Instalacja Joysticka USB

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Instalacja Joysticka USB

Post autor: Jedi »

Kupiłem ostatnio sobie Turbo Joystick firmy Manta Multimedia i nie wiem co zrobić żeby działał. Jak wchodzę do Panelu Sterowania i wybieram Dodaj nowy sprzęt, to wyszkukało mi USB Device (wcześniej zainstalowałem ponoć sterownik do tego joysticka z strony www.manta.com.pl) i jak daję dalej to pisze że "Urządzenie jest już zainstalowane, ale nie działa prawidłowo." Później jak klikam zakończ pisze że jest to urządzenie typu: "Urządzenie interfejsu HID", a jak przechodzę do zakładki Sterownik to pisze "Dla tego urządzenia nie są wymagane żadne pliki sterownika lub nie zostały one załadowane. Aby zaktualizować pliki sterownika dla tego urządzenia, kliknij przycisk Aktualizuj sterownik." I jak kliknęłem na ten przycisk to wybrałem pierwszą opcję, później zaznaczyłem Stacjach dysków i Microsoft Windows Update i pokazał mi się plik direct.b1 i czy chcę go zainstalować, kliknęłem Tak, ale później dla pewności ściągnęłem i zainstalowałem najnowszą wersje DirectX. Później odinstalowałem program, który ściągnełem z strony Manty (Game Device) i spróbowałem dodać joystick z Panel sterowania > Opcje gier, i zaznaczyłem "2-osiowy joystick z czterema przyciskami". Później jak przechodzę do zakładki Identyfikatory kontrolerów to zaznaczam to co wcześniej dodałem i chciałem zmienić Sterownik portu na USB z pola Przypisanie sterownika portu, ale na liście była tylko jedna opcja- Standardowy port gier. Poniżej było też napisane: Polling z wyłączeniem przerwań i był domyślenie zaznaczony. Teraz nie wiem co zrobić żeby joystick działał poprawnie. Proszę o pomoc!

P.S.
Mam system operacyjny Windows 98SE (na pudełku pisze że joystick działa w tym systemie)
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Napiszę ci na gg
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Może jeszcze ktoś wie?
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Napisz to firmy MANTA, oni rozwiązą twoje problemy.
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

a w ogóle to masz włączony port usb? zobacz w biosie
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
ODPOWIEDZ