Interface/Hardware problem

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Interface/Hardware problem

Post autor: Shoonay »

Właśnie co przyszły, zakupione w efunzine artykuły amisiowe. Po paru testach, mam parę pytań:

1. Interfejs klawiatury GIFT:
Jak u licha, zakłada się to "cóś"? Na oko i po przyłożeniu go do kości pod złączem wewn. stacji dysków w A1200 (mniemam że to właśnie procesor klawiatury?), wszystkie boki wyglądają równe, także najprawdopodobniej wszedłby pod dowolnym kątem, jednak jak powinien być założony prawidłowo?
Orientacyjnie, w którą stroną powinien być skierowany kabel?
I jak sprawdzić wersję, danego interfejsu, na którym pisze jedynie rok 1998 i żadnych innych cyferek? W innym temacie na tym forum pisze coś o wersjach, w jednych coś tam nie działa jak się nie naciśnie przy bootowanie i takie tam.

2. Przełącznik mysz - joystick:
Po włączeniu, poprawnie rozpoznaje urządzenie, ale nie działa pionowy przesuw myszy - z którejkolwiek strony ją podłączę :(. a to już poważna wada z którą chyba powinienem się zgłosić do efunzine, chyba że jest jakiś inny sposób?
Wiem, własnoręczne grzebanie. ale może chciałbym jeszcze zachować tę gwarancję ;)

3. Interfejs myszy Mroochek:
Jak wiadomo, posiada on wejście. yyy. jak to ono się nazywa?. umownie powiedzmy standardowe joy/mysz, tylko w standardzie pc oczywiście. No więc podłączając do niego mysz ps2, poprzez przejściówkę (nieoficjalną, od innej myszki - a podobno różne różnie działają) zachowuje się dziwnie. tzn. co jakiś czas w WB mysz zaczyna szaleć/gonić/świrować i nie daje się ujarzmić. aż nagle grzecznieje i znów działa

PS: Czy to tylko złudzenie, czy wszystkie myszy pc, działają tak cholernie niedokładnie? Chodzi mi o skokowość kursora - rany, przecież moja stara Amisiowa mysza chodzi ultra-płynnie, a ta jakbym podłączył ją do. sami się domyślcie :twisted:

--- WYEDYTOWANY ---
Kolejne testy, ujawniają kolejne rewelacje.
Mysz PS2, połączona przez nieofijalną przejściówkę oraz przez Mroochka do przełącznika mysz/joy działa dobrze, nie "gania" a przesuw działa.
Ktoś może to wytłumaczyć? :|
ODPOWIEDZ