Zwiększenie limitu

Tutaj można zostawiać swoje uwagi na temat działania forum, strony oraz wszelkie propozycje zmian.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ

Czy jesteś za powiększeniem limitu kb ?

Czas głosowania minął 31 maja 2005, o 21:31

Tak. Ta strona tego potrzebuje !
5
38%
Nie. Niech pozostanie tak jak jest !
2
15%
Neutralność
6
46%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Zwiększenie limitu

Post autor: Aliens »

Chciałbym zaproponować zwiększenie ograniczonego limitu kb na avatary. Chciałbym by forumowicze bez stresu wstawiali swoje emblematy :)
Proszę choćby o całe 2 kb. Nie proszę o zbyt wiele.

Zachęcam także do głosowania.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

Chciałbym zaproponować zapoznanie się z różnymi formami kompresji danych graficznych potocznie zwanych obrazkami. Chciałbym by modemiarze i posiadacze "słabszych" łącz i/lub komputerów, mieli w miarę normalny dostęp do DANYCH zawartych na stronach. Proszę choćby o przestudiowanie najpopularniejszego formatu: JPG. Czyż proszę o zbyt wiele?

Zachęcam także do przemyślenia.

Pozdrawiam.



--== EDIT ==--
Tak pozatym, jak dla mnie: neutralność
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Pamiętajcie o tych co "jadą" przez modem. Dla nich każdy kB to strata czasu i pieniędzy. A przecież małe avatarki też sa dobrze widoczne - czy trzeba od razu walić wielkimi po oczach? Wg. mnie jest ok - jestem przeciw zwiększaniu.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

To Ci co jadą przez modem moga sobie chyba ustawić odpowiednio tak, aby nie wyświetlało i nie pobierało im obrazków :? - no ale nie odbierajmy im możliwości oglądania naszych przecudnych avatarków :P :lol:
A tak poza tym, to jednak neutralność. Wiele innych for nie szanuje tego, że ktoś jeszcze korzysta w tym kraju z modemów i że nie wszyscy mają sałe łącze.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
akuhedr
Posty: 662
Rejestracja: 14 sie 2003, o 14:45
Lokalizacja: [#1896070]

Post autor: akuhedr »

przesadzacie z tymi avatarami - nie sądze żeby zwiększenie dopuszczalnego rozmiaru avataru o całe 2 kb odbiło się na rachunku telefonicznym modemowców
troche takie zrzędzenie "na zapas"
jak nie wiadomo do czego się przyczepić to wyciągnijmy na wierzch "sprawe modemowców" :wink: :P

myśle że dla modemowców te dodatkowe 2 kb nie mają znaczenia - a z drugiej strony dla użytkowników forum też nie (bo 8 czy 6 kb na avatar to i tak malutko więc bez różnicy)

Aliens ---> odpuść sobie ten animowany avatar a twoje problemy się skończą :idea: :wink:
If you live with apes man, it's hard to be clean
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

Kompresja!!!... ARGHHHH!!!! KOMPRESJA!!!!!!

Paćkajcie wszystko ile wlezie a nie narzekać mi tu na limit :P

Jak chcesz animowany avatar to skonwertuj go sobie do flasha (o ile to coś kompresuje dane graficzne ;)) albo do divx i zapisz jaki avi wtedy linkuj :lol:

Pochwalę się że kiedyś spaćkałem DiviXem cały [Matrix] (video i audio) do pliku mieszczącego się na dyskietkę 1,4MB :shock: 8)

Pamiętam że rozmiary to były jakieś 32x32 pikseliki, wyświetlanie 1 klatki na sekunde, mono i coś tam jeszcze... wszystko na minimum w każdym razie - nie można było oglądać ani nic zrozumieć - ale miałem ubaw jak to komuś kto już widzał film pokazałem :lol:
Awatar użytkownika
akuhedr
Posty: 662
Rejestracja: 14 sie 2003, o 14:45
Lokalizacja: [#1896070]

Post autor: akuhedr »

tak ale kompresja ma to do siebie że traci się jakość
a niektorzy po prostu nie lubia marnej jakości
bo co to za radocha mieć brzydki rozpikselowany 8 kolorowy avatar

czy coś tam
If you live with apes man, it's hard to be clean
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

podeslij jesli mozesz tego matrixa
Awatar użytkownika
crowley
Posty: 129
Rejestracja: 23 sie 2004, o 15:08
Lokalizacja: z Trzebnicy
Kontakt:

Post autor: crowley »

Zaznaczyłem neutralność. Mi pasi tak, jak jest, coraz mniej osób w kraju jedzie na modemach, więc podcieranie sobie nimi tyłka tylko po to, żeby przeforsować swoją opinię nie ma sensu. Nie rozumiem, czemu założyciel tematu nie poświęci jednakże kilku minut na przeanalizowanie potężnych możliwości czegoś o nazwie Fotocanvas.
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Nie wiecie co tracicie :x
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

norbi pisze:podeslij jesli mozesz tego matrixa
Wybacz ale to było parę lat temu i naprawdę już go nie mam... nawet ta wersja "pełna" gdzieś się zapodziała... ale ale, jak odwiedze znajomych to może zapytam - może będą jeszcze mieli... zresztą wtedy na moim marnym 333Mhz to wcale nie robiło się zbytnio długo to teraz może się znowu pobawię... jakbyś się niecierpliwił, to polecam: VirtualDub, najnowszy DivX, zdaje się najniższą kompresję mp3 i samemu zabawę w "kto zrobi najmniejszy" ;)
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

akuhedr pisze:Aliens ---> odpuść sobie ten animowany avatar a twoje problemy się skończą :idea: :wink:
Nigdy :!:
ODPOWIEDZ