DZIĘKUJĘ

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

Kolejna jałowa dyskusja, piraci byli, są i będą, tak samo jak ci, którzy kupują legalny soft, jeżeli jesteście wszyscy tak legalni, to wskażcie kogoś, kto ma np. legala Windowsa, Alcohol 120%, Nero7 i całą resztę PC-towych dupereli, albo w tej chwili rżnie w legalną FIFĘ 07 czy Gothic 3 PL.

Kto jest bez winy (tzn. ma ABSOLUTNIE cały soft legalny w swoim kompie i płytach) niech rzuca we mnie kamieniem :twisted:

A Natalii darujcie. Nie ze względu na płeć.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

piteq pisze:Po drugie-ROMy które są chronione prawem autorskim ndal można pobrać z tej strony.
W przypadku amigi to chyba obrazy dyskietek a nie romy (pomijajac kicki).

Zreszta wiekszosc firm ktore produkowaly gry na amige nieistnieje i ciezko powiedziec czy zrzekli sie praw do tych gier czy nie, bo jak to niby mialoby wygladac, nieistniejaca firma oskarza cie o kradziez gry ktorej niemozna nigdzie kupic?
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
JOPS
Posty: 50
Rejestracja: 30 lis 2006, o 23:01

Post autor: JOPS »

Niewiem dokładnie o co chodzi, ale jeśli o piractwo chodzi to napisze, że.
Ja ostatnio bawie się w rozdawanie pirackich gier za darmo. Co do samego piractwa to jest to przecierz tak stare zjawisko jak same gry komputerowe ( a może i nawet jeszcze starsze :P ) Pozatym romy za kase to też już jest śmiech na sali... tak jak tutaj Bebokus pospolitus napisał, że to są gry sprzed 10-20 lat... Wtedy to będzie można policzyć na palcach osoby które będą grały w te gry. Bo to już w dziki ryj przesadyzm na miare reform oświaty Romana Giertycha... pozatym Borias dobrze pisze, ponieważ na wielu forach ludzie grzmią na innych o piractwo, a sami za chwilkę na swoim mało legalnie zdobytym Windowsie rżną sobie w dopiero co ściągniętego Half Life 2 (naprzykład) Nie pisze tutaj o wszystkich, bo oczywiście są ludzie, którzy legalny soft posiadają i chwała im za to, że są uczciwi. Co do podziału piractwa to ja ośmiele się podzielić to ze względu na powód. Są piraci, którzy nie bardzo mają kase na legalny soft, a są też tacy, którzy kase mają, a nie chcą wydać bo wolą sobie zassać. Ci pierwsi są częściowo (ale tylko częściowo ) usprawiedliwieni.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Wogóle co to za dziwny argument, że gry są stare, więc powinny być za darmo? Nikt nie ustalił, że software starszy niż ileś lat powinien się automatycznie stać darmowy! win95 (i starsze wyroby małomiękkiego) wcale nie staly się darmowe przez upływ czasu i jakoś nikt nie śmie wypisywać takich głupot wyssanych z palca, "że małomiękki na pewno zrzekł się praw do tych produktów bo są za stare i zapewne nie pamiętają że je zrobili". Więc dlaczego wypisywać takie głupoty o firmach amigowych.
A co do upadku, to praktycznie żadna większa firma softwareowa z przełomu lat 80/90 nie upadła a jedynie zmieniła nazwę/połączyła się/została wykupiona przez jakąś inną zachowując prawa do wszystkich wcześniejszych swoich produkcji.

Ja jestem pierwszym, który rzuci kamieniem w złodziei (czyt.piratów) bo już od dłuższego czasu mam na swojej Amigdze tylko i wyłącznie legalny soft lub wersje darmowe/demo. Więc wiem, że całkiem spokojnie można sobie poradzić nie używając ani jednego pirata - wymaga to jedynie odrobiny chęci i wcale nie jest to takie drogie.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
JOPS
Posty: 50
Rejestracja: 30 lis 2006, o 23:01

Post autor: JOPS »

Tak, ale tutaj jest Polska i nie każdy może niestety sobie pozwolić, a czasami chęci są o wiele większe niż możlwości.
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

Hola, hola Mr @Amigafan! Poszło przecież o link z pirackim softem na blaszaka. Co do Ami, ja też mam wszystko legalne i oryginalne! (mam kurde nawet oryginał np. Wing Commandera, Tower Assault eee, reszty nie pamiętam, musiałbym w pudle pod szafą poszukać). Niech posiadacze pecetów, którzy mają CAŁY soft legalny tutaj się zgłoszą! Śmiem twierdzić, że takowych w Polsce na palcach jednego człowieka policzysz! (albo i nawet mniej :twisted: ).
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Żniwiarz
Posty: 92
Rejestracja: 27 lip 2005, o 00:40
Lokalizacja: Masarnia
Kontakt:

Post autor: Żniwiarz »

Na tej stronie gry, które były możliwe do kupienia w pełni legalnie zostały usunięte (jeśli chodzi o możliwość ściągnięcia). Pozostałe gry - nie oszukujmy się - mogłyby zginąć gdyby jedynie oryginalne kopie były rozprowadzane, gdyż nikt już nowych legalnych kopii nie wykonuje. Gdyby nie internet, wiele gier byłoby w ogóle nieosiągalnych, dlatego wiele stron udostępnia jak najlepsze wersje starych gier, aby przyszłe pokolenia także mogły kiedyś się nimi cieszyć.

Strony z tzw. "warezem" to jednak strony, które rozpowszechniają wszystko niezależnie od tego czy jest to w sprzedaży czy nie.

Romy udostępnione są jedynie po to, aby użytkownik Amigi mógł wypróbować emulację tejże także na swoim PC. Używanie romu (kickstartu) którego nie nabylismy legalnie (np. poprzez kupno Amigi) jest nielegalne.
Akira Yamaoka
Awatar użytkownika
JOPS
Posty: 50
Rejestracja: 30 lis 2006, o 23:01

Post autor: JOPS »

Borias niewiem czy to ma sens, ponieważ dużo ludzi może powiedzieć, że ma wszystkie oryginały co oczywiście będzie nieprawdą.
Co do całej sprawy to jakoś tak przypomniał mi się art pt. "Bezkarność Gwarantowana" z jednego z numerów Top Secret...
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

W sumie to zaden problem miec legalne gry, system itp. Najgorsza sprawa jest z mp3. Tego to chyba kazdy, kto nawet posiada legalny system ma tony
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Do czasu aż w Posce zrobi się dostępny sklep itunes lub jakiś jego odpowiednik.
Sądzę, że wielu ludzi będzie wolało zapłacić symboliczną złotówkę (lub dwie) i ściągnąć legalnie mp3 niż jej szukać po sieciach p2p - to samo tyczy się filmów.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

No tu się z @Amigafan-em zgodzę w 100%. Stary soft nie jest zwolniony z opłat bo i czemu miałby? Że jest stary? Że mało kto go używa? Stare Syreny-104 też są stare, ale trzeba za nie zapłącić chcąc nimi jeździć, a nie porwać właścicielowi "bo Syrena jest stara, a on wogóle nią nie jeździ". Panowie, przejrzyjcie swoje dyski. I jaki macie wynik? Nieciekawy co? :D Ano własnie.
Albo trzeba trafić na jakiś warezowy soft który spierniczy posiadaczowi sprzęt wart kilka starych "baniek" (wtedy kupilegal), albo siedzieć cicho.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
JOPS
Posty: 50
Rejestracja: 30 lis 2006, o 23:01

Post autor: JOPS »

amigafan pisze: Sądzę, że wielu ludzi będzie wolało zapłacić symboliczną złotówkę (lub dwie) i ściągnąć legalnie mp3 niż jej szukać po sieciach p2p - to samo tyczy się filmów.
Dokładnie. Zwłaszcza, że z p2p nie masz pewności nigdy czy to co ściągasz jest tym czego szukasz ;) A tak będzie wszystko jak na dłoni i (miejmy nadzieje) szybki serwer, z którego sobie będzie można ściągnąć dany kawałek/album.
AlaN zgadzam się, ale jak zostało wcześniej napisane, sporo firm już nie istnieje, więc komu płacić ?

Jeszcze mam pytanie, o to czy romy są też chronione przez ESA ?
Awatar użytkownika
piteq
Posty: 74
Rejestracja: 30 kwie 2005, o 15:08
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: piteq »

Borias pisze:Kolejna jałowa dyskusja, piraci byli, są i będą, tak samo
Nie było intencją moich wypowiedzi wszczynanie dyskusji co jest piractwem a co nie gdyż dokładnie zdaje sobie sprawe do czego to prowadzi.Myślałem że odezwie się ktoś z administracji i odpowie mi jak to jest możliwe że jednocześnie propagują i zwalczają piractwo?
Żniwiarz pisze:Strony z tzw. "warezem" to jednak strony, które rozpowszechniają wszystko niezależnie od tego czy jest to w sprzedaży czy nie.
Znasz definicje słowa WAREZ?
Żniwiarz pisze:Romy udostępnione są jedynie po to, aby użytkownik Amigi mógł wypróbować emulację tejże także na swoim PC. Używanie romu (kickstartu) którego nie nabylismy legalnie (np. poprzez kupno Amigi) jest nielegalne.
Uhu,a świstak siedzi i je zawija w te sreberka.Czy jesteś w stanie zrozumieć że to jest nielegalne?Idiotyczne tłumaczenie że tylko na próbe nic tu nie zmienia.Inną sprawą jest że napewno by się przydała jakaś demowersja choćby takiego pakietu AmigaForeve.Ale to już inna bajka.
http://www.aros.ppa.pl o AROS-ie po Polsku
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Tak swoją drogą to w końcu powinien zostać usunięty piracko-złodziejski wątek:
::: Amiga ISOs - wymiana :::
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

amigafan tak bluzgasz wszystkich o złodziejstwo, to mam takie pytanie: Jesteś gliniarzem? Pieca chyba posiadasz prawda? założe się że sam masz pare programów ściągniętych z internetu. A jak nie masz nic w kompie nielegalnego to napewno w swoim domu masz coć co było kupione na jakiejś giełdzie, gdzie pełno kradzionych rzeczy. A jeśli nie masz takich rzeczy, to albo jesteś synem prokuratora, prezydenta, albo sam jesteś jednym z nich, albo przestrzegasz wszystkich przykazań bożych i tych innych rzeczy i w przyszłości będziesz drugim polskim papieżem. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ