Planszówki

Tu możesz pisać na dowolny temat.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Planszówki

Post autor: Bebokus pospolitus »

No i jest , temat o planszówkach . Pewnie każdy się z nimi spotkał , i nie chodzi mi o chińczyka czy temu podobne , ale bardziej skomplikowane rzeczy .
W latach 90 w Polsce rządziły " konwersje " zachodnich tytułów , np Magiczny Miecz i jego dodatki , Wampir ze Sfery czy gry firmy Encore ( tak to też "konwersje " ) np Labirynt Śmierci ( to jeszcze lata 80 i nie miałem nigdy z nim styczności , ale na screenach prezentuje się biednie ).
Była także masa strategicznych planszówek od Dragona ( to chyba były autorskie rzeczy ) Grunwald , Kircholm , Bzura czy Ardeny .

Czasem nawet rozegram partyjkę w tamte stare tytuły , ale wolę zdecydowanie nowe gry np Axis & Allies , Tide Of Iron , Doom czy Descent , mają nieskomplikowane zasady , fajne mechaniki , przez co prosto się gra .
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Re: Planszówki

Post autor: OSH »

Jakbym miał czas...no tak, grało się. Mam w domu oryginalną "Magię i Miecz" z lat 80, wprawdzie nieco niekompletną, ale grać się bez problemu da, miałem chyba ze 3 "Eurobusinessy", "Cosmic business", gdzieś na strychu leżą nie całkiem kompletne "Ardeny", miałem też zestaw niemieckich gier pod nazwą "Magazyn gier", "Chińczyków" to już nie policzę. Bardzo lubię planszówki, ale w obecnej chiwli to nie mam z kim i nie mam kiedy zagrać...ech...
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re: Planszówki

Post autor: Borias »

Ech, wspomnienia wracają, kiedyś grało się namiętnie w Labirynt Śmierci i Gwiezdnego Kupca. Niestety, nie mam już żadnej z tych gier, szkoda.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Re: Planszówki

Post autor: Bebokus pospolitus »

W gwiezdnego kupca zagrałem jak podrosłem , jako dzieciak gra wydała mi się kosmicznie trudna , jednak potem okazała się bardzo miodna , te pirackie ataki na inne statki , czy szmuglowanie narkotyków :D
Eurobiznes też był wporzo , w sumie polska wersja Monopoly , ja pykałem jeszcze w Ryzyko , ale niezbyt mi przypadła do gustu , tyle tam strategii co wcale .
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Re: Planszówki

Post autor: OSH »

Ryzyko to akurat gra strategiczno-losowa, bo bez kostek się tam nie obejdzie. W wersję planszową nie grałem nigdy (za droga była/jest), za to bardzo ostro tłukłem w RISKa na C-64. Najfajniej było wybrać losowe rozmieszczenie zajętych krain i max. liczbę komputerów. Cóż to były za emocje :)
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Re: Planszówki

Post autor: Bebokus pospolitus »

W wersji planszowej w zasadzie chodziło o to że są żołnierzyki , tym się najbardziej jarałem , w wersji komputerowej były tylko cyferki , już nie było takiej frajdy .
Gra kosztowała chyba ze starego melona kiedyś , co fakt było dosyć sporą ceną , ja dopiero doprosiłem się jej na gwiazdkę .
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
ODPOWIEDZ