Dune 2 wersja multiplayer

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nebdar
Posty: 66
Rejestracja: 3 sie 2008, o 23:20
Lokalizacja: Piernikowo/Rydzykowo

Dune 2 wersja multiplayer

Post autor: Nebdar »

Hey! Czy ktoś z Was marzył aby Dune 2 miała tryb multiplayer, Carryalle transportowały jednostki bojowe i inne marzenia?

Ktoś miał takie marzenie i chęci oraz możliwości aby je urzeczywistnić(Oczywiście to nie ja 8))

Na tej stronce znajdziecie najnowsza wersję gry:
http://drackbolt.blogspot.com/

A na tej stronie dowiecie się jak powstawała oraz znajdziecie dokumentację i opisy zmian
http://dune2.workpad.com/

Jest to przerobiona wersja Dune 2 wykorzystująca dźwięki grafikę oraz historię oryginalnej wersji(nie ma jak na razie muzyki) głównym celem jest rozgrywką multiplayer, ale w tej chwili można sobie pograć, potrenować samemu przeciw niekończącym się jednostkom Fremenów, przybywających z rożnych stron map. Gra ma mnóstwo nowych rzeczy które się śniły chyba każdemu kto chociaż raz przeszedł Dune(może wy coś wymyślicie co jeszcze bardziej ulepszy rozrywkę)

Te godne zauważenia zmiany to:
- Tryb multiplayer(Single player jak na razie też jest v.1.1)
- Caryrall transportuje wszystko oprócz żołnierzy
- Lepsze zbilansowanie jednostek (piechota jest niesłuchanie niebezpieczna przeciw budynkom prawie jak Siege Tank :shock: ), każda ma swoje ulubione cele i te przy których słabo wypada
- Inny sposób produkcji jednostek i budynków a mianowicie metoda postaw i buduj(tzn. możesz postawić jednostki w dowolnym miejscu na mapie a jak zostaną one wybudowane i opuszczą fabrykę to przemieszczą się do wyznaczonego im miejsca, zazwyczaj Carryale pomagają,a jeśli chodzi o budynki to najpierw pokazujesz gdzie dane budowle chcesz zbudować a potem patrzysz jak sie po kolei budują, dzięki temu możesz zaplanować sobie bazę i martwić się czymś innym, zamiast za każdym razem klikać Built and Place)
- Niekończąca się Spice, gdy zaczyna jej brakować pojawiają się Spice Blum(te takie wzgórza, które wybuchają mogąc zniszczyć pobliską jednostkę czy budynek)
- Upgrady są teraz kupowane w jednej budowli House Of IX w której dodatkowo jest Upgrade Constr.Yard który uruchamia opcję AutoRepair, czyli nie musisz co jakiś czas klikać na każdej budowli i ją naprawić
- Większy limit jednostek i budowli nawet do 250
- Teraz widać kiedy za mało produkujesz energii i dla którego budynku nie starcza(i przestaje działać)
- po wybudowani dwóch lub więcej fabryk, constr. yardów budowa idzie tyle samo razy szybciej(4 constr. yardy = 4 budowle budowane na raz, z fabrykami jest tak, że jeżeli masz 3 fabryki i każdej zlecisz zbudować czegoś to wykonane zostanie zamówienie w taki sposób że najpierw jedna fabryka wykona zadanie 3 razy szybciej a potem następne :wink: )
- nie można zabić Wormsów :twisted:
- wyróżnienie jednostek i produkowanie oddzielnie Fremenów, Sardaukarów
- Tylko jeden Pałac, Starport i House of IX
- Kiedy wykonujesz rozkazy to kursor pokazujący cel trzyma się kratek, przez co rozkazy sa bardziej precyzyjne
- Możliwość ustawienia Point oF Retreat tzn kiedy Hp danej jednostki spadną poniżej jakiegoś ustawionego minimum to się wycofa do wybranego miejsca
- Naprawy są wykonywane automatycznie na odległość
- Możliwość wyburzania budynków
- Możliwość zaznaczanie więcej jednostek i łączenia w grupy(niestety po tej akcji nie widać HP jednostek), oraz ustawienia formacji luźnej bądź zwartej


Do minusów pewnie ktoś zaliczy:
- niesłychanie dużo Wormsów(nieskończona ilość), przez co poruszanie się cięzkim sprzętem po pustyni może sie okazać tragiczne
- popsuty jest troszkę Deviator Ordosów i jak na razie jest bezużyteczny
- Trudny na początku do przyzwyczajenia się interfejs w którym jeżeli chcesz wykonać inną akcję na innym budynku czy jednostkę najpierw trzeba nacisnąć PPM na pustym miejscu
-Jeden Harvester na jedną Rafinerie
- Death Hand jest odrębną jednostką, która wybucha podczas odpalania rakiety, a rakieta nie przelatuje ponad budynkami czy jednostkami, nie można jej przetransportować, a jak wjedzie na piasek to nie trzeba długo czekać aż pojawi się głodny Worms
- wersja okienkowa, nie można jak na razie zrobić Fullscreen(przynajmniej ja nie wiem jak)
- nie ma sposobu regulowania szybkości gry czy jej rejestrowania(na początku jest bardzo szybko a czym więcej jednostek jest na mapie tym wolniej gra chodzi)
- Bez Upgreadu MicroWave Power nie można stawiać budynków w odległości większej niż dwa pola od poprzedniego.

to tyle co pamiętam :lol: w danej chwili
Jak na razie nie miałem okazji sprawdzić czy multiplayer działa(mój brat nie ma czasu :evil: ) wiem że w starszych wersjach działał.

Mam nadzieje że kogoś z Was zainteresuję, a może i zachęcę do sprobowania swoich sił trybie multiplayer.(pomagając w testowaniu i rozwoju gierki)

Jak ktoś ma ochotę czy pytanie niech się odżywa na gg 8)
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Sciągnąłem plik ,chętnie zagram :)
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Nebdar
Posty: 66
Rejestracja: 3 sie 2008, o 23:20
Lokalizacja: Piernikowo/Rydzykowo

Post autor: Nebdar »

Bebokus pospolitus pisze:Sciągnąłem plik ,chętnie zagram :)
Daj znać jakie były Twoje pierwsze wrażenia :)
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Niezbyt dobre ,odpaliłem gre z ciekawości i jak to cholerstwo wyłączyć ?
Musiałem za pomocą trzech króli ,poczym wyskoczył błąd :?
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

Może ctrl+windows+windows? :)
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
Awatar użytkownika
Nebdar
Posty: 66
Rejestracja: 3 sie 2008, o 23:20
Lokalizacja: Piernikowo/Rydzykowo

Post autor: Nebdar »

Bebokus pospolitus pisze:Niezbyt dobre ,odpaliłem gre z ciekawości i jak to cholerstwo wyłączyć ?
Musiałem za pomocą trzech króli ,poczym wyskoczył błąd :?
ctrl+x -
Albo w opcjach

No tak gra jest dla fanów Dune 2 8)
A co się nie podobało ?
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Generalnie było spoks ,prócz tego wychodzenia.
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
ODPOWIEDZ