smsy z gg

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

smsy z gg

Post autor: biegu »

WItam
Nie wiecie czy da się jakoś sprawdzić, od kogo dostajemy smsy z gg jak sie ktoś nie podpiszę? Bo skoro z komórki da się odpowiedzieć na ten numer, to musi się to jakoś dać sprawdzić z jakiego to numeru jest pisane. Jak znacie jakiś program albo sposób na to, byłbym wdzięczny za informacje. A jeszcze jedno, czy jak ktoś mi pośle meila, jestem w stanie ustalić jego IP? Tak pytam bo ktoś mi wysyła z gg smsy, i różne meile na pocztę i bardzo chciałbym wiedzieć kto to bo zaczyna być to męczące. Z góry dziękuje.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: smsy z gg

Post autor: olesio »

GG używam rzadko i to tylko do sprawdzenia czy są nowe wiadomości, dlatego z używanej
przeze mnie wersji nie da się już wysłać smsa, także nie wiem czy da się sprawdzic, ale z
tego co mi się zdaje można zablokować jakoś wybrane wiadomości na gg. A co do e-maila
to w nagłówku powinien byc IP nadawcy, chyba że używa jakiś "sztuczek" do ukrycia ów IP.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: smsy z gg

Post autor: biegu »

też sądziłem że IP będzie w nagłówku meila, ale nie ma. Używam GMAILA. Może na innych portalach wyświetla ip.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: smsy z gg

Post autor: Anthrox »

Mimo, że temat stary - dorzucę swoje 3 grosze.
Jeśli chodzi o sms, to jedyna opcja skontaktować się z operatorem, który pomoże nam zablokować niechcianych nadawców, ale tego nigdy nie próbowałem.
Inna sprawa jest, jak sms są groźbowe - wtedy już policja nam namierzy takiego użytkownika.
No bo pomyślcie - po co istniałyby anonimowe bramki, gdyby od razu szło namierzyć ich autora?
Dam jednak krótki łancuszek:

SMS został wysłany z (tu wstaw stronę z smsami/bramka sms gg). Policja zdobywa informacje o autorze na podstawie logów właściciela bramki - nieraz do aktywacji konta wymagany jest numer komórki - i gość jest namierzony. Jeśli nie - wystarczy, że dowiedzą się jaki ma ip - i wtedy idą do takiego TP i nic do rzeczy nie ma, że ip jest dynamiczne - logi wszystko co do godziny pokażą.
Z gg mają jeszcze prościej :P
Także jedyny problem to mieć uprawnienia do pozyskiwania takich danych... ;)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
ODPOWIEDZ