Nowe gry

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Już niedługo Gta 4 ,oj będzie się działo :P
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

Komentarze :twisted:

http://www.gram.pl/art_8AjhGe8_Tydzien_ ... ona_5.html

Mnie tam to GTA IV w ogóle nie wzrusza i nie podnieca. To samo co w GTA3/Vice City/San Andreas/Pierdu Pierdu/I Co Tam Jeszcze/W Kolejnych GTA Będzie.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

GTA4 już jest na torrentach, marne 13GB ;)

Ja tam dziękuję-postoję, po GTA3 jak zaczęli na siłę udziwniać wszystko zrezygnowałem z serii.

Ale spoko tam, spoko, już wkrótce wyjdzie kilka fajnych gierek nie będących klonem-klonującym-sklonowany-schemat z RTSów i FPSów 8)
(Całkiem sporo nie-eFPeeSów jak na gatunek_który_według_Bebokusa_nie_istnieje, nieprawdaż? ;))
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Link nie działa.

No ,mnie się Gta podoba dlatego czekam aż będzie więcej seedów he .
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

Bebokus pospolitus pisze:Link nie działa.
U mnie działa ;)
Właśnie sprawdziłem na 6 przeglądarkach ;)
Bebokus pospolitus pisze:No ,mnie się Gta podoba dlatego czekam aż będzie więcej seedów he .
To nie czekaj i zarejestruj się na jakimś normalnym trackerze pokroju BitGamer gdzie prawie że cały jedzie 100% tego co wyciąga Twoje łącze i nie będziesz musiał.
Oczywiście wypadało by też co nie co poseedować ;)
Awatar użytkownika
Haszczak
Posty: 64
Rejestracja: 27 lut 2006, o 17:41
Lokalizacja: Space...wieczna otchłań
Kontakt:

Post autor: Haszczak »

grałem w GTA IV na PS3 i muszę powiedzieć że niejest żly ale napewno niemam zamiaru jakoś specjalnie załatwiać wersi na PC tym bardziej że jest to to samo co na PS3 no moze pozatym że na kompie można w to łoić 32 graczy naraz.
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

A ja proponuje KUPIĆ. A nie piracić. Inny nieco mam stosunek do starych gier, ale nie do nowości.
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Z reguły nie kupuje gier .
Mało mnie obchodzi że kogoś tam okradam ,who cares .
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
zeku
Posty: 292
Rejestracja: 16 sty 2006, o 10:53
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: zeku »

czyli, jeżeli byś w lotka 6 trafił, a ja bym Ci ukradł 1/4 tej kwoty to też spoko by było?
A500 1.3/2.05, 1.8MB SLOW, 5,25 Drive, FG24,
A500+ 2.04, AmigaOS 2.1/1.3, GVP HD8+ Series II 153MB, 1GB, CDRW, 1.5MB CHIP, 8MB FAST,
A600 1.3/2.05/3.1/3.5, ClassicWB68K, 2MB CHIP, 4MB FAST, 1,5MB SLOW, CF 4GB,
CDTV 2MB FAST,
CD32 + EUREKA COMMUNICATOR,
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Można i tak porównywać , jakbym wygrał w totka to panstwo by mi i tak zabrało część która niby im się należy , to nie jest kradzież ?

Pozatym wywalić 100 zł za grę której przejscie to jakiś tydzien zabawy ?

Ps : ciekaw jestem kto ma wsio orginalne na tym forum (gry itp ) ? :)
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Haszczak
Posty: 64
Rejestracja: 27 lut 2006, o 17:41
Lokalizacja: Space...wieczna otchłań
Kontakt:

Post autor: Haszczak »

no ja mam troche oryginałów :D nie to żebym zaraz się chwalił ale na niektóre tytóły warto wydać troche kasy :P
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

Pierwszy niechaj kamieniem ten rzuci, kto nigdy w ręcach swych "pirata" nie dzierżył ;)
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

Wszyscy dzierżyli i dzierżyć będą, bo:
1. Jak na polskie warunki - gry są drogie jak pies (zamiast psa miało być inne słowo też 4-literowe, ale mod pewnie i tak by je usunął).
2. Jest możliwość, i to bardzo łatwa, ściągnięcia danej gry.
3. Nienawidzę MS i nigdy nie kupię niczego od nich (uraza osobista).
4. Że zacytuję kolegę: "Who cares?" - ja kogoś okradam? Eee tam.

W lutym premiera WH40K:DoW II, mniam, mniam - już mam preorder złożony. BiA: Hells Higway - przyznaję, że mam piracką wersję angielską, bo kupiona przeze mnie wer. pl jest do bani*

* tu też miało być inne słowo, które bardzo dokładnie opisuje moją opinię na temat dubbingu pl rzeczonej gry, ale mod też by pewnie je usunął.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Shoonay pisze:Pierwszy niechaj kamieniem ten rzuci, kto nigdy w ręcach swych "pirata" nie dzierżył ;)
Hehe ,to samo chciałem napisać .
Owszem orginały też posiadam , np ostatnio kupiłem Tension ,dziwna giera ,zupełnie inna tematyka , kupiłem w ciemno sugerując się ciekawą okładką i króciutkim opisem na pudełko " elementy survival horroru " .
No i za te 59 ,99 mogłem kupić coś innego ! :)
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
KwiateK
Posty: 78
Rejestracja: 20 sty 2005, o 13:24
Lokalizacja: Zagóry

Post autor: KwiateK »

Z nowych gier nie kupuję praktycznie żadnych tytułów. Chociaż ostatnio zakupiłem licencję S1 do gry Live For Speed. Wolę kupować starsze gry, za mniejsze pieniądze, do których nie potrzeba niebotycznych mocy obliczeniowych i olbrzymiej ilości pamięci, a moim zdaniem dają większą frajdę z przechodzenia gry, aniżeli większość wydawanych obecnie gier napakowanych fajerwerkami. Może teraz już nie tworzy się naprawdę oryginalnych, świeżych gier komputerowych.

Gra ktoś jeszcze w Fallout 2? Ja za każdym razem, kiedy go przechodzę, odkrywam coś nowego. Bardzo lubię serię Settlers, ale od części czwartej, wszystkie kolejne wydania to już nie ci sami osadnicy.

Jestem przeciw piractwu komputerowemu, ale w polskich warunkach raczej trudno jest pozostać całkowitym abstynentem pirackim. Staram się jak najmniej piracić (zwłaszcza gry), posiadam małą kolekcję oryginalnych gier komputerowych, ale nie ściągam nawet nowych piratów. Chociaż miałem chrapkę na Fallout 3, ale póki co nie mam kasy na nowe gry.

Nie wiem, czy ma już ktoś z forumowiczów GTA4, ale moim zdaniem nie warto wydawać na tę grę takich pieniędzy, jakie woła za nie wydawca. Ściągać nielegalnej wersji moim zdaniem również się nie opłaca. Pomijając fakt, że to 16 GB na HDD :!: z grą tą w polskich warunkach może byś sporo problemów. Poza tym temat już jest oklepany, każda kolejna wersja GTA to raczej ewolucja, niż rewolucja. Lepsza grafika, większe lokacje, lepsze animacjei, takie same zasady, większe wymagania sprzętowe ;-/.

Nie podoba mi się kierunek, w jakim zmierzają nowe gry. Obecnie wydawane tytuły to odgrzewane stare kotlety, które nie wnoszą tak naprawdę nic świeżego, jedynie zmodyfikowane wersje poprzedników. Dokąd zmierza seria NFS? Gdyby jeszcze fizyka jazdy była ulepszana, ale nie. Po co. Przecież każdym stuningowanym wozem można wejść w zakręt na ręcznym przy 400 km/h.

Wspomniałem tu jedynie o bardziej znanych tytułach, o których każdy gracz z pewnością słyszał. Jestem przekonany, że powstaje jeszcze wiele oryginalnych gier, które może nie są tak dopracowane jak te znane i wychwalane gry, ale jednak czymś się wyróżniają. Które czymś urzekają i przyciągają do siebie na długie godziny.

Może wspomniany już Fallout 3 wnosi coś nowego zarówno do sagi - bo to pierwszy prawdziwy Fallout w 3D, do tego w FPP, jak i do gatunku, jaki reprezentuje, bo jest kilka ciekawych opcji, jak choćby tryb gry w czasie rzeczywistym połączony z grą turową. Skoro nawet w prostym Tetrisie udało się zmienić coś, co sprawia, że gra stała się może ciekawsza, inna niż do tej pory znany Tetris, to jednak jestem pełen dobrych nadziei i wiary w programistów.

Podsumowując - każdy ma swoje zdanie (ha ha, a skąd ten wniosek?), jeśli ktoś chce, to będzie ściągał nielegalne wersje oprogramowania, a jeśli ma choć trochę świadomość swego złego postępowania, będzie się ograniczał w propagowaniu piractwa.

* Kurczę, kiedy brałem się do pisania posta, nie zakładałem, że zajmie aż tyle miejsca. Ale co zrobić, kiedy chce się przekazać swoje "przemyślenia" i opinie. To oczywiście temat rzeka i można by napisać książkę o tym, ale i tak myślę, że się tutaj ograniczyłem i pohamowałem z niektórymi kwestiami ;-)
** Resume niejako nie wynika z przedstawionej powyżej wypowiedzi, ale jest wynikiem obserwacji otoczenia. Poza tym nie chciałem już przedłużać (co też w tej chwili robię ;-)) powtarzając wyżej przytoczone argumenty, a chciałem ująć kontekst ostatnich postów w tym temacie.
AmigA 4ever
ODPOWIEDZ