Amiga 600 - i co dalej ?

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Syndyk
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2005, o 14:47

Amiga 600 - i co dalej ?

Post autor: Syndyk »

Witam serdecznie po raz pierwszy na Forum.
Zawładnięty mocą silnej nostalgii nabyłem niedawno wspaniałą Amigę 600.
Amisia będzie stała na moim biurku "rozłożona" i cały czas gotowa do pracy.
W związku z powyższym zwracam się do Szanownego Grona z prośbą o podpowiedz - do czego najlepiej byłoby podłączyć mój nowy nabytek - do małego telewizora '14 czy do monitora ?
Co zapewni lepszą jakość wyświetlanego obrazu - nowy TV '14 Sony czy stary , ale wciąż w pełni sprawny monitor Commodore ?

Zaznaczę , że sprzęt będzie służył mi przede wszytskim do gier.

Będę wdzięczny za wszystkie porady i sugestie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Mysle, ze jakosc bedzie podobna pod warunkiem, ze do telewizora podlaczysz amige przez kabel RGB-EURO.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Zaraz, mi się wydaje tylko, czy na telewizorze piksele są mniej widoczne niż na monitorze? Nigdy w życiu monitora do Amigi nie miałem, ale raz widziałem na nim Golden Axe i wydawało mi się strasznie zakaflowane.
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

Nie wydaje Cie się. Chociaż to nie jest kwestia mniejszej widoczności tylko "rozmazania" (aaaa fe :P) konturów pomiędzy poszczególnymi pikselami przez co wyglądają one... rozmazane...

To taki sprzętowy antialiasing/blur do którego dążą usilnie wszyscy dzisiejsi gracze ;)

Sam mam 10-letni stary Lexus z wbudowanym pokrętłem do regulacji "rozmazywania", który pamięta jeszcze pierwsze Amigowe gry... ... eh...
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Na telewizorze na pewno sa mniej widoczne piksele niz na monitorze VGA, ale stary, dobry C= 1084S ma kineskop podobny jak sredniej klasy nowoczesny telewizor podobnych rozmiarow i tez pracuje w PALu.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
ODPOWIEDZ