Gdyby Amiga ożyła :-)

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

Syndyk
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2005, o 14:47

Re: Gdyby Amiga ożyła :-)

Post autor: Syndyk »

AlaN pisze:
RapHiS pisze:...by było fajnie gdyby jakaś firma na
nowo produkowała takie klasyczne amigi jak 500,600,1200...
[...]
To tak jak bys chciał żeby zaczęli produkować Atari800XL, ZX-Spectrum i C64; pytanie tylko: po co?
[...]
Przecież ZX81 są nadal produkowane i łatwo dostępne w USA - aby nie być gołosłownym napiszę , że mieszkający w Minneapolis kolega nabył nowy egzemplarz.
ZX81 produkuje od dawna oficjalnie Zebra Systems, Inc.

http://www.zebrasystems.com/zebrasystem ... index.html


Pozdrawiam 8)
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

Też mi interes... kupić Specta za prawie 400 PLN... tak samo z Amigą... starej A500 raczej nie zaczną produkować. Ale możnaby np. wyprodukować Amigę na nowych podzespołach i sprawić, żeby była kompatybilna ze starymi gierami. A przy okazji- namówić producentów, by wydawali swoje gry/programy także na amisię. Bo jakie teraz firmy wydają soft na Amigę(te nowsze modele)? Kiedyś to była potęga- Electronic Arts, Psygnosis, Core(teraz część Eidosu)...
Pupcia, rubcia, salcesonik!
Helou, belou, w dupę słonik!
Tatolokalizator!
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Zajrzyj na efunzine , ostatnie nowiuśkie amigi stoją za 689 zł
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

Ludziska, dajcie sobie już spokój z tymi kłótniami. Amisia była, jest i będzie, jak nie nowa, to zostaną przestarzałe zaniedługo Pegazy i AmiOne, oraz nigdy nie starzejące się classici... trudno, trzeba było kupować tych pierwszych dwóch następców kasyków, puki był czas. Teraz nie narzekajcie bo tym nic nie pomożecie. Jeśli MOS jest dalej rozwijany, to moim zdaniem lepiej zaopatrzyć się w pegaza II, więcej możliwości od poprzedników. Nawet FireWire posiada :). Firma produkująca Ami (oryginalna) porwała dla siebie prawa do nazwy Amiga i stosowania tych samych rozwiązań i... wypuściła straszną kichę, jaką jest Amiga One. Tam nic nie ma, dlatego ja osobiście byłbym za połaczeniem obu firm: Hardware z pegasosa i software a AmiOne (workbench to zawsze workbench :]).

Teraz moje pytanie: Dorwałem oststnio gierkę King's Qest 1i2 na Symbiana. Chciałbym dowiedzieć się jak oni to zrobili, bo gierka zerżnięta w 100% z amisi. Byłoby fajnie gdyby wypuścić emulator "przyjaciółki" pod symbiany. Może nawet już jest?? Chyba bym od komórki nie odszedł :]
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Nadal mozesz kupic A1 i Pegasosa.
Ten drugi nawet z G4 1.4GHz (potem 1.7GHz)
ODPOWIEDZ