ustawienie głowicy

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
barbaramazurek
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2005, o 09:48

ustawienie głowicy

Post autor: barbaramazurek »

Jak ustawić głowice w stacjach dyskietek aby były zgodne wg jakiego wzorca mam ich trzy sztuki jak nagram na jednej to czyta bez problemu natomiast dwie pozostałe czytają że są błędy i to w różnych miejscach
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

Niema chyba czegoś takiego jak ustawianie głowicy w stacji dyskietek.
Może po prostu pozostałe stacje są uszkodzone lub zakurzone. Spróbuj delikatnie przemyć głowice spirytusem. Powinno pomóc.
S.E.G.A RULES Obrazek
Adrianq
Posty: 16
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 17:50

Post autor: Adrianq »

Nie!!! Nie przemywaj! Bardzo szybko sie zepsuja jak przemyjesz spirytusem! !!!

Pozdrawiam Adrian
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Nie!!! Nie przemywaj! Bardzo szybko sie zepsuja jak przemyjesz spirytusem! !!!
hmm...a ja tak robiłem przez kilka lat ( a stacja już wtedy miała swoje lata bo byłem którymś tam właścicielem Ami) i zawsze chodziła jak żyleta. Piszę w czasie przeszłym bo tego modelu już nie mam więc nie wiem co tam u niej słychać :wink:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

Słyszałem ,że spirytusem nie można przemywać laserka np. w CD-romie lub nagrywarce. Ponieważ powierzchnia laserka może zmętnieć i laser nie będzie działać prawidłowo. Natomiast głowice w magnetofonie do C=64 zawrze przemywałem spirytusem i nie było problemu. Wnioskuje z tego ,że głowicy w stacji dyskietek też powinno pomóc. Głowica lubi sobie łyknąć. :)
S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

A jednak się ustawia głowicę. Sam miałem kiedyś w serwisie regulację głowicy; stacja miała identyczne objawy jak podała Basia.

1. Program do regulacji nazywa się "ProTest v1.0". Kłopot w tym, że musi być to oryginalny flop, ew. nagrany z obrazu, ale na 100% pewnej i sprawnej stacji flopów; inaczej błędy stacji będą powtarzane w każdej następnej stacji poddawanej takiej regulacji. Gdzie zdobuć ten program? Nie mam pojęcia.

2. O ile dobrze pamiętam, to "SuperDuper" ma opcję (chyba) jakiegoś wpływania na głowicę, ale nie wiem na czym to polega.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

!Gregor! pisze:Słyszałem ,że spirytusem nie można przemywać laserka np. w CD-romie lub nagrywarce. Ponieważ powierzchnia laserka może zmętnieć i laser nie będzie działać prawidłowo. Natomiast głowice w magnetofonie do C=64 zawrze przemywałem spirytusem i nie było problemu. Wnioskuje z tego ,że głowicy w stacji dyskietek też powinno pomóc. Głowica lubi sobie łyknąć. :)
he he i tu też napiszę że soczewkę PSXa oraz napędy w kompie też czyszczę spirytem rektyfikowanym by Polmos i śmigają aż miło, od lat 8 (PSX) i 2 (komp).

Także ze swojej strony polecam jak najbardziej, w przeciwieństwie do płyt czyszczących których nie tykam.
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Martini ma rację ! Polać mu :). Zreanimowałem w ten sposób wiele sprzętów.
AXE Capoeira!
Adrianq
Posty: 16
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 17:50

Post autor: Adrianq »

Juz lepiej podkrecic laser :D jezeli chodzi o psx przynajmiej bedzie CD RW czytał hehe
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

BadMojo pisze:Martini ma rację ! Polać mu :). Zreanimowałem w ten sposób wiele sprzętów.
cheers!!! :mrgreen:
Adrianq pisze:Juz lepiej podkrecic laser :D jezeli chodzi o psx przynajmiej bedzie CD RW czytał hehe


prawda prawda, a ja się pochwalę że od tylu lat jadę na nieprzerobionej konsoli i moje kopie zapasowe łyka bez problemu(oczywiście nie mówię o cdrw bo bez prezeróbki to abstrakcja :) )
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
ODPOWIEDZ