Zmiana konfiguracji

Tutaj można zostawiać swoje uwagi na temat działania forum, strony oraz wszelkie propozycje zmian.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ

Czy jesteś za zmian± konfiguracji?

Tak
5
31%
Nie
6
38%
Nie mam zdania
5
31%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Zmiana konfiguracji

Post autor: Blod »

Od kiedy powstała strona, gry były opisywane m.in. przez konfigurację w jakiej mogą być uruchamiane. Konfiguracje te były zaczerpnięte z BTTR.

Jak dobrze wiecie, od jakiegoś czasu (od wersji 0.9.90) WinUAE oferuje własne ustawienia poprzez menu Quickstart (Szybki-start). Czasami konfiguracje z UAE/BTTR się nieco różnią (nieznacznie, ale jednak). Zdarza się, że różnice te wpływają na (nie)działanie gry.

I tutaj pytanie do Was: co sądzicie o przejściu z konfiguracji BTTR na te z UAE?
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

hmm, ja osobiście nie korzystam z opcji quickstart, więc wolałbym żeby pozostało tak jak jest. Najlepiej podawać konfigurację i z bttr, i z uae. wtedy każdy ustawi tak jak mu wygodniej.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzesiek »

Mi to jest obojętne, jeśli chcecie to zmienić to proszę bardzo - tylko uprzedzam że przeedytowanie całej zawartości tej strony może trochę potrwać. Osobiście lubię samemu sobie ustawiać konfigi na winuae, miałem amigę i wiem jakie są jej parametry. Od kiedy pojawiła się w winuae opcja szybkiej konfiguracji chyba każdy nie mający wcześniej z ami styczności człowiek może sobie w coś pograć. W każdym razie róbcie co chcecie.
man and the beast go to the east
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Nie chcę żadnych zmian, bo znowu będzie trzeba, coś ściągnąć, zamienić, wpisać. Ehhh to byłoby trudne :(

Żadnych zmian :!:
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Ja osobiście nie korzystam wcale z quickstart, lepiej żeby zostało.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Ale właśnie o to chodzi, żeby nie było trudniej, a nawet łatwiej. Bo zamiast ściągać konfigurację, po prostu uruchamiasz emulator i wybierasz konfigurację z listy zgodnie z tym by było napisane na stronie.

Osobom, które pierwszy raz mają kontakt z emulacją łatwiej będzie wybrać odpowiednią pozycję z listy niż ściągać konfigurację, kopiować gdzie trzeba i ładować odpowiednią z nich lub ustawiać wszystko ręcznie.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Można zmodyfikować FAQ , szukasz pomocy i opis configuracji w dziale pliki.
Dobrze by było jednak zostawić opcjonalnie możliwość zapoznania się z tą drugą możliwością konfigurowania WinUAE, a konfiguracje chyba jednak powinny być nadal na stronie.
Mam dziwne wrażenie, że szukasz czegoś do usunięcia ze strony żeby zwolnić miejsce na serwerze :? , czyżby było go mało ? :? Jeżeli tak to możnaby wykasować dane zarejetrowanych użytkowników, którzy po zarejestrowaniu nie odzywali się wcale i nie zalogowali się od ponad roku. :?
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

masz złe wrażenie. Twój post zajął o wiele więcej miejsca na serwerze niż napis przy grze "ecs13" a chodzi tylko o ten napis. żaby zamiast podawac przy każdej grze "ecs13", "ocs13" itp. podawać konfigurację z quick start. Takie ułatwienie. Więc jeżeli ktoś myśli, że to oszczędność na serwerze to jest w błędzie.

Tak jak pisałem, myślę, że najlepszym wyjściem jest podawanie 2 konfiguracji. Jedną z BTTR, a drugą z quickstart. Każdy ustawi tak jak mu najwygodniej.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
akuhedr
Posty: 662
Rejestracja: 14 sie 2003, o 14:45
Lokalizacja: [#1896070]

Post autor: akuhedr »

moim zdaniem nie ma o czym debatować - zamiast zamieniać dane - lepiej tak jak mówi Wirus - dać ich więcej
więcej danych = mniej kłopotów
If you live with apes man, it's hard to be clean
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzesiek »

No to będzie tak jak było (czyli BTTR) + nowe (quickstart). Mi to pasi 8)
man and the beast go to the east
Awatar użytkownika
crowley
Posty: 129
Rejestracja: 23 sie 2004, o 15:08
Lokalizacja: z Trzebnicy
Kontakt:

Post autor: crowley »

Jestem przeciw chodzeniu na łatwiznę. Zamiast ściągać gotowe konfiguracje, ludzie mogliby trochę się pobawić emulatorem, jego obsługa naprawdę jest banalna i wystarczy zwykły Przewodnik (RTFM!!) instrukcja, czy coś w tym stylu, by podstawy WinUAE opanować w kwadrans
"Żyjemy tak, jak śnimy. Samotnie" - Joseph Conrad
ODPOWIEDZ