Czego forum słucha ?

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Czego forum słucha ?

Post autor: Aliens »

By przelać brudną krew, odnawiamy temat, o ile takowy był i słuchamy waszych guścików muzycznych ;)
Chodzi o takowe typy/rodzaje brzmień muzycznych, które słuchacie w codziennym życiu.
Żeby, nie było, ja zacznę.

Słucham : heavy metal ( np. Iron Maiden ), trash metal ( np. Metallica ), black metal ( np. Dissection ), death metal ( np. Rune ), brutal death metal ( np. Berzerker ), rock ( np. Ac/Dc ), trochę elektryczny pop ( np. Depeche Mode ), troszkę instrumentalnych, głównie wykonawcy Johna Williams'a ;) kończę na tym.

Teraz czas na was.
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Ja ostatnio w klimacie Piratów (OSTy z obu części).
Same filmy polecam, a dwójka chyba nawetlepszaod jedyneczki, dobre kino rozrywkowe, warto pójść do kina bo oglądanie na komputerze zabiera mnóstwo wrażeń słuchowych, wizualnych a śmiech publiki motywuje do usmiechnięcia się samemu.

Jakie są wasze ulubione OSTy?
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Ostatnio słucham: Peace Orchestra, Kruder & Dorfmeister i podobne klimaty.
Z soundtracków polecam: Animatrix, Gamers Guide to REZ, seria Wipeout.

Co do filmu - zupełnie nie podzielam zdania. Byłem w kinie na "dwójce" i wynudziłem się strasznie. Film nie trzyma się kupy, ratuje go tylko gra Deepa i kilka śmiesznych scen. Film stanowczo za długi, widać że nakręcony jako pomost do 3 części (strasznie przy tym naciągany).
Ostatnio zmieniony 7 sie 2006, o 10:57 przez BadMojo, łącznie zmieniany 1 raz.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Ja ciągle zwlekam z obejrzeniem tego filmu. Raz, że nie miałem z kim pójść, a sam nie chodzę do kina - nie żebym się bał ;P
Dwa, większość opinii negatywnych na temat filmu i jego długość, coraz bardziej mnie zniechęca, na kupno biletów.
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

Bloodhound Gang (ale ten stary -> pierwszy album), Beastie Boys, Cypress Hill, Salt'n'Pepa (nie tylko fonia, ale i wizja ;P) trochę klasyki np. Obituary, Morgoth, L7, a nawet Exploited i Dead Kennedys.
Z OST-ów ostatnio Lord of the Rings, Warcraft III (tak, tak muza z gry), a często SPAWN.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

ja slucham najrozniejszej muzy

np, Rammstein, Slipknot, Static X, Korn

S.O.A.D , czasem Linkin Park.

słucham też hip hopu, np HEMP GRU, WSP, Juras Wigor .

poźniej tez zespoły takie jak Honor, Konkwista88, Ekspansja itp

aha i jeszcze Hadrcore techno - Thunderdome

czasem skusze sie tez na jakis gówniany pop :P
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Nigdy nie zrozumiem, jak można słuchać jednocześnie metalu i h&h. Przecież, to jak ogień i woda. ;|
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Mój gust jest szeroko rozwinięty , słucham to "co wpada w ucho" czyli praktycznie każdy rodzaj muzyki , który ma jąkąś fajną melodię itd.
A tak na pierwszym miejscu to Jazz.
@Slesz : Tak , ten soundtrack jest bardzo dobry , Klaus Badelt ma jednak głowę żeby takie coś napisać :]
Ostatnio zmieniony 7 sie 2006, o 21:47 przez Amos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Aliens pisze:Nigdy nie zrozumiem, jak można słuchać jednocześnie metalu i h&h. Przecież, to jak ogień i woda. ;|
Mylisz się. A wiesz co to jest rapcore, nu-metal albo crossover? Ja słucham właśnie tego. Co prawda nie wiem dokładnie czym te definicje się różnią, ale z założenia jest to pomieszanie kilku stylów, w tym m.in. najczęściej elementów hip hopu i metalu/hard rocka (czyli np. Linkin Park, P.O.D. czy Limp Bizkit). Samego hip hopu również słucham (polskiego, amerykańskiego, niemieckiego - bez różnicy).

Oprócz tego nie pogardzę również dobrym Zachodnim popem i muzyką elektroniczną (np. Prodigy, Basement Jaxx, Chemical Brothers, itp.).
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Nosferatu pisze: Mylisz się. A wiesz co to jest rapcore, nu-metal albo crossover
Wiem co to jest. Takiej muzyki, także słuchałem, jako niedoszły metalowiec :) Rapowanie, w rytmie melodic metal, stało się teraz bardzo popularne.
Ale nie rozumiem, samego faktu, słuchania np. 50 cent, a później zapuszczenia po nim np. Behemotu :wink: To w ogóle się nie ima ze sobą. Ale sądze, że po fakcie, osoby słuchające nu-metalu, podzielają swoje zainteresowania na h&h i metal. W inną stronę, raczej to nie działa.
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

hmpf. ja słucham rocka ( np. Pink Floyd ), punku ( np. The Analogs ), i ew. jak ojciec puści to jazzu
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
Awatar użytkownika
Kisztel82
Posty: 210
Rejestracja: 1 lis 2005, o 21:07
Lokalizacja: woj. łódzkie

Post autor: Kisztel82 »

radio eska i rmf maxx a jak mi smutno to The Shadows
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

Aliens a co to wogole za roznica? poprostu lubie niektore zespoly takie i niektore takie, nie jestem zadnym metalem ani hiphopowce, ja z kolei nierozumiem ludzi którzy szufladkują "słucham metalu to niemoge hip hopu" - bzdura. Mam poprostu szerokie gusta muzyczne, niepogardze niczym co dobre, a dobre wg mnie znaczy mocne :)
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Słucham. radia. Dokładnie, słucham radia i tego co w nim leci. Nie trawię słuchania muzyki w kółko tej samej. Raz przesłuchana płyta CD czy jakikolwiek inny nośnik w zupełności mi starczy na kilka tygodni; inaczej szybko mi się znudzi. Dlatego preferuję stacje radiowe, i to nie te pokręcone RMF-y, RMI i inne ESki, bo tam jak na płytach leci wszystko "w kółko Macieju", tylko stacje głównie lokalne, nadające muzykę, słuchowiska, informacje - takie stacje ze wszystkim dla wszystkich.
A że jestem w Wielkopolski, więc głównie słucham "Radio Merkury - Poznań" (kryptoreklama ;) ). Czasami też "Jedynki", "Dwójki" i "Tok-FM". Ale głównie lokalna stacja - R.M.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

biegu pisze:Aliens a co to wogole za roznica? poprostu lubie niektore zespoly takie i niektore takie, nie jestem zadnym metalem ani hiphopowce, ja z kolei nierozumiem ludzi którzy szufladkują "słucham metalu to niemoge hip hopu" - bzdura. Mam poprostu szerokie gusta muzyczne, niepogardze niczym co dobre, a dobre wg mnie znaczy mocne :)
O tym mowa :wink: Mam tak samo.
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
ODPOWIEDZ