Zielona płyta elektroniczna

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

Zielona płyta elektroniczna

Post autor: Roszak »

Mam pytanie z czego zrobiona jest taka zielona płyta elektroniczna np. płyta główna amigi 600 albo 1200 :?: :D
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: Zielona płyta elektroniczna

Post autor: biegu »

Roszak pisze:Mam pytanie z czego zrobiona jest taka zielona płyta elektroniczna np. płyta główna amigi 600 albo 1200 :?: :D
skoro interesują Cie takie rzeczy to idź do szkoły elektronicznej, mnie interesowały ale w trakcie nauki przestały, i po skończeniu szkoły wiem że popełniłem błąd wybierając taką szkołe, kwestia zainteresowań :D jedyne co mi sie podobało to własnie robienie różnych urządzeń od zera. Tzn kupowało sie pustą taką płytke (bez ścieżek) trzeba uciąć na miare, pozniej specjalnym mazakiem rysować ścieżki, wiercić dziurki na elementy, pozniej wytrawić w specjalnym roztworze, pozniej pobielac, i na koncu lutowac elementy, fajna jest przy tym zabawa. Ale z czego ta płytka jest zrobiona z jakiego materiału to juz zapomnialem :D chyba z niklu.
Awatar użytkownika
jw_amigowiec
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2004, o 13:48
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: jw_amigowiec »

Laminat z tworzywa sztucznego+warstwa miedzi, jaki tam nikiel ;)
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

jw_amigowiec pisze:Laminat z tworzywa sztucznego+warstwa miedzi, jaki tam nikiel ;)
no widzisz jaki ze mnie elektronik po szkole :P no to że miedź to wiedzialem :D
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Oprócz tego że z laminatu i wytrawionej miedzi, to płyta taka może się skłądać z kilku (-nastu!) warstw, z tzw, "zagrzebanymi" połaczeniami wewnątrz laminatu. Do zrobienia tylko w firmach, no i jak taka płyta się zepsuje, to tylko smietnik. To zielone, to specjalny lakier zabezpieczający ściezki miedziane przed utlenianiem.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
jw_amigowiec
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2004, o 13:48
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: jw_amigowiec »

Dokladnie, ja tylko opisalem plytke, jaka biegu sam wytrawial. ;)
Plytki wielowarstwowe (zazwyczaj przygotowane niemal calkowicie tylko do SMD) to juz inna sprawa, jak piszesz - bardziej skomplikowana :). Zajmuje sie technika audio, jestem w trakcie montowania wzmacniacza na lampach EL84 - dla odmiany, tam niemal wszystko bedzie w montazu przestrzennym, punkt-punkt ;)
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

jw_amigowiec pisze:...jestem w trakcie montowania wzmacniacza na lampach EL84...
No kurka! Pochwal się fotkami jak toto wygląda! Sam tez zmajstrowałem jakiś czas temu lampiaka, ale na ECL86 i jestem z niego dumny :D
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
jw_amigowiec
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2004, o 13:48
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: jw_amigowiec »

Narazie to osobno lezace trafa, lampy, niedokonczona obudowa. :P Jak bedzie sie czym pochwalic to sie pochwale.
A skad brales trafa do ECL86? No i z tej lampki nie wycisniesz wiecej jak 3W (u mnie bedzie niewiele wiecej :P Ale u mnie zagra to z bardzo efektywnymi glosnikami saby, w odgrodach).

PS. Jesli mieszkasz gdzies na gornym slasku zapraszam na odsluchy, jak skoncze :).

PS2. Wg wspolrzednych wychodza okolice poznania, toz obok jakiejs rzeczki :roll:
ODPOWIEDZ