Gry paragrafowe (lub książkowe jak kto woli)

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
synworet
Posty: 69
Rejestracja: 28 wrz 2004, o 13:53
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Gry paragrafowe (lub książkowe jak kto woli)

Post autor: synworet »

Co myślicie o tym rodzaju spędzania wolnego czasu? Tu jest stronka tematyczna. Ja na ten przykład sporo czasu spędziłem nad takimi książkami/grami, sam już nie wiem jak to nazywać. I oczywiście polecam to innym bo to ciekawa inność i oderwanie się od komputera. Takie książki gdzie sami kierujemy losami bohatera/bohaterów są dostępne w bibliotekach i księgarniach. Jeśli ktoś się już w to bawił to niech podrzuci jakieś ciekawe tytuły, a może sami coś takiego piszecie?
Miejsce jak każde inne, by umrzeć...
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Re: Gry paragrafowe (lub książkowe jak kto woli)

Post autor: Bebokus pospolitus »

Pamiętam Wehikuł Czasu oraz Wojownika autostrady i horrorek Zagadka Rezerwatu , w sumie fajna sprawa , ale gdy się często ginęło gra traciła sens , gdyż gracz wiedział co się stanie , w zasadzie wojownika i rezerwatu nigdy nie ukończyłem bo ciągle ginąłem :)
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
synworet
Posty: 69
Rejestracja: 28 wrz 2004, o 13:53
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Gry paragrafowe (lub książkowe jak kto woli)

Post autor: synworet »

wojownik i wehikuł, obite tytuły od dechy do dechy :) a jakieś inne ciekawe? ktoś widział? miał styczność?
Miejsce jak każde inne, by umrzeć...
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Re: Gry paragrafowe (lub książkowe jak kto woli)

Post autor: OSH »

Wehikuły Czasu to mam chyba wszystkie. W Wojownika Autrostrady grałem, ale tylko w I część. Dzieki Ci wielkie za linka do tej strony, dobry człowieku :D
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Awatar użytkownika
synworet
Posty: 69
Rejestracja: 28 wrz 2004, o 13:53
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Gry paragrafowe (lub książkowe jak kto woli)

Post autor: synworet »

OSH pisze:Wehikuły Czasu to mam chyba wszystkie. W Wojownika Autrostrady grałem, ale tylko w I część. Dzieki Ci wielkie za linka do tej strony, dobry człowieku :D
Należy się piwo :) hmm....kurde ja szukam jakichś ciekawych propozycji, te dwa tytuły są już legendą tego typu gier. Ale coś nowego, opartego na tej mechanice? Ludzie, musicie wiedzieć coś więcej na ten temat :) W formie książkowej ofc... nawet niezawodne allegro nic nie może poradzić :roll:
Miejsce jak każde inne, by umrzeć...
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Re: Gry paragrafowe (lub książkowe jak kto woli)

Post autor: OSH »

Jak się kiedy spotkamy, to Ci pewnie postawię :)
Okazuje się, że jednak nie mam wszystkich Wehikułów, o ile te informacje na stronie są prawdziwe, hm...natomiast ja słyszałem jeszcze o jednej paragrafówce "Samotny wilk" czy jakoś tak autorstwa Joe Devera - tego samego co napisał "Wojownika Autostrady" - zresztą reklama tej gry jest chyba na odwrocie "Wojownika".

Mam w domu też "Odkrywców Nowych Światów", ale nie moge zrozumieć pewnych przepisów tej gry. Sama gra wydaje mi się fajna, choć słyszałem, że po pewnym czasie się nudzi.
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Re: Gry paragrafowe (lub książkowe jak kto woli)

Post autor: Bebokus pospolitus »

Nigdy nie grałem w Odkrywców , ale czytałem że to nietypowy paragraf bo na planszy .
A może założyć temat o grach planszowych ? :)
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
synworet
Posty: 69
Rejestracja: 28 wrz 2004, o 13:53
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Gry paragrafowe (lub książkowe jak kto woli)

Post autor: synworet »

OSH pisze:Jak się kiedy spotkamy, to Ci pewnie postawię :)
Okazuje się, że jednak nie mam wszystkich Wehikułów, o ile te informacje na stronie są prawdziwe, hm...natomiast ja słyszałem jeszcze o jednej paragrafówce "Samotny wilk" czy jakoś tak autorstwa Joe Devera - tego samego co napisał "Wojownika Autostrady" - zresztą reklama tej gry jest chyba na odwrocie "Wojownika".

Mam w domu też "Odkrywców Nowych Światów", ale nie moge zrozumieć pewnych przepisów tej gry. Sama gra wydaje mi się fajna, choć słyszałem, że po pewnym czasie się nudzi.
No ciekawy wątek z tymi odkrywcami...tylko że egzemplarz tej gry trudno dostępny, a chętnie bym się z nim zapoznał i sam spróbował.
Nigdy nie grałem w Odkrywców , ale czytałem że to nietypowy paragraf bo na planszy .
A może założyć temat o grach planszowych ? :)
Jakieś ciekawe propozycje? myślę, że temat byłby interesujący ;)
Miejsce jak każde inne, by umrzeć...
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Re: Gry paragrafowe (lub książkowe jak kto woli)

Post autor: OSH »

Mnie tez było ciężko go upolować, ale w końcu trafiłem na Allegro. Tak naprawdę to już drugi egzemplarz tej gry, bo pierwszy gdzieś szlag trafił dawno temu...jeżeli chodzi o zapoznanie się...hmm. Mogę spróbować poskanować, ale to będzie sporo czasu zajmowało...ja obecnie jestem zajęty po uszy tłumaczeniami...
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Awatar użytkownika
synworet
Posty: 69
Rejestracja: 28 wrz 2004, o 13:53
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Gry paragrafowe (lub książkowe jak kto woli)

Post autor: synworet »

OSH pisze:Mnie tez było ciężko go upolować, ale w końcu trafiłem na Allegro. Tak naprawdę to już drugi egzemplarz tej gry, bo pierwszy gdzieś szlag trafił dawno temu...jeżeli chodzi o zapoznanie się...hmm. Mogę spróbować poskanować, ale to będzie sporo czasu zajmowało...ja obecnie jestem zajęty po uszy tłumaczeniami...
hmm...byłbym dozgonnie wdzięczny za takowe skany :)

Sporo takich paragrafówek jest w sieci, niestety większość przechodzi się w jeden dzień a chciałbym przy takiej grze-książce pozostać o wiele dłużej. Wiem jak trudno jest coś takiego napisać, ale ciągle szukam. Jeśli znacie takie długie opowiastki proszę o źródło. Jak sam coś znajdę, chętnie się podzielę. Najchętniej świat fantasy: Warhammer, Earthdawn
Miejsce jak każde inne, by umrzeć...
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Re: Gry paragrafowe (lub książkowe jak kto woli)

Post autor: OSH »

Postaram się. Najpierw musze to znaleźć, bo znowu gdzieś to się posiało...
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
ODPOWIEDZ