Kto, jaka Amige posiada?

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

"Zwracam się z uprzejmą prośbą o dofinansowanie o kwotę 1000 PLN bo nie mam za co na Allegro kupować" :wink:

A co do ludzi z za oceanu to masz rację - jedyne co dobrego wymyślili to Amy :wink:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Kiler! O......eś, 1000PLN, co ja mam sobie za to kupic waciki?
:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

nie, a1200 ppc i jeszcze 200 zeta zostanie

ja mam Amige CDTV w szafie

Kicki : 3.1, 1.3, 1.3 CD, rozszerzenie Elbox CDTV/2, Workbenche : 1.3, 2.0, 3.1, 3 kilo kurzu w stacji dyskietek, 10 w jednostce centralnej :D

Edit
A łee, jednak rozszerzenie 2mb :P
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2006, o 11:45 przez Arekis, łącznie zmieniany 1 raz.
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

No więc ja mam Amigę 1200 którą zamierzam rozbudować w HDD i używać zamiast PC :D
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Hmm, to powodzenia zycze.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

no a co jest potrzebne żeby normalnie można było pracować, surfować po necie, grać?
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Coś z optyki (CD,DVD), Karta graficzna , Karta Turbo (Jakiś Blizzard ,ew. Apollo), Dużo cierpliwości przy stawianiu systemu (dopieszczanie),Karta sieciowa...
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

...a bez PPC i tak sobie np. filmów, w sensownej jakości nie uświadczysz...
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

A wiecie że- jakby na to patrzeć z pewnego punktu widzenia- Commodore to polska firma? Założona została w Ameryce przez polaka- Jacka Trzmiela. Gościu- nie widząc perspektyw w komunistycznej Polsce- wyjechał do USA gdzie założył firmę. Potem kupił Atari.
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Nie nie nie :wink: post niepoprawny politycznie! Jack , Jack Tramiel mu było :mrgreen: myślisz że by się ktoś w USA przyznał że to Polak( i żyd na dodatek). Tak samo jak Curie - Skłodowska ( broń boże nie pisz na odwrót :wink: ) była francuzką... ehh

A czy w komunistycznej ... wyjechał zaraz po wojnie za chlebem, jak wielu w tamtym czasie i myślę że to nie ustrój był bezpośrednim powodem...chociaż who knows...
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

Może trochę z tym komunizmem przesadziłem... :oops: Ale np Steve Wozniak(czy jakoś tak)współzałożyciel Apple Computers, też był polakiem. Tyle, że w USA dziwnie brzmi imię Stefan. Może zmienił sobie nazwisko, żeby amerykanie sobie na nim nie plątali języka. A chyba Jack to angielski Jacek(czy to był James?). Ale mam wiarygodne źródło czt CD Action :D
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Masz rację co do Tramiela/Trzmiela :mrgreen: tak sobie tylko żartuję. A wiesz że Commodore zajmowało się najpierw naprawą maszyn do pisania a potem wielokrotnie sie przekwalifikowywało (np. produkowali całkiem sensowne kalkulatory). A sama nazwa wzięła sie z tąd że Tramiel służył w marynarce a Commodore znaczy uwaga uwaga :wink: Komodor (lub popularniejszy w języku polskim Komandor).
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
disconnect
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2005, o 09:57
Lokalizacja: Skarbimierz-Osiedle

pochwalę się :D

Post autor: disconnect »

mam A-500 z 1 MB chip, 1,5 MB fast, kick-iem 2.0, angielską klawiaturą, BIALUTKĄ :), do tego joy, myszka, monitor PHILIPS CM8832-II, ok 200 dyskietek podzielonych na 2 pudełka: w jednym przygodówki (czyli 10-15 dyskietkowe:p (niech żyje Beneath a Steel Sky:)), w drugim - cała reszta (niech żyje Space Hulk:)), no i posiadam zewnętrzną stację dyskietek, która baaardzo ulatwia życie:)
...
a coś mnie ostatnio bierze na kupienie 1200... BIALUTKIEJ :) z dyskiem... wyobraźcie sobie komputer wielkości tak naprawdę klawiatury z wbudowanym dyskiem twardym :) 24 bitową paletą kolorów :) którego można zabrać wszędzie i grać w ulubione gry :) i w te AGA-owe też :) banshee :):):)... chlip...
...
a czy można grę, która jest tylko na cd, odpalić na amidzę z obrazu płyty z dysku twardego??
...
poza tym - przypomniałem sobie grę, w którą zagrywalem się w czasach młodości (ok 10 lat temu :)) na automacie (chyba SNK), leciało się w prawo statkiem kosmicznym, strzelało do wszystkiego, lapało się upgrade-y (nad toba i pod tobą pojawiały się dodatkowe działka - maksymalnie 4 - 2 na górze, 2 na dole) i na końcu każdego etepu przylatywał po ciebie statek "matka", otwierał górną powłokę, wlatywałeś do niego i leciałeś do następnego etapu... CO TO ZA GRA!!?? szykam jej od 10 lat, TO NIE GRADIUS bo sprawdzałem.... moze ktoś z was przypomina sobie...
...
acha - wcześniej na tym automacie był zestaw 3 in 1 nintendo (super mario world, f-zero i super tennis) więc bebechy raczej automat miał snes-owe, raczej wątpliwe że to był mame... możliwe że jakiś emu na cps1,2... jak ktoś kojarzy - niech da znać...
...
późno, ide spać...
...
albo jeszcze pogram w stones n' bones :D:D:D
...
NIECH ŻYJE AMIGA!!!
...a wiesz że Mikołaj został superbohaterem?
Awatar użytkownika
cichyManU
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2005, o 13:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cichyManU »

Dołącza do forum kolejny posiadacz Amigi :)
Ja pochwalę się że mam Amisię 600 :D tylko nie pamietam czy mam te 0.5 MB czy 1 ale czy to ważne ;) była to jedna z moich pierwszysch miłości, nienawiści...wiele uczuć mnie z nią łaczy...czasem lubię sobie jeszcze na nią popatrzeć, ale jakoś boję się że jak ją podłaczę pod TV to już nie będę chciał w nią grać... ale nie o tym miało być ;)
Pochwalę się, że jest nawet niezniszczona, czysta, zadbana [to nie jest reklama :P ] nawet leży na niej cały czas taka plastyikowa nakłądką, co by się nie kurzyła :) jako że szanuje sprzęt to myszka też nosi niewiele oznak używalności, trochę więcej te kilkanaście lat widac po podkładce ;) no i teraz joysticki...miałem ich kilka zostały 2 i to wpełni sprawne, mimo wielu gier w Mortala :) nie liczę już kilkuset dyskietek, bo nawet nie wiem ile ich mam, ale trochę się nazbierało :] nawet mam kilka orginałków z produkcji LK Avalon 8) jaki to badziew był :lol:
Dobra kończę, bo i tak pewnie niewielu to przeczyta ;)

Aha zapomniałbym dodać, że mam jeszcze zasilacz, też sprawny i ładny :lol:
GLORY GLORY MAN UNITED !! :]
posiadacz niesmiertelnej COMMODORE AMIGA 600 która czeka na lepsze czasy :D
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Jeśli 600 to minimum 1 Mb ;) Ja mam 500 + 2 Mb Chip i CD32 w którą ciągle naparzam...i nawet robie sobie własne składanki ;).
AXE Capoeira!
ODPOWIEDZ