Muza z gier

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Muza z gier

Post autor: Borias »

Kurde, szukałem, patrzałem, kumpli i znajomych pytałem, a oni wzruszali ramionami i nie potrafili mi pomóc. Chodzi o muzę, która "leci" w menu gier "Conflict: Vietnam" i "Shellshock: 'Nam 67". Czy ktoś zna wykonawców, tytuły, cokolwiek?
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
aMifan_t13
Posty: 116
Rejestracja: 3 sty 2006, o 19:55
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: aMifan_t13 »

W "credits" patrzałeś co to za ludzie wydziergali tą muze?
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone, włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

A ja chciałbym wiedzieć skąd można ściągnąć wszystkie tracki z gry Jim Power? Najbardziej interesują mnie kawałki z pierwszego, piątego i siódmego etapu. Jednak muszą one spełniać 2 warunki:
Po pierwsze: Muszą być w formacie mp3. :idea:
Po drugie: Muszą brzmieć tak samo jak w grze. :wink:

Jeżeli ktoś zapoda mi linka z tymi kawałkami, to ozłocę !
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

http://www.amigamusic.com/modules.php?n ... &query=jim power#searchresults
Musisz sie tylko zarejestrowac
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Dzięki norbi, ale ta strona to jakaś lipa. :( Zarejestrowałem się na niej, a potem wyskoczył tekst, że w przeciągu kilku sekund powinienem dostać maila z linkiem do tej strony, który uaktywni moje konto. Niestety, minęło już ok. 7 godzin, a ja żadnego maila się nie doczekałem. A kiedy próbuję się ponownie zarejestrować, to wyskakuje tekst, że mój e-mail jest już zarejestrowany. Co jest do cholery ?! :evil:
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

Przed chwilą się zarejestrowałem i wszystko git, właśnie zaciągam muzę z Turricanów i trzech Beastów.

Kawałek z Shellshock też znalazłem, faktycznie był wymieniony w "creditsach", thx @aMifan_t13
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Mam prośbę:
Czy któryś z użytkowników mógłby wejść na linka którego zapodał norbi i ściągnąć Jim Power Full Tune Archive.zip, a następnie podesłać mi na maila? Minęły już 24 godziny, a ja w dalszym ciągu nie doczekałem się linka aktywującego moje konto. :roll:

Byłbym niezmiernie wdzięczny!
Ostatnio zmieniony 9 paź 2006, o 14:23 przez Nosferatu, łącznie zmieniany 1 raz.
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

Ja ci to upnę, ale to trochę potrwa, także cierpliwości :wink:
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Przede wszystkim chciałem powiedzieć, że strona jest genialna i gdybym mógł, to dałbym norbiemu pochwałę za linka do niej. :D Nie rozumiem, jak ja mogłem na nią nie trafić przez tyle lat. Ale niestety - nie ma róży bez kolców:

1.) Dlaczego bardzo często przerywa ściąganie? Jeden plik można próbować ściągnąć nawet 10x, nim wreszcie łaskawie ściągnie się w całości, inaczej wyskakuje tekst "Unexpected end of archive" i nie można go rozpakować. Czy da się coś z tym zrobić, bo to cholernie uciążliwe? :evil:

2.) Mój brat nagrał sobie parę plików z tej strony na komórkę, ale ta nie chce niektórych z nich odtworzyć. :? Natomiast ja po wgraniu utworów na odtwarzacz mp3 nie mam żadnych problemów. O co może chodzić?

PS Poza tym linka aktywującego konto dostałem dopiero przy czwartej rejestracji, kiedy to zamiast maila na WP, podałem maila na Tlena. :roll:
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

Ja nie widze problemów z pozyskaniem muzyki z gier. W kazdym systemie jest takie coś jak "Rejestrator Dźwięku" którym można spokojnie nagrać muzyke przy pomocy choćby mikrofonu (wydatek ok. 25 zł :D ) w format wave. Sam tak robie i nie narzekam (muzyka z gier Amigowych : bezcenna) :lol: Warunek jest jednak taki że po minimalizacji emulatora musi on nadal pracować dlatego w zakładce Priority w kolumnie When minimalize należy odznaczyć opcje Pause emulation i Disable sound output . Miłego nagrywania :wink:

Jak by ktoś chciał na tej stronce jest nawet spory zbiór muzyki z Amisi :D

http://amigames.soundbomb.net/

Nalezy wejść w dział GAMES :)
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Szoszo: Twój sposób jest dobry na większość gier, ale nie na wszystkie. W niektórych np. w tle słychać jakieś tykanie zegara, odgłosy przeciwników, itp. i dlatego nagrywanie takiej muzyki mija się z celem (tak miałem m.in. w przypadku Jim Powera).
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

Nosferatu wiadomo że w niektórych grach słychac odgłosy w tle ale sposób jest niezawodny np w menu gdzie komus sie podoba muzyka. Ja np nagrywałem muzyke z PP Hammer z planszy z tłem rzymu w której też sa dzwieki w tle, ale wystarczy sie nie ruszac i nic nie robic zeby nagrac muzyke. Tak samo w Turrican 2 nagrywałem od wczytywania sie 1 planszy łącznie z dzwiekiem który jest podczas "zwijania" sie ekranu i wystartowaniu 1 planszy :lol: . Powiem tak mi tam nie przeszkadzają dzwieki w tle, ale staram sie ich nie nagrywac. Lecz jezeli jest to ostatecznoscia i nie ma innej rady zeby miec muzyke to biore mikrofon i lece z koksem :roll: :lol:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Szoszo pisze:Ja np nagrywałem muzyke z PP Hammer z planszy z tłem rzymu w której też sa dzwieki w tle, ale wystarczy sie nie ruszac i nic nie robic zeby nagrac muzyke.
Ja również mówiłem o sytuacji, gdzie nie można się ruszać z miejsca, ale w takim np. "Jim Powerze" na początku każdej misji mamy 1:30 min. czasu i kiedy zostaje ostatnie 10 sek. to wtedy słychać takie tykanie zegara kończące się śmiercią głównego bohatera (a odgłos śmierci to taki chamski riff na gitarze). :roll: Żeby zdobyć dodatkowy czas, to musiałbym się ruszyć z miejsca, a to wiązałoby się ze strzelaniem i likwidowaniem przeciwników (czyli masą niepotrzebnych dźwięków w tle).

PS Prześlij mi na maila muzę z "PP Hammera" z Rzymu - ten kawałek rządzi !! I jeżeli masz, to chciałbym również muzę z "Pushovera" (na ekranie, gdzie mrówy chodzą po drabinach i układają z kostek różne napisy). Z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony 28 paź 2006, o 19:24 przez Nosferatu, łącznie zmieniany 1 raz.
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

Można też zasysać spore ilości muzyki amigowej stąd:

http://amigamuseum.emu-france.com/

Wszystko w przystępnym formacie mp3 ;)
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

kendziur znakomicie :lol: lecz nadal nie ma w tym zbiorze muzy z supaplexa :D ale to nic i tak dobra robota :wink:

P.S - Nosferatu zajrzyj na maila :D
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
ODPOWIEDZ