WI-FI

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

WI-FI

Post autor: biegu »

Moje pytanie dotyczy sieci bezprzewodowych.
W domu mam dwa komputery - jeden mój i jeden od mamy, mój stoi w pokoju w którym znajduje się router, więc podpięty jest na kablu, ten drugi tez jest na kablu ale denerwuje mnie to jak kabel ciągnie się przez pokój, później przed pokój żeby wkoncu dotrzeć do kompa od mamy. Więc postanowiłem do komputera od mamy dokupić kartę bezprzewodową. Początkowo używałem routera firmy netgear, na dwóch kartach PCI z dwóch różnych firm efekt był mizerny. Sygnał się tracił i w ogóle internet chodził u mamy w pokoju żałośnie. Więc podpiąłem znów na kablu. Teraz kupiłem sobie taki zestaw DKT-400 czyli router D-link dir 615 i karte na USB dwa-140 (bo w nowym kompie od mamy nei ma miejsca juz na PCI). Byłem pewny że efekt będzie dużo lepszy bo i router dużo mocniejszy a tu dętka... Fakt teraz internet sie nie traci ale jakość sygnału wacha się między słaby a dostateczny. Kolega jak wpadł z laptopem i z takim samym routerem to sygnał był między dobry a bardzo dobry w tym samym pokoju przy komputerze od mamy. CO więc jest przyczyną? Czyżbym musiał kupić jeszcze mocniejszą kartę WI-FI? Nasze pokoje dzielą tylko 3 ścianki gipsowe odległość około 10 metrów. Na forach innych wiel ludzi twierdzi że do zastosowań domowych wystarczy najtańsza sieciówka, a tu jestem przykładem że jednak nawet te droższe modele coś nie do końca działają jak należy.
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re: WI-FI

Post autor: Borias »

Ja mam router TP-Link, a do niego AP Edimax. Po kablu od routera idzie net do mego kompa, a bezprzewodowo do córki, żony i rodziców piętro niżej - nie ma żadnych problemów, chociaż ściany po drodze są dość solidne. Karty sieciowe też nie są wypasione: zwykłe TP-Linki (około 70 zł sztuka). Ustaw sygnał z AP na 11Mbit/s - powinien być mocniejszy niż na 54 i więcej - może pomoże.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: WI-FI

Post autor: biegu »

Borias pisze:Ja mam router TP-Link, a do niego AP Edimax. Po kablu od routera idzie net do mego kompa, a bezprzewodowo do córki, żony i rodziców piętro niżej - nie ma żadnych problemów, chociaż ściany po drodze są dość solidne. Karty sieciowe też nie są wypasione: zwykłe TP-Linki (około 70 zł sztuka). Ustaw sygnał z AP na 11Mbit/s - powinien być mocniejszy niż na 54 i więcej - może pomoże.
To nie pomogło, ale zmieniłem wirreles CHannel na sztywno ustawiłem z wsyztskich standardów na 802.11n a nie tak jak bylo na wszystkie (chyba że lepiej wszystkie ustawić?) i coś jakby lepiej, ale wydaje mi się, że powinno być lepiej. Jak próbuje coś skopiować po sieci z mojego kompa do mamy to tragedia, strasznie długo trzeba czekać.
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re: WI-FI

Post autor: Borias »

biegu pisze:Jak próbuje coś skopiować po sieci z mojego kompa do mamy to tragedia, strasznie długo trzeba czekać.
Inaczej nie będzie i to nie jest wina siły sygnału - jak chcesz przerzucać pliki po radiu, to nie wyciągniesz chyba więcej niż 1Mbit/s. Jeżeli nie chcesz latać z pendive'em od kompa do kompa, to pozostał tylko kabel.

EDIT
Poza tym zapomniałem dopisać, aby IP komputerów ustawić "na sztywno", bo na domyślnych czasem się kaszani.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: WI-FI

Post autor: biegu »

Borias pisze:
biegu pisze:Jak próbuje coś skopiować po sieci z mojego kompa do mamy to tragedia, strasznie długo trzeba czekać.
Inaczej nie będzie i to nie jest wina siły sygnału - jak chcesz przerzucać pliki po radiu, to nie wyciągniesz chyba więcej niż 1Mbit/s. Jeżeli nie chcesz latać z pendive'em od kompa do kompa, to pozostał tylko kabel.

EDIT
Poza tym zapomniałem dopisać, aby IP komputerów ustawić "na sztywno", bo na domyślnych czasem się kaszani.
Będe musiał na sztywno ustawić, ale do tego potrzebuje jakiegoś adresu DNS. Używam chello a oni swojego chyba nie mają. Jaki byłby najlepszy?
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re: WI-FI

Post autor: Borias »

ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: WI-FI

Post autor: biegu »

Zauważyłem że gdy router wyciągnąłem prawie na środek pokoju sygnał się poprawił i jakość tam była "znakomita" przez jakiś czas, później znów zaczęło się spore wachanie. Nie da się może przypadkiem użyć drugiego routera jako odbiornika? Czy to działa tylko w jedną stronę? Po ustawieniach IP na "sztywno" też nie wiele się zmieniło.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Re: WI-FI

Post autor: BadMojo »

http://www.sfora.pl/Darmowe-poprawianie ... iFi,wp,204 a może takie, proste choć skuteczne rozwiązanie?
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: WI-FI

Post autor: biegu »

BadMojo pisze:http://www.sfora.pl/Darmowe-poprawianie ... iFi,wp,204 a może takie, proste choć skuteczne rozwiązanie?
Spróbuje tego :) z tym że używam 802.11n no ale skoro nie do końca się sprawuje to zobaczymy czy na tej antenie i b/g nie będzie lepiej. Dzięki
ODPOWIEDZ