nowy pomysł - skrzynka na gry

Tutaj można zostawiać swoje uwagi na temat działania forum, strony oraz wszelkie propozycje zmian.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

nowy pomysł - skrzynka na gry

Post autor: Grzesiek »

Oj coś długo już nie ma jakiegoś pożądnego upload'u z nowymi grami. Tak sobie myślałem że możena by założyć skrzynę pocztową albo jakiś serwer na który użytkownicy tego forum mogliby słać swoje gry, które miałyby się ukazać przy najbliższej aktualizacji. Oczywiście muszą być pewne wymogi: gry mają być w adf, spakowane odpowiednim archiwizerem np rar, pliki mają mieć odpowiednie nazwy i powinien być dołączony plik z opisem gry. Co sądzicie o moim pomyśle?
man and the beast go to the east
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Pytanie tylko po co? Większość gier jest na planetemu, a te wysyłane przez forumowiczów i tak musiałyby być sprawdzone, więc zajmuje to więcej czasu.

A gdyby ktoś chciał wiedzieć, to kolejna dostawa gier powinna być jeszcze w tym miesiącu, a najdalej na początku lipca.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
akuhedr
Posty: 662
Rejestracja: 14 sie 2003, o 14:45
Lokalizacja: [#1896070]

Post autor: akuhedr »

istnienie takiego molocha jak planetemu sprawia że nie ma sensu tworzyć serwisu na którym jest masa gier bo nigdy nie bedzie ich tak dużo jak na planetemu - SEGA powinna iść raczej w kierunku "cream of the crop" czyli być miejscem w ktorym można znależć gry najlepsze i najciekawsze
wszak ilość nie znaczy jakość a na amigę wychodziły nie tylko hity ale i (s)hity :P
jak jest ciśnienie na to żeby pokazała się jakaś gra - wystarczy uderzyć do administracji i ewentualnie zalozyć topic na forum zeby zebrac jakąś grupe osób ktora podpisze się pod petycją i tyle - przynajmniej tak mi się wydaje :-k
If you live with apes man, it's hard to be clean
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzesiek »

hmmm, muszę się zgodzić.
man and the beast go to the east
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

akuhedr pisze:jak jest ciśnienie na to żeby pokazała się jakaś gra - wystarczy uderzyć do administracji i ewentualnie zalozyć topic na forum zeby zebrac jakąś grupe osób ktora podpisze się pod petycją i tyle - przynajmniej tak mi się wydaje :-k
Każdy w swoim profilu na stronie głównej może pisac propozycje gier jak chce, żeby się ukazały i te gry bedą dodawane.
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzesiek »

Z moich rozmyśleń: Na początku trochę mi się nie podobało zdjęcie 30 gier z tej strony, ale pomyślałem nad tym trochę - jeśli są one w sprzedaży to obecność ich tutaj mogłaby tylko zaszkodzić tej stronie, tak to już jest z tym całym amigowym abandonwere'm. Może być w celach kolekcjonerskich ale nie jak już jest sprzedawany gdzie indziej. Po drugie - co do tej śmietanki to się zgadzam na najlepsze gry. Ale co przez to rozumiesz? Każdy ma trochę inny gust, dla mnie są to np.: gry które maksymalnie wykożystywały układ aga albo bardzo pomysłowe gry. Jedyne czego bym chciał to w miarę aktualnego uploadu, nawet jeśli miałoby to oznaczać dwie gry co miesiąc (ważne żeby były to dobre gry). Pamiętam czasy gdy ta strona miała jeszcze stary design - była nastawiona głównie na robienie sporego archiwum, teraz jest trochę inaczej - jest fajne forum, własna dystrybucja wb i masa porad... i chyba tak jest dobrze :)
man and the beast go to the east
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

No, Grzesiek ma rację, dla każdego inna gra jest najlepsza, dla mnie np. może być najlepszą grą sportową Speedball 2, a dla drugiego może to być totalna kicha. Wydaję mi się że strona powinna iść w kierunku artykułów dla początkujących o Amidze, bo wydaję mi się że większość osób tego właśnie szuka na amigowych stronach. Tak sobie pomyślałem że można by zrobić z tym tak jak z recenzjami, gdzieś w profilu było by jakieś pole, w którym amigowcy pisali by swoje artykuły, a Blod je by potem akceptował.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
crowley
Posty: 129
Rejestracja: 23 sie 2004, o 15:08
Lokalizacja: z Trzebnicy
Kontakt:

Post autor: crowley »

Skrzynka nie jest potrzebna, do udostępniania gier lepiej używać yousendit, youshareit lub rapidshare. Natomiast podoba mi się ten pomysł z creme of the crop, tudzież creme de la creme :) a co do kwestii, która gra jest najlepza, to myślę, że można by zdać się na osąd użytkowników, przecież jest system oceniania gier, są recenzje, jeżeli pojawiło by się kilka pozytywnych głosó o danej prosukcji, to śmiało można by wrzucić ją na stałe. Pierwszy wrzut powinien obejmować wszystko z Toplisty z dokładnymi opisami, recenzjami, a nie kilkuzdaniowymi notkami.
"Żyjemy tak, jak śnimy. Samotnie" - Joseph Conrad
LarvaExotech
Posty: 96
Rejestracja: 8 cze 2005, o 16:41

Post autor: LarvaExotech »

Moim zdaniem na stronie powinny być same opisy gier (recenzje, solucje, configi, blablablabla) - to wszystko mogę ściągnąć z planetemu. :)
ODPOWIEDZ