Propozycje zmian

Tutaj można zostawiać swoje uwagi na temat działania forum, strony oraz wszelkie propozycje zmian.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Propozycje zmian

Post autor: amigafan »

Do Admina => Propozycje zmian na forum:

Ponieważ ludzie często zadają te same pytania w stylu "co to workbench i kickstart", "jak na pececie nagrac amigową dyskietkę" albo najpopularniejsze - "jak przenieść adf z peceta na A500" proponuję stworzyć nową kategorię o nazwie FAQ gdzie będą odpowiedzi na tego typu pytania.

Proponuję też stworzyć coś w rodzaju cotygodniowej zagadki o Amidze (po to aby poszerzać wiedzę o Amidze u ludzi, którzy ją emulują).
Zagadki mogą być w formie nowej kategorii na forum na którą ludzie będą odpowiadać. Jeżeli pomysł zostanie zaakceptowany mogę się zobowiązać do wymyślania tych zagadek.
Pytania mogą być o różnym stopniu trudności - od trywialnych np. Co to jest Arexx? aż do trudniejszych jak np. Co należy zrobić aby w WordWorth7 używać czcionek TrueType tak, aby wyświetlały polskie znaki w standardzie AmigaPL?
Ponieważ z moich obserwacji wynika, że największą wiedzę o AmigaOS ma kolega Wirus i DarthMieszko proponuję aby byli oni (razem ze mną) w komisji sprawdzającej poprawność merytoryczną pytań i odpowiedzi (oczywiście mam nadzieję, że zgodzą się pełnić tę funkcję). Propozycję pytań oczywiście będzie mógł zgłaszać każdy.
Zwycięzcą takich zagadek byłby ten, kto pierwszy udzieli jak najbardziej wyczerpującej odpowiedzi. A pod koniec miesiąca zwycięzcy mogliby walczyć o tytuł "Znawcy Amigi miesiąca" a potem "Znawcy Amigi roku":) (lub coś w tym stylu).
Myślę, że mogłaby to być fajna rozrywka, zawsze można spróbować zrobić coś takiego przez miesiąc lub dwa i zobaczyć czy wzbudzi zainteresowanie.

Czekam na opinie dotyczące moich pomysłów.
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Propozycje zmian

Post autor: Wirus »

amigafan pisze:proponuję stworzyć nową kategorię o nazwie FAQ gdzie będą odpowiedzi na tego typu pytania.
FAQ juz istnieje, nie jako kategoria forum ale jest więc wystarczyłoby dopisywac tam sukcesywnie odpowiedzi na najczęstsze pytania
amigafan pisze:Ponieważ z moich obserwacji wynika, że największą wiedzę o AmigaOS ma kolega Wirus i DarthMieszko
A nie zapomniałeś o norbim? co prawda rzadko widać jego posty ale na temat wiedzy o amidze to nie mam go nawet z kim porównywać.

A tak ogólnie to pomysł mi się podoba, ale zamisat tego kto pierwszy udzieli, to lepiej zrobić jakiś quiz a, b, c, d z kilku, kilkunastu pytań i niech każdy ma szanse się zmierzyć. A później się wyciągnie średnią trafnych odpowiedzi
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: norbi »

Wirus pisze: A nie zapomniałeś o norbim? co prawda rzadko widać jego posty ale na temat wiedzy o amidze to nie mam go nawet z kim porównywać.
Na forum spędzam duzo czasu, ale juz rzadko odpowiadam, bo wielu uzytkowników juz powiekszylo swoje wiadomosci na temat Amigi, ale jesli jest jakis nowy problem to z checią pomagam.

ps.
Wirus chcesz juz dostac plusa? :D
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Re: Propozycje zmian

Post autor: DeathMieszko »

norbi pisze:
Wirus pisze: A nie zapomniałeś o norbim? co prawda rzadko widać jego posty ale na temat wiedzy o amidze to nie mam go nawet z kim porównywać.
Na forum spędzam duzo czasu, ale juz rzadko odpowiadam, bo wielu uzytkowników juz powiekszylo swoje wiadomosci na temat Amigi, ale jesli jest jakis nowy problem to z checią pomagam.
mnie za to prawie na forum nie widać albo jestem chwilke nocą bo korzystam z pakietu nocnego tepsy i jak to najczesciej bywa nocą nie ma juz komu odpowiadac to raz a dwa, to co tu sie czaić przyznam sie bez bicia ze nie lubie gier zadko w nie gram a jak gram to sa to raczej pecetowe albo pod emu arcade - wiec i tak nie potrafie odpowiedziec na pytania graczy, ktore sie przewijaja czy to w dziale gry czy emulacja - a takich pytan o gry jest najwiecej/prawie wszystkie :D

trzy, moja znajomosc amigaos jest taka jaka jest, duzo programowalem kiedys pod amigaos poczoatkowo tez nawet kodowalem w assemblerze bezposrednio (dema) i rowniez systemowo duzo czytalem o tym systemie byl czas ze siedzialem tylko w amigaos'ie chyba ze 6 lat zawsze mnie on interesowal bardziej od innych ale wszystko to odnosi sie do starego dobrego :) os3.1 lub starszego 2.0/1.3 - ja NIE znam i nigdy nie poznam nowszych wersji amigaos ani tym bardziej morphos bo juz amigi nie posiadam/nie uzytkuje ani klasycznej ani nowoczesnej i raczej nie bede jej juz posiadal/uzytkowal choc chcialbym bardzo ja miec
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Istniejące FAQ dotyczy obsługi forum (pisanie postów itd) a nie informacji o samej Amidze (chyba, że mówisz o innym FAQ).
Co do quizu w formie testowej to może być. Powiedzmy ze 20 pytań.
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Łysy0800 »

Ja myślę, że ten quiz nie dawałby równych szans.. Wiadomo- część korzysta z netu na uczleni, kafejkach lub u kumpla, więc ci co mają na chacie stałe łacze zostawią resztę w tyle!
ODPOWIEDZ