joy z AMi pod PC

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
saxan
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2005, o 11:59
Lokalizacja: glogau

joy z AMi pod PC

Post autor: saxan »

Mam pytanie: jak podłączyć joya od ami lub c64 (wszystko jedno) do PC pod gameport??? Jeśli ktoś zna stronkę ze schematami jak to podłączyć...
W mojej AMi1200 (oryginalnej), gdy coś kopiuję z CDka...zresetuję kompa to wyskakuje mi komunikat, że HDek ma błąd sumy kontrolnej. Niewiem czego to jest wina. (mój konfig:turbo elbox 030LC, adapter IDE elbox 4xEide pio0, HDD 4.3 Seagate, CD Pioneer x24). Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję. :twisted:
!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!
!i!i!i!i!i!i!i!SaXaN!i!i!i!i!i!i!
!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!
Awatar użytkownika
stryker
Posty: 17
Rejestracja: 29 sty 2005, o 08:37
Lokalizacja: Miasto: Gdańsk Dzielnica: Orunia
Kontakt:

Re: joy z AMi pod PC

Post autor: stryker »

saxan pisze:Mam pytanie: jak podłączyć joya od ami lub c64 (wszystko jedno) do PC pod gameport??? :
tu masz pod lpt jakby cie interesowalo...
http://raster.infos.cz/atari/hw/lptjoy.htm
ATARI FOREVER !!!
Stryker/LaResistance
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Re: joy z AMi pod PC

Post autor: norbi »

saxan pisze: W mojej AMi1200 (oryginalnej), gdy coś kopiuję z CDka...zresetuję kompa to wyskakuje mi komunikat, że HDek ma błąd sumy kontrolnej. Niewiem czego to jest wina. (mój konfig:turbo elbox 030LC, adapter IDE elbox 4xEide pio0, HDD 4.3 Seagate, CD Pioneer x24)
- czy przypadkiem nie robisz resetu w czasie zapisywania czegos na HDD? A moze to po prostu błąd validacji?
- Posprawdzaj tasmy do HDD i podociskaj.
- masz pewnosc ze na twardym dysku nie ma bledów sumy kontrolnej? Sprawdzales jakims programem do naprawy dysków?
- jak masz rozwiazane zasilanie HDD i CDROM?
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Re: joy z AMi pod PC

Post autor: !Gregor! »

stryker pisze:
saxan pisze:Mam pytanie: jak podłączyć joya od ami lub c64 (wszystko jedno) do PC pod gameport??? :
tu masz pod lpt jakby cie interesowalo...
http://raster.infos.cz/atari/hw/lptjoy.htm
Wykonałem sobie taki kabel pod lpt i wszystko działa, ale tylko pod windowsem 98. Pod xp nie mogę dodać tego joysticka. Czy ktoś poradził sobie z tym problemem?
S.E.G.A RULES Obrazek
ODPOWIEDZ