Hello, nice site and domain name.

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Muszę się pochwalić, że jak dzisiaj się obudziłem to zapamiętałem dwa sny ;) . Tylko co do pierwszego nie mam pewności, bo miałem takie dziwne uczucie, właściwie podejrzenie, że może to tylko mi się wydawało, trudo określić te uczucie. Jeśi chodzi o drugi sen to w nim skryłem się w "budce z wózkami" (wiecie, taka co zwykle jest przed jakimś hipermarketem), ponieważ padał deszcz, lecz mimo iż budka miała dach to ciągle czułem, że spadają na mnie krople deszczu (a ponieważ nie był to sen świadomy to nawet nie spojrzałem do góry, żeby sprawidzić jak to się stało), czy to może być znak snu?
Nawet się nie spodziewałem, że uda mi się cokolwiek zapamiętać, tak właściwie to nawet nic specjalnego nie robiłem tametej nocy, z wyjątkiem wizualizowania sobie świadomego snu, który i tak mi się nie przyśnił, ponieważ sniły mi się roboty w wielkiej halii bez drzwi i okien (być może dlatego, że godzinę przed snem grałem w Raymana 2 ;) ) a także drugi sen, który w skrócie opisałem wyżej.

P.S.
Oczywiście oba sny zapisałem w swoim dzienniku snów, w formie krótkiego opowiadania.

P.S.2.
Od dawna interesujesz się LD i OBE? Bo pamiętam, że jeszcze za czasów Kaillery nie interesowałeś się takimi stanami (a przynajmniej się nie chwaliłeś).
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Michajster
Posty: 215
Rejestracja: 18 cze 2003, o 14:59
Lokalizacja: Czepino

Post autor: Michajster »

Ja już nie raz latałem we śnie. Zawsze żałuje że się budze
AMIGA 600HD APOLLO 630/40 16MB FAST 2MB CHIP HDD 40MB

AMIGA 500+ 2MB CHIP
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Jedi pisze:czy to może być znak snu?
P.S.2.
Od dawna interesujesz się LD i OBE? Bo pamiętam, że jeszcze za czasów Kaillery nie interesowałeś się takimi stanami (a przynajmniej się nie chwaliłeś).
To JEST znak snu :) Znak snu to nic innego jak sytuacja/rzecz/stan itp. który nie jest możliwy (bądź trudny), do osiągniecia, zdobycia itp w rzeczywistości. Skoro deszcz kapał Ci na głowę przez plastikową wiatę, to jak najbardziej musiał być to sen i jednocześnie sytuacja ta mogła Ci dać do zrozumienia iż jesteś we śnie. Ot czym jset znak snu.

ad ps2: Odkąd zarejestrowałem się na tym forum (trochę czasu już minęło : ), nie edytowałem profilu :]

Michajster - latałałeś wiedząc o tym że śnisz czy bez udziału świadomości ?
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Michajster
Posty: 215
Rejestracja: 18 cze 2003, o 14:59
Lokalizacja: Czepino

Post autor: Michajster »

Nie byłem świadomy że to sen. Zwykle jak wiem że to sen to budzę się za chwile albo trochę dłużej. Pamiętam kilka razy miałem koszmary i wiedziałem że to sen ale nie mogłem się obudzić. Taki wyjątek, coś strasznego
AMIGA 600HD APOLLO 630/40 16MB FAST 2MB CHIP HDD 40MB

AMIGA 500+ 2MB CHIP
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Michajster pisze:Nie byłem świadomy że to sen. Zwykle jak wiem że to sen to budzę się za chwile albo trochę dłużej. Pamiętam kilka razy miałem koszmary i wiedziałem że to sen ale nie mogłem się obudzić. Taki wyjątek, coś strasznego
W takim razie to latanie również było znakiem snu. . . wystarczy wyrobić pewną umiejętność wychwytywania takich znaków np. przez testy rzeczywistości (podczas dnia zadajesz sobie pytanie "czy ja aby nie śnię?", i dokładnie analizujesz otoczenie). Istnieje duże prawdopodobieństwo że powtórzysz taki test we śnie. . . i wtedy już będziesz wiedział co robić :)

Następnym razem jak będziesz miał taki koszmar, to nie próbuj się obudzić. . . przeca we śnie nic Ci się stać nie może :D
Ostatnio zmieniony 15 lut 2007, o 17:33 przez BadMojo, łącznie zmieniany 1 raz.
AXE Capoeira!
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

A ja wrecz czulem jak mnie a`la rzeznik z hostela kroi :wink:
Niektore sny potrafia byc naprawde rzeczywiste
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

A jak tam Jedi twój dziennik :)?
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Wczoraj posta nie napisałem, bo za bardzo czasu nie miałem, więc dzisiaj napiszę.
BadMojo pisze:A jak tam Jedi twój :) dziennik ?
Chyba Moc mnie opuściła. Póki co jedyne co w nim mam to te dwa sny z pierwszego dnia, później kompletnie nic nie zapamiętałem, kompletnie zero jakichkolwiek skojarzeń, jakbym wogóle snów nie miał. Wiem, że powinienem zapisywać cokolwiek z każdej nocy, no ale nie dało rady, tym bardziej, że rano muszę dość wcześniej wstać, bo do szkoły trza iść i nie ma czasu nad dłuższym myśleniem co mogło mi się śnić.
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Najważniejsze to przynajmniej próbować, skupiać się po przebudzeniu nad przypomnieniem snu. Już to pozwoli Ci po pewnym czasie zapamiętwyać coraz więcej. Do tego jeszcze jakieś małe ćw. koncentracji itp. wszystko jest w poradniku Vision :).
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Mam wrażenie, że przed chwilą doświadczyłem świadomego snu. Mój dzisiejszy dzień zaczął się od tego, że ojciec mnie gwałtownie obudził ze snu i musiałem pójść z psem. Poleżałem chwilę i próbowałem sobie przypomnieć jakieś sny, lecz mi się nie udałem. Dlatego się ubrałem i poszedłem z psem. Jak wróciłem pomyślałem, że się prześpię, bo miałem zamiar wstać o 9:00 a wstałem koło 7:50 . Już nawet się nie rozbierałem i od razu wskoczyłem do łóżka i zasnęłęm. Śniło mi się, że byłem w jakimś supermarkecie i tak sobie przechodząc między regałami szukając pierogów ruskich (moje ulubione danie ;) ) i wtedy ni stąd ni z owąd pomyślałem sobie, że ja chyba śnię, tak sobie szedłem i powiedziałem do siebie "Jestem świadomy we śnie". W tym momencie obraz supermarketu znikł mi z oczu i przeżyłem coś jakby szok (lecz jakoś się nie bałem) wiele kolorów mi przed oczami mrugało na czarnym tle, później pomyślałem sobie, że zrobię może test rzeczywistości aby się upewnić, że na pewno jestem we śnie, ale wtedy na czarnym tle wyskakiwały mi białe, zmieniające się cyferki. Pomyślałem wtedy, żeby wrócić do supermarketu i wróciłem. Pomyślałem, że skoro to mi się udało to przeniosę się w inne miejsce. Zamknęłem oczy, bo zapamiętałem, żeby gdzieś się przenieść trzeba zamknąć oczy, i znowu wyskoczyły te cyferki i przeniosłem się w miejsce o którym pomyślałem. Już miałem iść przed siebie zmierzając do celu, ale wtedy mój sen się skończył i się obudziłem.
To chyba był świadomy sen?
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

Przez obecność na tym forum zwariujesz :P
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Dlaczego tak sądzisz? :mrgreen: Świadomy sen to bardzo fajna sprawa ;) .
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Michajster
Posty: 215
Rejestracja: 18 cze 2003, o 14:59
Lokalizacja: Czepino

Post autor: Michajster »

Najgorzej jak odwiedzają cie dusiołki, straszna sprawa
AMIGA 600HD APOLLO 630/40 16MB FAST 2MB CHIP HDD 40MB

AMIGA 500+ 2MB CHIP
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Jedi pisze: To chyba był świadomy sen?
Jak najbardziej mógł być to świadomy sen, ale na to pytanie tylko Ty jesteś w stanie odpowiedzieć (choć opis jak najbardziej na to wskazuje). Nie uczyłeś się czasem matematyki ostatnio :P ? Bo czasem takie kwiatki mogą się pojawić (mowię o cyferkach), w każdym razie to nic dziwnego ani nadzwyczajnego.
Ja swój pierwszy świadomy sen (nie liczę tych spontanicznych, gdy jeszcze nie wiedziałem do końca co to) miałem w dość krótkim czasie od rozpoczęcia treningu. . . czasem impulsem do tego wydarzenia może być samo zainteresowanie tematem, tak jak to było w moim i prawdopodobnie twoim przypadku 8)

@arekis: łot ar ju takin abałt ? widać że nie masz pojęcia o odmiennych stanach świadomości. Zwariować na pewno nie zwariujesz, a może doświadczysz czegoś co zmieni (pozytywnie) twój obraz rzeczywistości.

@michajster: Jakie dusiołki 8) ?
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

Jak ostatnio miałem świadomy sen to miałem drgawki ze strachu :P
Śniło mi się, że spadam w przepaść. I tak wielokrotnie mi się to śniło
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
ODPOWIEDZ