CO KUPIĆ JAKĄ AMISIE POMOCY

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Marco184
Posty: 96
Rejestracja: 17 lut 2005, o 02:23
Lokalizacja: Płock

CO KUPIĆ JAKĄ AMISIE POMOCY

Post autor: Marco184 »

Witam wszystkich dopiero się zalogowałem i mam zamiar kupić amige ale nie mam pojęcia jaką , mam na oku CDTV, A1200, A2000, A4000. Mam następujące wymagania a więc żeby można było latwo przeglądać strony www , zebym mogl podlączyć ją do pc i miała CD-ROM stacjię 1.44 i 5.25 do tego wmiarę szybko wczytywała programy . Kiedyś miałem CDTV i jestem nastawiony na nią ale może lepiej kupić A1200 A2000 A4000 nie wiem kolega radzi mi A2000 i mam dylemat Z GÓRY DZIĘKUJE I POZDRAWIAM
MARCO184 :?
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

To masz do wyboru A4000 lub A1200 w obudowie TOWER.
Najlepiej z PPC i min. 68040, 64MB i kartą graficzną.
Nie napisales co zamierzasz na tej Amidze robic oprocz przegladania stron www.
A moze lepiej rozgladnac sie za:
Pegasosem http://ppa.pl/hardware/hardware-pegasos.html
http://ppa.pl/hardware/hardware-peg_mos.html
lub
AmigaONE http://ppa.pl/hardware/hardware-a1.html
Wydatek na rozbudowana Amigę bedzie podobny
Ostatnio zmieniony 17 lut 2005, o 17:07 przez norbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marco184
Posty: 96
Rejestracja: 17 lut 2005, o 02:23
Lokalizacja: Płock

Dzieki za odpowiedź i ...

Post autor: Marco184 »

Oprucz przeglądania stron www mam zmiar grać w gry i sluchać muzyki jeśli to możliwe to najlepięj mp3 kolega doradził mi ze najtaniej i najlepiej bedzie A1200 dokupić CD-R i karte graficzną , ram ,komprocesor i powinno mi to fajnie chodzić . Co o tym sądzisz może masz lepszy pomysł a i jecze jedno chciał bym ją podłaczyć do pc z jak najszybszym transferem czy moliwe jest to i ile by to wszystko miej więcej kosztowało jaki był by ten transfer DZIĘKI
MARCO184
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Polecalbym raczej Pegasosa tak jak radzi Norbi, bo:

1. Szybki procesor PPC. Bezproblemowe odtwarzanie muzyki i inszych filmow.
2. Karta graficzna. Kto uzywal Amigi do czegos wiecej niz granie to wie jak meczaca jest praca nawet na AGA
3. Nowoczesna architektura. Plyta w standarcie ATX, szybkie pamieci, dobry kontroler HDD. Wiecej znajdziesz na stronach, ktore podal Norbi.
4.Mozna odpalic bezproblemowo Linuxa i Maca. Na starszych Amigach niby tez ale linux na klasycznej Amidze to nieporozumienie.
5. A pograc i tak mozna, pod UAE :wink:
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Z drugiej strony Amiga z PPC i 128MB, Voodoo, sieciowka, tunerTV potrafi dac wiele przyjemnosci z uzywania oraz moze doprowadzic uzytkowników innych komputerow do wielkiego zdziwienia jak to szybko chodzi na takiej "klawiaturze ze stacja dysków" (mowa o Amidze w standardowej obudowie)

ps.
Marco184 interesuje Cie taka Amiga? Jesli tak to napisz na gg lub maila
Awatar użytkownika
Marco184
Posty: 96
Rejestracja: 17 lut 2005, o 02:23
Lokalizacja: Płock

System

Post autor: Marco184 »

A jaki system byście polecali na A1200
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

No.... wyboru to tu nie masz dużego - tylko Workbench :) Jak A1200 będzie miała kickstart v3.0, to tylko WB3.0. Jesli kickstart będzie w wesji 3.1 to masz do wyboru: WB3.1, WB3.5 lub WB3.9. Ale na gołą A1200 (bez dopałki) nie polecam nic więcej niż standardowy 3.1 - też można go nieźle dopieścić. Linux na A1200 to pomyłka.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Marco184
Posty: 96
Rejestracja: 17 lut 2005, o 02:23
Lokalizacja: Płock

dobra

Post autor: Marco184 »

Norbi jestem zainteresowany tą amisią ale nie odpowiadasz na emaile nie wiem dla czego i mam pytanie czy amige w standardowej obudowie mozna rozszerzać tak jak w tower jesli nie jak mysle to napiszcie czego nie moznapodpiąć. DZIĘKI Marco184
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Ja tam jestem za micro-A1 z AmigaOS4 (gdy już będzie pełna wersja).
A na dzień dzisiejszy polecam bardziej klasyczną Amigę niż pegaza nawet ze względów czysto ekonomicznych - gdybyś kiedykolwiek chciał ją sprzedać aby zmienić na inny komputer to Amigę ludze kupią a Pegaza nikt nie chce (dowód - był kilka razy na allegro i nikt go nie kupił).
Ja mam A4000 i bardzo ją sobie chwalę ale Ty możesz zacząc od A1200 z prockiem 030/50MHz - wystarczy, żeby się zapoznać z systemem, używać internetu i słuchać mp3.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Cena na allegro byla nieodpowiednia i dlatego nie znalazl sie kupiec. Sprzedawany byl Pegasos 1 wiec to tez bylo powodem ze nie bylo ofert kupna.
A1 i Pegasos to juz nie te same Amigi. Juz tak latwo nie mozna pograc w stare gierki. Trzeba wspomóc sie emulatorem
Awatar użytkownika
SDC
Posty: 209
Rejestracja: 7 lut 2005, o 00:49
Lokalizacja: Łask

Post autor: SDC »

A na końcu i tak wszystko zależy od środków finansowych jakie zamierzasz przeznaczyć. Osobiście polecam A4000T Commodore.
Łatwiej ubrać kobietę niż ją rozebrać.
OGame/Tibia fan.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Też polecam A4000T - sam taką posiadam. Ale zanim ktoś wyda co najmniej 2000 -2500 zł niech najpeirw na dużo tańszym zestawie (A1200+030) przekona się czy jest to naprawdę to tego chce.
Awatar użytkownika
Marco184
Posty: 96
Rejestracja: 17 lut 2005, o 02:23
Lokalizacja: Płock

A 4000

Post autor: Marco184 »

opiszcie mi podstawowy typ amisi4000 i ile takowy kosztuje DZIĘKI MARCO184
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

A4000 masz desktop i tower.
Desktop ma wbudowany kontroler IDE i trochę inne układy obsługujące RAM.
Ma też różne wersje układów specjalistycznych i trzeba pilnować aby zdobyć m.in z busterem v11
Wersja Tower ma najnowsze układy jakie były dostępne, więc nie ma tego problemu, ma też oprócz IDE wbudowany kontroler FastSCSI2. Jest to też płyta stanadrdu AT czyli taka jak pecetowe z tamtych czasów (czyli można ją włożyć do dowolnej pecetowej obudowy AT i wystarczy pecetowy zasilacz).
A4000 od A1200 odróżnia m.in to, że jest solidnie zrobiona, tak samo jak podzespoły do niej.
Na A1200 masz "kanapkowanie" (PPC+PCI+Bvision+FastATA) i zwykle coś nie styka albo nie starcza prądu. Na dużych Amigach nie ma tego problemu.
Karty procesora (zwłaszcza tez PPC) są dużo lepiej zrobione pod względem konstrukcyjnym dla dużych Amig (3000/4000)

Zajrzyj też na http://amiga.resource.cx/ Jest tu sporo o Amigach.

Ja mam zamiar zrobić stronę dokładnie opisującą Amigi 3000 i 4000 więc jak powstanie będziesz mógł dokładnie się wszystkiego dowiedzieć.
ODPOWIEDZ