Kto, jaka Amige posiada?

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Kto, jaka Amige posiada?

Post autor: Atalante »

No, Panowie Amigowcy, tutaj mozecie sie pochwalic kto jakim wypasnym sprzetem dysponuje. Nareszcie wyjdzie na jaw ilu jeszcze prawdziwych, nie emulowanych Amigowcow zostalo na tym forum :D. Na poczatek ja sie pochwale:
1. Amiga 3000T - oryginalna Towerka produkcji Commodore'a, rom 3.0 z Amigi 1200 :D,Buster v11, sprzetowy emulator PC z k5-100 na pokladzie i 32mb ram, CyberVision 64, kontroler Tandem.
2. Plyta glowna A3000 desktop rom 3.1, jeszcze nie odpalana
3. Amiga CDTV, oczywiscie z klawiaturka i stacja FDD, przelacznik romow.
4. Amiga 500 z rozszerzeniem do 1mb, fajna bo w swietnym stanie, nie pozolkla :)
5. J.w. Amiga 500 z rozszerzonkiem, brudna i wciaz katowana, ale sprawna, sprawia mi kupe frajdy :D

Poza tym jest jeszcze Atari 65XE i calkiem przyzwoity Pecet, to tyle o mnie :D
Awatar użytkownika
ButcheR
Posty: 168
Rejestracja: 3 sie 2004, o 00:01
Lokalizacja: Kraj kwitnącego kartofla
Kontakt:

Post autor: ButcheR »

No to tak:

Amiga 500 1MB ramu
2 Joysticki
mysz
2.5 kilo dyskietek
Workbench 1.3
rom 1.3
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Atalante gratuluję sprzęcicha!

Moje "dziewczynki" to:

1. A500 podrasowana do : Kick 2.0, 1MB CHIP(parę lutów na płycie głównej i ze slow zrobił się chip :wink: ) + Zewnętrzna stacja dysków.

2. CDTV z klawierką,stacją dysków,dwoma pilotami i mychą.

A swoją drogą to fajny pomysł żeby się ludzie pochwalili co mają.
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

No to grabula chlopaki :D , jak widac nasz gatunek jeszcze nie wymarl :D.
Martini ciekawa przerobka, ze slow na chip, moglbys napisac cos wiecej? W jednej z moich A500 na plycie glownej jest wytloczone A500+, ciekawi mnie czy to nie jest plyta, ktora montowano tez w pluskwach, tylko wlasnie z 1mb chipu i innym kickstartem.


Butcher, nie ma jak klasyka :), ja tez najczesciej uzywam A500, zeby sobie pograc, a na A3000T zrzucam sobie gierki z CD na dyskietki. CDTV sluzy mi jako kompakt do wiezy (na technicsach 250W Amiga brzmi bosko :D ) i odtwarzacz do modulow ktore mam na plytce ladnie posegregowane :D
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Niestety nie wiem dokładnie o co chodziło ale w jednym z numerów Magazynu Amiga był opis co trzeba zrobic aby slow był widziany jako chip,i takowo działał,więc jeszcze jako mały łepek polazłem do servisu RTV,dałem gościowi gazetę i Amigę i mówię:przerabiaj mi to buraku bo inaczej pogadamy 8) (żartuję :D ) no i od tamtego momentu workbench,gry itp.wykrywają mi pamięć jako chip(a dało to trochę np.w Wormsach ładuje mi się więcej dźwięków) dołożyłem kicka 2.0 no i mam taką jakby A500+ (tylko bez ECS).

A skoro masz na płycie napisane A500+ to raczej na pewno to jest +,łatwo sprawdzić - jeżeli masz samą płytę to będzie więcej kości z pamięcią a jeżeli masz całą Ami to wystarczy odpalić :wink:

A co do CDTV do też jej używam jako kompaktu do Diory WS 502 i "potworów" czyli Tonsil Mildton 200 - trójdrożne kolumny w których niskotonowy głośnik(bass jakby ktoś nie wiedział) ma 30 cm....he he tym sprzętem można ludzi nawracać :D na co tylko zechcesz 8) - spokojnie starcza na dyskoteki na hali OSIRu w Wałbrzychu bo kumpel robił coś takiego na słabszych Altusach i dało radę a jego bassik ma "tylko" 25 cm he he,dobra już kończę...(te kolumny to takie moje przedłużenie... :wink: )
Ostatnio zmieniony 23 sie 2004, o 17:41 przez martini, łącznie zmieniany 1 raz.
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Mam cala Amy. Jest to niewatpliwie zwykla A500 bo ma kicka 1.3, pol mega ramu na plycie i rozszerzonko do 1 mega, natomiast interesujaca jest ta plyta, zastanawia mnie czy po prostu rownolegle z pluskwa nie wyprodukowali jeszcze troche zwyklych A500 na tej samej plycie glownej tylko z kickiem 1.3 i mniejsza iloscia pamieci. Ciekawe wogole jak duzo jest Amig na takiej wlasnie plycie glownej i czy moje przypuszczenia sa sluszne.
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Ciekawe...może Norbi by coś wiedział?
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Hmmm, znalazlem troche w sieci na ten temat, ale mimo wszystko jest to troche dziwne. Byly A500+ wyposazone w kosci OCS i 0,5 mega ramu, ale mimo wszystko byly oznaczone na obudowie jako A500+ i mialy kickstart 2.04, poza tym byly bardzo zadko spotykane. Moja na budzie ma napisane A500 i ma kicek 1.3, ciekawe jaka naprawde jest geneza tej Amy.


No a co z innymi Amigowcami, czy jedynie nas trzech posiada jeszcze prawdziwe Amigi na tym forum?? :wink:
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

No Panie i panowie pochwalcie się!!! To naprawdę interesujące - jaką kto ma Amigę i jak dopasioną!
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Juras
Posty: 137
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Łódź (prawie)

Post autor: Juras »

U mnie ostała się kupa zapału i wspomnień troche dyskietek i joystick'ów i seniorka :wink: 600 w "standardzie" (od 3 lat na emeryturze :wink:)
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Czuje sie jak dinozaur :D, moze chociaz Pan Prezes i Panowie Moderatorzy maja jeszcze Amy? :wink:
Awatar użytkownika
ButcheR
Posty: 168
Rejestracja: 3 sie 2004, o 00:01
Lokalizacja: Kraj kwitnącego kartofla
Kontakt:

Post autor: ButcheR »

Pewno większośc forumowiczów co ma Amige to niezauwarzyła tego tematu lub nie chciało się im odpowiadać... albo długo juź nie odwiedzało forum...
Awatar użytkownika
shafran
Posty: 83
Rejestracja: 14 sie 2004, o 14:17

Post autor: shafran »

ja miałem kiedyś A600 z dodatkowym ramem (2MB)
rządziłem więcej nic nie wiem:D
miałem od ch... gier i z 5 joysticków
2 myszki (terminator 2 na 2 osoby rulz:D)
dopiero niedawno zacząłem sie bawić emulacją to wspomnienia wróciły:D
Awatar użytkownika
Michajster
Posty: 215
Rejestracja: 18 cze 2003, o 14:59
Lokalizacja: Czepino

Post autor: Michajster »

ja mam Amige 600 ale jeszcze jest w robocie, mam zamiar napakować na maxa a600
AMIGA 600HD APOLLO 630/40 16MB FAST 2MB CHIP HDD 40MB

AMIGA 500+ 2MB CHIP
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

W robocie tzn.? AGI rozumiem Ci nie brakuje, ale sie nie dziwie, bo mnie tez nie :D . Jaki masz kickstart w swojej A600, chodzi mi o numer kickstaru wyswietlany przy starczie systemu na fioletowym ekrani np. 37.300
ODPOWIEDZ