Naliczanie postów i rangi

Tutaj można zostawiać swoje uwagi na temat działania forum, strony oraz wszelkie propozycje zmian.

Moderator: GTW

Czy jesteś za całkowitym zlikwidowaniem naliczania postów i rang?

Czas głosowania minął 9 sty 2005, o 11:42

Tak
6
33%
Nie
9
50%
Inne rozwiązanie
3
17%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

A może zrobić system iście eRPeGowy? Za każdy post dotawałoby się np. 1 punkt (exp.? :wink: ) a jeśli post wyda się bardziej pomocny / wnoszący więcej / po prostu lepszy od reszty pospolitusów w danym temacie to admin dawałby więcej punktów. Adminowie statsiarzom mogliby wlepiać punkty ujemne. Odpowiednia ilość punktów gwarantowałaby awans na wyższy poziom. (W D&D się sprawdza ten system :) )
Awatar użytkownika
akuhedr
Posty: 662
Rejestracja: 14 sie 2003, o 14:45
Lokalizacja: [#1896070]

Post autor: akuhedr »

w warunkach forumowych raczej nie bardzo by sie sprawdził
po pierwsze kupa czasu na oceniania "przydatnosci" kazdego posta - nastepnie przyznawianie punktow poszczegolnym uzytkownikom
potem klótnie dlaczego ktoś dostał ujemny ;p

chyba nic z tego :roll:
If you live with apes man, it's hard to be clean
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

W tym rzecz, żeby każdy post nie musiał być oceniany. Za każdy dostawałoby się 1 punkt, a myślę, że te, które zasługiwałyby na więcej od razu rzuciłyby się w oczy. A zamiast punktów ujemnych te statsiarskie posty niwelowane byłyby do zera. Poza tym myślę, że na kłótnie nie powinno być miejsca z racji, że punktowanie byłoby tajne (nikt nie znałby swojej ilości punktów, w związku z tym nie wiedziałby czy i ile mu wzrosło, a i nie miałby motywacji typu "O , został mi tylko jeden punkt do następnego levelu, to napiszę byle posta i awansuję"). Poza tym mistrz gry ma zawsze rację :)
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Przepraszam że rozgrzebuję, ale mnie naszło ;)
otóż , powracam z pytaniem o mój pomysł , który został opisany wcześniej w tym temacie , ponieważ forum o siemensie c65 ( http://for.siemensc65.imn.pl/ ) stosuję zasadę "Pomógł" jest ona wystawiana przez userów , a później moderatorzy jeśli rzeczywiście pomógł wystawiają pkt pomocy, i od iluś tam pkt jest wyższa ranga ;)
LarvaExotech
Posty: 96
Rejestracja: 8 cze 2005, o 16:41

Post autor: LarvaExotech »

MODki mają wiele innych rzeczy do roboty, niż sprawdzać każde "pomógł". (tak mie się przynajmniej wydaje)

A pozatym mogłoto by być podstawione, to znaczy, że np.

Kolo pisze temat "Szukam gry Symulator Kawy".
Wysila się, znajduje w googlach gre.
Mówi swojemu koledze Bronkowi, żeby napisał posta z linkiem podanym przez kola.
Kolo daje "pomógł" i Bronek awansuje nie robiąc praktycznie nic.
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Nie nie nie , nie o to chodzi ;)

Każde ''pomógł'' byłoby sprawdzane przez moderatorów , i uznawane tylko w przypadku gdy gry nie ma w regulaminie / lub odpowiedzi na pytanie na forum

chyba można zrozumieć ;)
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

hmm, jest to ciekawy pomysł. Widziałem już to na innych forach, ale właśnie nie sądziłem, że każde zgłoszenie na "pomógł mi" akceptują moderatorzy. Jeżeli tak jest to jestem za wprowadzeniem czegoś takiego, ale również przeciw jeżeli miałoby to miec związek z awansowaniem w systemie rang. Myślę, że po prostu w profilu każdy by miał podane ile ma punktów. (Kiedyś jak dobrze pamiętam to Blod przymierzał się chyba do czegoś podobnego. Zostało nawet wprowadzone wyświetlanie punktów w profilu, ale coś z tego nie wyszło)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

No to możemy zrezygnować z rang, zróbmy więc ankietę...
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Możemy wprowadzić system pomógł niezależnie od rang. Na CCO funkcjonuje to moim zdaniem bardzo sprawnie.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
LarvaExotech
Posty: 96
Rejestracja: 8 cze 2005, o 16:41

Post autor: LarvaExotech »

Albo po prostu wogóle go nie wprowadzać. Easy?
Awatar użytkownika
crowley
Posty: 129
Rejestracja: 23 sie 2004, o 15:08
Lokalizacja: z Trzebnicy
Kontakt:

Post autor: crowley »

Widziałem coś podobnego na forum Lycos, statystyki HP MP EXP zmieniające się zależnie od stażu, ilości godzin spędzanych na forum i liczby postów. Byłem tam moderatorem, a nic nie pamiętam, żebym musiał coś zatwierdzać. Administrator też nie musiał :)
"Żyjemy tak, jak śnimy. Samotnie" - Joseph Conrad
ODPOWIEDZ