Amiga 600 CD HD Floopy - Projekt

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Adrianq
Posty: 16
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 17:50

Amiga 600 CD HD Floopy - Projekt

Post autor: Adrianq »

Siemka! Jestem nowy w Amigowym Świecie własciwie to ogólnie jestem nowy;D!

Mam pytanko :wink: :

Czy ten kick nadaje sie do A600 z Dyskiem wiekszym niz 40mb:

COMODORE - AMIGA
391388-01 037
C1992-v2-05 37-299
9242XDOO5

(tak pisze na kicku) wiem ze ma byc wersja 3.750 czy jakos tak ale naprawde nie umiem tego sprawdzac ..

Narazie lamersko ale naprawde mam zamiar zrobic super amige tak jakby Tuningowana dlatego prosze nie usuwajcie tematu .Bede tu dawał zdiecia itp
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

To jest niestety 37.299 czyli na obsługę twardziela nie masz co liczyć. A żeby Ami obsługiwała dyski powyżej 40 mb potrzebujesz 37.350.
Rom możesz kupić tutaj - http://www.efunzine.com/efnz.php?a=pro& ... a25f6f019e
No i witamy na forum!
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Adrianq
Posty: 16
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 17:50

Post autor: Adrianq »

Jejku ale tam drogo! Za tyle to ja kupiłem swoja Amisie! Ale mniejsza z tym:) . Dziekuje za bardzo miłe powitanie! I nawzajem! Myslałem, ze zostane zablokowany ale jednak mylilem sie!

Mam takie pytanko czy jest sens kupowania A1200 z cd i hd za 150zł?
Pytam sie bo i tak A1200 nie bedzie mi potrzebne :wink: . Chociaż kto wie ..

Chciałem sie jeszcze dowiedziec gdzie mozna taniej kupic Kicki kiedys na Allegro były za 10 zl wersje 3.1 do Amigi 1200 (mam nadzieje ze dobrze mowie) A z tego co słyszałem da sie je uruchomic za pomoca jakiegos programu tylko nie wiem jakiego :wink:
Dlatego jak ktos ma do sprzedanie wersje 37.350 za 10-15zł to chetnie kupie!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

Adrianq pisze:Myslałem, ze zostane zablokowany ale jednak mylilem sie!
Nie widzę najmniejszego powodu za który miałbyś zostac zablokowany więc nie wiem skąd masz takie "czarne myśli" ;)
Adrianq pisze:Mam takie pytanko czy jest sens kupowania A1200 z cd i hd za 150zł?
Pytam sie bo i tak A1200 nie bedzie mi potrzebne :wink: . Chociaż kto wie ..
Jeżeli ze sprawnym cd i pojemnym hd to cena jest w miarę atrakcyjna. A przydać to się zawsze przyda jak nie części to zawsze w 1200 masz większe możliwości dopieszczania ;)
Adrianq pisze:Chciałem sie jeszcze dowiedziec gdzie mozna taniej kupic Kicki kiedys na Allegro były za 10 zl wersje 3.1 do Amigi 1200 (mam nadzieje ze dobrze mowie) A z tego co słyszałem da sie je uruchomic za pomoca jakiegos programu tylko nie wiem jakiego :wink:
Dlatego jak ktos ma do sprzedanie wersje 37.350 za 10-15zł to chetnie kupie!
Kupić można niestety już w niewielu miejscach. Jedne z najlepszych miejsc to eFunzine, Allegro lub ewentualnie w Łodzi jest jeszcze jeden sklep amigowy w którym czasami się trafi jakaś okazja.

A co do ofert kupna to zapraszam do działu "Kupie sprzedam"

Pozdrawiam i równiez witam na forum
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Adrianq
Posty: 16
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 17:50

Post autor: Adrianq »

Ah .... Dzieki za informacje i przywitanie Wirus! Swoje obawy o zablokowaniu biore ztad ze poprostu zadaje dosc Lamowate pytanka choc staram sie je zadawac bardzo milo :wink:

A i kolejne pytanko czy Hdd 40mb 2" bedzie dzialał prawidłowo znaczy tak jak nalezy bo ostatnio widzałem taki za 10 zł "Kup teraz" na Allegro .. Mi nie zalezny na wielkiej pojemnosci ;) .

Mam nadzieje ze was nie zanudam ale byłbym zainteresowany sprobowac razem z wami zrobic złaczke na 4 player oraz specjalne wejscie od Pad'ów do PSX (Playstation) ... Wtedy nie trzeba było by przerabiac pada :) .

Dodatkowo niedługo wstawiam niebieska diode do caps loocka moze i jestem kompletnym "Baranem" ale poprostu , tak mam taki jestem cóz gadac ...

Pewnie sobie myslicie ze jestem psujem i niczego nie szanuje ale.. poprostu no .. robie z amisia to i owo bo chce sie z nia nieco "Zabawic" (bez skojazen)

Przepraszam za wszelkie błedy ortograficzne ! Powtorzenia wyrazow!

Pozdrawiam Adrian
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Adrianq pisze: A i kolejne pytanko czy Hdd 40mb 2" bedzie dzialał prawidłowo znaczy tak jak nalezy bo ostatnio widzałem taki za 10 zł "Kup teraz" na Allegro .. Mi nie zalezny na wielkiej pojemnosci ;) .
Zależy, czy sprzedawca jest uczciwy, twierdząc że dysk jest ok, a cena jak za taki zabytek, nawet za wysoka :wink:


Adrianq pisze: Dodatkowo niedługo wstawiam niebieska diode do caps loocka moze i jestem kompletnym "Baranem" ale poprostu , tak mam taki jestem cóz gadac ...
nie głupi pomysł...

i więcej wiary w siebie!
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Adrianq pisze: A i kolejne pytanko czy Hdd 40mb 2" bedzie dzialał prawidłowo znaczy tak jak nalezy bo ostatnio widzałem taki za 10 zł "Kup teraz" na Allegro .. Mi nie zalezny na wielkiej pojemnosci .
Dolicz to tego jeszcze kabelek.
Lepiej kupic wiekszy dysk 2.5cala
Adrianq pisze: Mam nadzieje ze was nie zanudam ale byłbym zainteresowany sprobowac razem z wami zrobic złaczke na 4 player oraz specjalne wejscie od Pad'ów do PSX (Playstation) ... Wtedy nie trzeba było by przerabiac pada :)
Pad od psx inaczej komunikuje sie niz joy do Amigi, wiec dorobienie specjalnego wejscia nic nie da. Amiga tego nie "zrozumie", no chyba ze zrobisz specjalny interface.

37.299 obsluzy dyski twarde, ale nalezy Amigę uruchomic z dyskietki na ktorej bedzie scsi.device oraz moutlisty do dysku (partycji)
Adrianq
Posty: 16
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 17:50

Post autor: Adrianq »

Jeah ! DZIEKI NORBI!!

Teraz tylko pozostaje kupic przejsciowke z 2'5 na 3'5 !

Edit: No i zmieniam !

Robienie A600 z Hd CD 2x Floopy! Sie zbliza wielkimi krokami troche wydam na nia ale co tam jak narazie w planach jest:

-Cd 2'5 do laptopów (w środku)
- Hd obojetnie jaki (w srodku) (niebieskie podswietlanie działania w amisi nie na 3 diodach tylko na innej z boku
- W portach padów dwie diody ktore maja sie właczac jak jest dzojstik badz mysz lub Pad :wink: i wyłaczac jak ich nie ma!
- Niebieska dioda w CapsLoocku
- I wiele innych rzeczy o ktorych nie chce mi sie pisac!


Pozdrawiam Adrian!

ps. Dawajcie mi tutaj wszelkie rady bo mowilem jestem poczatkujacy ! A chce zrobic cos wielkiego! I KAZDY POST SIE DLA MNIE LICZY JAK NARAZIE JESTESCIE WSPANIALI WIELKIE DZIEKI! SUPER ATMOSFERA TUTAJ! JESZCZE RAZ DZIEKI !!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Nie zmiescisz wszystkiego (CDROM HDD 3.5cala i 2xFDD) w standardowej obudowie A600.
Adrianq
Posty: 16
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 17:50

Post autor: Adrianq »

Mozliwe jak narazie wymieniam tylko diode brak mi funduszy na cos wiecej . Jak wiadomo mowilem jestem " Mlody gniewny " choc mysle ze moze sie zmiesci .. Wierze ze jakos to wejdzie cos sie przytnie itd itp.

Norbi a moglbys mi dac Adf z ta dyskietka zeby dyski dzialaly ? :oops: Tak ładnie prosze (ps . to chyba nie jest Nielegalne)


Pozdrawiam Adrian!
Adrianq
Posty: 16
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 17:50

Post autor: Adrianq »

A tak oto przentuje sie moja amisia ;) ! Niestety jest wybrakowana
Obrazek

- brak śróbek
- brak Floopa

Wnętrznosci:


Obrazek

I jeszcze widok zboku gdzie beda 3 diody!

Obrazek
Tu będzie dysk:

Obrazek






Ale ;) niedługo to kupie !
Pozdrawiam Adrian
ps. Za dysk dziekuje False Prophet ' owi!
Adrianq
Posty: 16
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 17:50

Post autor: Adrianq »

I dzis zrobilem sobie podswietlenie ! :D oczywiscie czerwone ;) nie mialem niebieskich diod niedługo zdiecia!
Za geniusz dziekuje False Prophetowi!

Pozdrawiam Adrian
False Prophet
Posty: 52
Rejestracja: 10 sie 2005, o 16:26
Lokalizacja: Stargard

Post autor: False Prophet »

Mam zamiar podświetlić sobie klawiature w mojej A1200 :wink: Ciekawy post. :D
Słowo rady, cierpliwość losu szybko się kończy.
ODPOWIEDZ