiś tekst np. Echo "Witaj, jak samopoczucie?" >SPEAK:. Działa jak SAY ;-) można też tworzyć gadające skrypty.
+ [DEVS:] MountList (KCON, KRAW)
+ [DEVS:DOSDrivers] Speak
# [S:] zmiany w startup-sequence i user-startup
# [SYS:Rexxc] update WaitForPort (lepszy ;-) )
+ [SYS:] nowy katalog Docs
+ [SYS:Docs] "podręcznik" Workbench_v3.1.guide
+ [LIBS:] brakowało screennotify.library

NEXT:
- m.in. wywale wszystkie te laty z C: i WBStartUp i wrzuce MCP-ka 1.43 oczywiscie "dobrze" skonfigurowanego
kope lat minęło..
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

ok, miacie nowe wydanie partycji przerobiona i poprawiona ;-)
co dalej? czekam na propozycje..

http://free.of.pl/s/srvag/index.html
kope lat minęło..
johnisław
Posty: 27
Rejestracja: 31 maja 2004, o 16:31

Post autor: johnisław »

No, no..wszystko ładnie..te ikonki i rozdziałka..tyle ze na początku wyskakuje mi komunikat: "Umieść wolumen workbench w dowolnym napędzie", no to ładuje workbench.adf do stacji dysków..i nic..gdy dam poniechaj..nie mozesz wczytać jakiś obrazków?!
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

johnisław pisze:No, no..wszystko ładnie..te ikonki i rozdziałka..tyle ze na początku wyskakuje mi komunikat: "Umieść wolumen workbench w dowolnym napędzie", no to ładuje workbench.adf do stacji dysków..i nic..gdy dam poniechaj..nie mozesz wczytać jakiś obrazków?!
podepnij ta partycje pod nazwa "Workbench" (Volume Name)

dzieki, naprawie to za pomoca assign'a ;-)
Ostatnio zmieniony 25 cze 2004, o 04:56 przez DeathMieszko, łącznie zmieniany 1 raz.
kope lat minęło..
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

Jest kolejne wydanie 20040624 (ale na razie dostepne tylko dla mnie - chce sie nim najpierw ja popodniecac - znaczy potestowac - ale do konca tygognia dam napewno jak dozyje :D ), nowosci:

- zainstalowany VisualPrefs 41.46
- zainstalowany lepszy zamiennik kalkulatora (IntuiCalc_MUI 1.1)
- update: ahi.catalog i ahiprefs.catalog
- poprawiona konfiguracja i zmieniona szata

tak przy okazji to zainstalowalem sobie DeliTracker'a 2.34 zeby posluchac jak brzmia mp3 pod WinUAE z wykorzystaniem AHI i musze powiedziec ze jakosc jest mniej wiecej taka jak normalnie na PC (ale bez equalizer'a)

info odnosnie cdrom'u jest on montowany na starcie po wlozeniu i zawirowaniu plytki powinna ukazac sie ikonka (plytka) gdyby tak sie nie stalo choc mnie sie to nie zdarzylo wystarczy wybrac z menu work'a "execute command" (angielska wersja :D ) i wpisac "CD0:"

update do konfiguracji:

poniewaz dokladam kolejne nakladki wraz z mini wzrasta zapotrzebowanie na pamiec i tak zalecam dac:

[RAM]
2MB Chip
8MB Fast
2MB Z3-Fast (u mnie tez 8 )
2MB RTG (u mnie 32MB)

[CPU]
68040
8MB Cache (JIT)
Direct (u mnie chodzi stabilnie)
"Fastest possible, but maintain chipset timing"

Co myslicie o tym aby dorzucic DeliTracker'a 2.34 (+ dodatkowe playerki)na ta partycje?

Puki co jestem niechetny do zainstalowania SCALOS'a raz ze beta dwa ze wlecze sie to to przynajmniej u mnie a tak bez scalos'a smiga mi dwa razy szybciej od AIAB ale kto wie moze w ostatecznosci..

Blod, moglys podawac w nawiasie release date (20040623) tej partycji bo cos mi sie zdaje ze jeszcze nie raz wrzucisz nowa :D

a AIAB sie nie rozwija..
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

DeathMieszko pisze:Blod, moglys podawac w nawiasie release date (20040623) tej partycji bo cos mi sie zdaje ze jeszcze nie raz wrzucisz nowa :D
Na pewno nie będę tego robił częściej niż raz w tygodniu. Ale numer wersji na pewno dodam. Zresztą gdzieś na stronie dodałem link do tego wątku, więc jak ktoś będzie chciał, to będzie na bieżąco :)
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

No no coraz lepiej :)
To mam jeszcze dla Ciebie zadanie - czy potrafisz tak skonfigurować system, żeby móc dawać dowolne podkłady pod ramki okien i zmieniać napisy okien żeby były na środku, pisane kursywą miały inny kolor i były z czarną obwódką. Przy okazji można też zmniejszyć grubość ramek (bo te standardowe są dosyć grube) i wygląd przycisków okna (do zamykania itd) :wink:
Dla przykładu zobacz jak to u mnie wygląda:
http://republika.pl/amiga_user/ram.png
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

amigafan pisze:żeby móc dawać dowolne podkłady pod ramki okien
Birdie? ;) a zeby napisy były pośrodku to nie wiem ale tez by się przydało
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

rozwiązałeś 1/3 zagadki ;)
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

oto screenshot nowego wydania (na dzisiejszy stan) ktore pojawi sie w niedziele ;-)
http://free.of.pl/s/srvag/pliki/screenshot.gif

zmiany od wydania 20040623:

20040625: poprawiona szata Workbench'a (VisualPrefs)
20040625: poprawka: partycja może się teraz nazywać dowolnie np. [Volume Name] = "System", odwołanie do "Workbench:" załatwiłem Assign'iem na starcie
20040624: dałem lepszy zamiennik kalkulatora (IntuiCalc_MUI 1.1)
20040624: poprawiony konfig MCP: zmiana "tytułu" Workbench-a
20040624: poprawione tooltypes SYS:System/Shell (domyslne rozmiary i położenie okienka "AmigaShell" zobacz screenshot)
20040624: update: pliki ahi.catalog i ahiprefs.catalog
20040624: poprawiony konfig TitleShadow
20040624: poprawiony konfig NewIcons (pen precision = -1)
20040624: dodałem kolejną "nakładkę": VisualPrefs
kope lat minęło..
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

amigafan pisze:No no coraz lepiej :)
To mam jeszcze dla Ciebie zadanie - czy potrafisz tak skonfigurować system, żeby móc dawać dowolne podkłady pod ramki okien i zmieniać napisy okien żeby były na środku, pisane kursywą miały inny kolor i były z czarną obwódką. Przy okazji można też zmniejszyć grubość ramek (bo te standardowe są dosyć grube) i wygląd przycisków okna (do zamykania itd) :wink:
Dla przykładu zobacz jak to u mnie wygląda:
http://republika.pl/amiga_user/ram.png
zarabiste to jest, jak nie zwalnia zbytnio systemu to dam, narazie posciagalem rozne wersje pattern'y i sie bawie :D

skad mozna sciagnac birdie 1.6 w pliku history (birdie2000) pisze ze wyszla a nie moge jej nigdzie znalezc
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Tu masz stronę o birdie, są tam też wcześniejsze wersje. (przy okazji jest fajny screenshot)
http://vgr.com/birdie1/
Oczywiście jako programu preferencyjnego używaj bprefs bo wklepywanie wszystkiego ręcznie do startup-sequence jest męczące.
Zauważ, że można zrobić taki "bajer", że ustawiasz kilka tapet dla nieaktywnych okien i są one wtedy wybierane losowo.

Polecam jeszcze wsadzić do Wbstartup programik CaBoom ftp://de.aminet.net/pub/aminet/util/boot/CaBoom.lha
z opcją w tooltypes ustawiona na random - daje fajne efekty :wink:
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

no dzieki, mam juz wszystko i bprefs i spolszczenie do niego to co napisales juz przeczytalem w .doc posciagalem tez dodatkowe patterny z aminetu i sprawdze ten caboom tylko ze nie zdaze na niedziele i birdie znajdzie sie dopiero w wydaniu partycji za caly tydzien gdyz z birdie musze przekonfigurowac pozostale nakladki (mcp, newicons, visualprefs)

changelog, c.d.:

20040626: dalem nowy dearchiwizer w C: UnTAR (archiwa .tar, .tar.gz, .taz, .tgz) + polski untar.catalog

20040626: usunalem z SYS:Classes/Gadgets: bgui_palette.gadget, clicktab.gadget, fuelgauge.gadget, getfile.gadget, getfont.gadget, getscreenmode.gadget, listbrowser.gadget, palette.gadget, pop.gadget, radiobutton.gadget, scroller.gadget, space.gadget, speedbar.gadget, string.gadget, tabs.gadget, textfield.gadget (sprawdzalem na 100% nie wykorzystywane przez nic na tej partycji - to jeszcze te pozastolosci z tego gowna-ktore dalem za pierwszym razem na samym poczatku)

20040626: usunalem tez z SYS:Classes/Images: bitmap.image, fuelgauge.image, remap.image, select.image

20040626: usunąłem wszystkie pliki *.class (poza window.class - wykorzystywana przez NewIconsPrefs) z katalogu SYS:Classes. Powód ten sam.

20040626: usunąłem kilka komend z C: AmigaGuide, MuchMore, MuchMorePoPa, PPAnim, PPLoadSeg, PPMore, PPShow, PPType, ShellScr, TBar. Powód: W chwili obecnej nie są potrzebne, ale w miarę potrzeb będę przywracał. Zresztą część z tych komend (muchmore(popa),pptype,ppanim,amigaguide) jest wykorzystywana raczej przez stare oprogramowanie.

jutro bedzie juz tylko testing partycji, upload na konto zrobie w nocy z niedzieli na poniedzialek miedzy 0:00 a 1:00 :D wiec radze w tym czasie nic z tamtad nie sciagac (usune stare pliki)
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Proponuję jeszcze w katalogu Docs umieszczać dokumentację do wszystkich dodatków jakie są w systemie na wypadek gdyby ktoś chciał się dowiedzieć co tam siedzi lub sobie system inaczej skonfigurować i z czegoś musi sie dowiedzieć czym i jak się to robi.
ODPOWIEDZ