MAKSYMALNE ROZSZERZENIE PAMIĘCI A-500 (ROM 2.0 37.299)

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
disconnect
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2005, o 09:57
Lokalizacja: Skarbimierz-Osiedle

MAKSYMALNE ROZSZERZENIE PAMIĘCI A-500 (ROM 2.0 37.299)

Post autor: disconnect »

witam, mam a-500 z kickiem 2.0 i 1 mega ramu. chcialem pograć sobie w fury of the furries i wyskoczył mi komunikat ze mam za mało ramu. czy da się rozszerzyć a-500 z więcej, niż 512 ramu? słyszałem że podobno da się ją nawet rozszerzyć do 2,5 mega, czy to prawda? czy potrzebuje dodatkowe kontrolery/dysk twardy? odpiszcie bo fury of the furries mi stygnie :) pozdrawiam!
...a wiesz że Mikołaj został superbohaterem?
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

1Mb RAMu w A500 to max. Podobno można jakoś rozszerzyć do 8MB ale i tak nie będzie można używać więcej niż 1MB na raz.
S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Byl juz podobny temat. Poczytaj tutaj Standardowe pol megowe rozszerzenie pod klapke rozszerza A500 o pamiec fast (przez komputer jest tak widziana, ale nie jest to prawdziwa pamiec fast). Mysle, ze problem lezy w tym, ze Fury of the furries wymaga przynajmniej jednego mega chip ramu.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
Awatar użytkownika
disconnect
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2005, o 09:57
Lokalizacja: Skarbimierz-Osiedle

odpowiedź

Post autor: disconnect »

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54482167

czeknijcie na tą aukcję, problem leży w samum odpaleniu fury of the furries:

na winuae, odpala się tylko w momencie 1 mega chip lub 0,5 mega chip i 2 mega fast, czy zatem ta 2 megowa pamięć z założenia jest fast? bo jeżeli tak, to na tej amidze w 100% odpali się fury a także kings quest 6, prawda? :)
...a wiesz że Mikołaj został superbohaterem?
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Jesli uwazasz, ze problem lezy w samej grze to sciagnij z innego zrodla, ale nie sadze ,zeby to cos dalo. Moim zdaniem potrzebujesz po prostu rozszerzenia pamieci, takie jak w amidze na tej aukcji byloby idealne bo rozszerza pamiec chip, wiec wszystkie gry wymagajace wiekszej ilosci tej pamieci powinny pojsc, a jest takich gier wiecej niz 1.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
ODPOWIEDZ