ZABIJANIE AMIGI

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Różnią się m.in dodaniem obsługi CD-ROMu i poprawieniem kilku błędów.
3.1 był sprzedawany oddzielnie i można go było kupić i odp na twoje pytanie jest TAK - dopuszczasz się kradzieży ponieważ z Twoją Amigą masz licencję tylko na system 3.0
Awatar użytkownika
jw_amigowiec
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2004, o 13:48
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: jw_amigowiec »

O to mi chodzilo, tak wiec wraz z karta turbo zakupie WB 3.1 na efunzine ;)
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Aby ten temat nie był tylko czczym gadaniem nad obecnym stanem rzeczy proponuję coś zrobić w tym kierunku.
Mianowicie piętnować osoby, które łamią prawo poprzez ściąganie nowych gier i systemów operacyjnych.
Moim zdaniem takie osoby powinnosię od razu banować z forum ale jeżeli nie chcecie tak drastycznie to może wystawczy przypis ZŁODZIEJ I PIRAT przy nick`u?
A do wszystkich użytkowników forum apeluję o NIE UDZIELANIE POMOCY TAKIEJ OSOBIE :!: :!: :!:
Jak już ściąga pirata to nich sam sie z nim męczy - jak nikt mu nie pomoże to może na drugi raz kupi oryginał.
Na koniec przedstawiam linki do niedawnych tematów za które moim zdaniem powinno się z miejsca zbanowac te osoby:
http://forum.emulacja.net/viewtopic.php?t=2577
http://forum.emulacja.net/viewtopic.php?t=2613
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Piratów należy nawracać, a nie piętnować.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
jw_amigowiec
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2004, o 13:48
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: jw_amigowiec »

Fkit, WB 3.1 nie ma teraz ani na efunzine, ani na allegro :/
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

jw_amigowiec pisze:Fkit, WB 3.1 nie ma teraz ani na efunzine, ani na allegro :/
Ze względów finansowych być może niedługo wystawię na allegro swój WB 3.1 (oryginalne dyskietki+oryginalna instrukcja Amiga WorkBench 3.1)
Jak będę wystawiał to dam znać.
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Co do piractwa, to nawet w BSA twierdzą, że trzeba uderzać w punkty dystrybucji pirackiego softu, a nie skupiać się na pojedynczych osobnikach. U nas w mieście od wielu lat działa sklep, o którym powszechnie wiadomo, że sprzedają piracki soft na dużą skalę. I co? Nikt z tym nic nie zrobi, chociaż niepodważalne dowody dla prokuratury można byłoby zdobyć w ciągu godziny. Ślepota polskich służb porządkowych niekogo specjalnie nie powinna dziwić, wystarczy wspomnieć chociażby o dobrze znanej ABW działającej również w Polsce organizacji C18. Sytuacja jest taka, że dopóki będzie można kupić piracki soft bez problemu, tak długo będzie w Polsce kwitło piractwo. Sam kupuje tyle oryginałów (filmów czy gier; nigdy nie nakarmiłbym mojego DVD pirackiem filmem), na ile mogę sobie pozwolić, i ile - co najważniejsze - można dostać (nigdzie jeszcze nie widziałem oryginalnego SotB). Krzyczenie na kogoś, kto chce sobie zagrać w grę sprzed -ponad-dziesięciu-lat- z Amigi nie ma wielkiego sensu, chociaż może dzięki temu taki delikwent nie przyzwyczai się zanadto do piractwa, którego upadek jest, według mnie, kwestią czasu. Mnie irytują głównie ludzie, którzy spokojnie mogliby kupić daną pozycję oryginalną, jednak wolą kupić za to dziesięć piratów, bo "muszą w coś grać", i takich trzeba szczególnie tępić. Żeby wprowadzić w życie plan banowania, trzeba by zbanować 90% użytkowników, którzy napisali post do działu "Szukam gry".
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

He, he, poczytajcie sobie ten watek.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

LOOOOOOOOOOOOL!!!

Chopaky se kurna dorabiajom na boczku, co nie? :wink:
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Niech sie lepiej wezma za lapanie prawdziwych przestepcow. :evil:
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Takie prawo , takie obowiązki...
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Jakie prawo, jakie obowiazki? Policja nie moze ot tak zatrzymac sobie cudzej wlasnosci. Na takiej zasadzie to kazdy samochod jest kradziony, a kazdy komputer nielegalny. To jest chore!
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Hehe, nikt chyba nie powiedział, że polskie prawo jest dobre i spełnia swoją rolę w 100%. A policja w gruncie rzeczy może wszystko, mogą ci nawet wejść do domu bez nakazu, muszą tylko zaraz później zdać relację w prokuraturze i podać powód, a taki się zawsze znajdzie.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Prawo swoja droga, nie jest najlepsze, ale tez Policjantow mamy hmmm, delikatnie rzecz ujmujac nienajlepszych. Tajemnica poliszynela jest fakt, ze gdyby nie drogowka i takie "akcje" wykrywalnosc przestepstw bylaby gdzies na poziomie 5%.

A Policjant tez nie moze wejsc sobie ot tak, ale czesto ludzie sa nie uswiadomieni, a Policjanci zbyt pewni swojej bezkarnosci. Policjant zeby wejsc komus do mieszkania musi miec UZASADNIONE podejrzenie, ze odbywa sie tam wlasnie przestepstwo, lub ze jego dowody moga zostac usuniete jesli nie wkroczy.

Za takie cos, jak zosalo opisane na tamtym forum, ktos powinien poleciec z roboty, bo sa na to paragrafy.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Bez nakazu nie można wejść bez zgody właściciela... Mój ojciec to policjant więc mam cały kodeks koło siebie :P
ODPOWIEDZ