Amiga 600 i dyskietki HD

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Luk1984
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14

Amiga 600 i dyskietki HD

Post autor: Luk1984 »

Mam problem z moją amigą 600(kickstart 2.0 37.300) a raczej z jej stacją dyskietek (Panasonic JU-253-043P) wygląda na to że nie odczytuje pecetowych dyskietek. Kopiuje programem X-copy jakąś czysto amigową gre na dyskietke HD po restarcie stacja troche poczyta i wyskakuje workbench z informacja NOT A DOS DISK, z kolei kupiłem na giełdzie program PCTASK (na dyskietce HD) stacja poczyta chwile, ekran zrobi sie na chwile fioletowy i powraca znowu do początkowego ekranu.
Przede wszystkim zależy mi na uruchomieniu pctaska podobno z niego moge odczytywac dyskietki nagrane na pc zformatowane na 720kb
tak przynajmniej mi mówił gosciu na gieldzie a wszystko to po to zeby przekopiowac twinexpressa i w koncu kopiowac z pc na amige.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Ale o co Ci właściwie chodzi?
1) Amiga ma stację DD i nie odczyta dyskietek HD.
2) Aby odczytywać i nagrywać dyskietki pecetowe 720kb NIE POTRZEBUJESZ ŻADNEGO PCTASKA! TAKA FUNKCJA JEST JUŻ W SYSTEMIE POCZĄWSZY OD AMIGAOS 2.1 :!: :!: :!:
3) Dyskietki HD możesz formatować jako DD zaklejając taśmą klejącą otwór w stacji (ten drugi niż write enable/protected)
4) Jak chcesz czytać pecetowe dyskietki HD 1.44 to musisz kupić stację HD do Amigi.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Czytałem któryś numer Magazyn Amiga, i tam pisali, że nic nie da zmiania stacji DD na HD - ale być może coś źle doczytałem :roll:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

To nie doczytałeś. Oczywiście chodzi mi o amigową stację HD a nie tę od peceta.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Właśnie - pisali o pecetowej HD - a to trzeba wyjaśnić => kupi gość zwykłą pecetówkę i będzie placz lament i zgrzytanie zębów :mrgreen:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Luk1984
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14

Post autor: Luk1984 »

1) Amiga ma stację DD i nie odczyta dyskietek HD.
2) Aby odczytywać i nagrywać dyskietki pecetowe 720kb NIE POTRZEBUJESZ ŻADNEGO PCTASKA! TAKA FUNKCJA JEST JUŻ W SYSTEMIE POCZĄWSZY OD AMIGAOS 2.1
3) Dyskietki HD możesz formatować jako DD zaklejając taśmą klejącą otwór w stacji (ten drugi niż write enable/protected)
4) Jak chcesz czytać pecetowe dyskietki HD 1.44 to musisz kupić stację HD do Amigi.
1) Całkowicie cie rozumie
2) Z tym juz mi pomaga norbi na gg :)
3) wiem
4) nie chce odczytywac hd 1,44 chce przeniesc 1 plik z peceta twinexpress, zeby wreszcie uzyc kabla nullmodem jak to mi sie uda to jestem w domu i moge kopiowac na dyskietki co mi sie zywnie podoba i tylko o to mi chodzi :)
dobra zobaczymy co z tego bedzie

dobra norbi kazał mi napisać mountliste(i gdzies sie ulotnił :/):

FileSystem = L:CrossDOSFileSystem
Device = mfm.device
Unit = 0
Flags = 1
Surfaces = 2
BlocksPerTrack = 9
Reserved = 1
Interleave = 0
LowCyl = 0
HighCyl = 79
Buffers = 5
BufMemType = 0
StackSize = 600
Priority = 5
GlobVec = -1
DosType = 0x4D534400

kazał mi to zapisac obojetnie gdzie jako pc0 i jak to teraz odpalic ?

lol odpowiedz była na forum plik pc0 trzeba bylo wrzucic do dosdrives i wreszcie mount pc0: zadzialalo :D
Ostatnio zmieniony 21 lut 2006, o 21:55 przez Luk1984, łącznie zmieniany 1 raz.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

kliknąć dwa razy i potwierdzić ? :mrgreen:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Luk1984
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14

Post autor: Luk1984 »

ma ktos schemat kabla rownoleglego ? i czy do kopiowania z pc na amige wystarczy paradise.lha tak ?
Awatar użytkownika
Kisztel82
Posty: 210
Rejestracja: 1 lis 2005, o 21:07
Lokalizacja: woj. łódzkie

Post autor: Kisztel82 »

Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

amigafan pisze:Ale o co Ci właściwie chodzi?
1) Amiga ma stację DD i nie odczyta dyskietek HD.
hmm. A jeśli stacja jest DD to chuba obojętnie czy dyskietka jest DD czy HD . Bo niby jak stacja dyskietek miałaby to odróżnić ?
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Niektóre stacje miały ten nieszczęsny bolec odróżniający obecność/brak dziury w dyskietnce oznaczające DD/HD (takie na pewno były stacje DD w A1200Escom bo sam taką miałem) i głupiały jeżeli była to dyskietka HD (z otworem) i próbowało się ją sformatować na DD. Pokazywały się jakieś dziwne błędy zapisu itp. Problem znikał gdy zakleiło się ten otwór i dyskietka była rozpoznawana jako DD.
ODPOWIEDZ