AMIGA i NEOSTARADA/internet radiowy i wogóle internetowanie

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
orlik
Posty: 16
Rejestracja: 11 mar 2006, o 12:59

AMIGA i NEOSTARADA/internet radiowy i wogóle internetowanie

Post autor: orlik »

Mam małe pytanko czy do Amigi można podpiąć NEOSTRADE - jakie są wymagania takiej amigi? A internet radiowy (mam taki na PC) czy da się to jakoś podłączyć oprócz przez kartę ze złączami PCI? Wie ktoś coś na ten temat? Może podzieli się wiedzą? :lol:
DEATH CORE RULEZ! - i AMGA też!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Bez problemu dziala NEOSTRADA, tylko musisz kupic modem z wyjsciem ethernet, wifi
W przypadku A600 czy A1200 wystarczy sieciowka pod ethernet pod PCMCIA.
Dzialaja rowniez sieciowki radiowe (PCMCIA)
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

W sumie Norbi wyczerpał temat.
Nie podłączysz modemu USB ale dowolny ethernetowy lub wifi (musisz nabyć odpowiednią kartę PCMCIA do A600/1200) bez problemu.
orlik
Posty: 16
Rejestracja: 11 mar 2006, o 12:59

Post autor: orlik »

ok dzięki za wyjaśnienie tematu - zadaję ostatnio trochę pytań, ale jest to mój "kombek" do amigi także wynaczcie- powiedzcie mi jeszcze na jakiej konfiguracji można przeglądac strony www? czy da rade na A500 z prockiem 68010 przetaktowanym na 24Mhz z 8 MB FAST'u i 2 MB CHIP Ram'u (no hdd to wiadomo)?
DEATH CORE RULEZ! - i AMGA też!
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

:shock: Nie widziałem jeszcze takiej motorolki.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
orlik
Posty: 16
Rejestracja: 11 mar 2006, o 12:59

Post autor: orlik »

to masz tu link a tam foto:

http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=8779771235

mój procek jest w wersji P12 - szybszy od tego - ten ma 8MHz, mój ma 12MHz i będe go próbował przetaktować na 24MHz (pewnie nie obejdzie się bez chłodzenia. Jest to najprostsze turbo do Amigi 500/+/2000. Gościu tam pisze iż procek ten daje 15% przyspieszenie w stosunku do A 500 - ciekawe ile razy będzie szybsza Amiga z tym prockiem ale o trzyrazy szybszym taktowaniu. Procki te i inne jak np MC 68HC000P16/ 16 MHz sprzedaje pewien kolo na ebay'u ale normalnie można je kupić od niego nawet taniej. Ma je też firma ANIMART po 80zeta.

Ciekawe też jak się ma ten procek do kompatybilności z niektórymi programami (szczególnie starszymi trzymającymi się twardo MC68000, ks1.3 i 512KB RAM).
DEATH CORE RULEZ! - i AMGA też!
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Chyba nie starczy. Sprawdź wymagania sprzętowe i systemowe przeglądarek internetowych+stosu TCP/IP (bo chyba chcesz się jakoś podłączyć do netu a nie przeglądać je offline).
Z tego co pamiętam to TCP/IP wymaga co najmniej 68020 a przeglądarka internetowa (ta najmniej pamięciożerna) 4MB RAM ale nawet na takim konfigu obrazki będą się strasznie wolno odkodowywać.

Natomiast z takiej A500 można zrobić doskonały teminal np. do BBS (jeżeli "młodzi" wogóle jeszcze wiedzą co to jest :) )

Co do 68010 to jest on w pełni kompatybilny z 68000. Jedynym powodem dla którego powstał ten procesor jest to, że może on obsługiwać pamięć wirtualną (68000 nie może) co i tak nie jest używane w Amidze (ale Motorola nie robiła tych procków tylko do Ami). 68010 ma też 3 bajtowy cache (68000 nie ma żadnego) i kilka dodatkowych instrukcji.
orlik
Posty: 16
Rejestracja: 11 mar 2006, o 12:59

Post autor: orlik »

no właśnie ten BBs - co to? Ami GG i ewentualnie poczta mailowa - jak z tym by było? Nie jestem praktykim jeśli chodzi o wykorzystanie Amigi do internetu.
DEATH CORE RULEZ! - i AMGA też!
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

BBS istniał przed pojawieniem się "www". Wówczas na mojej A600 szalałem w internecie (połączenie wdzwanialne - przez modem), kiedy to większość pecetowców nawet nie wiedziała co to jest internet i nie potrafili się z nim połączyć.

Generalnie na Amidze wszystko się da ale czasem przyjemność używania tego może być wątpliwa.
Wymagania sprzętowe AmiGG masz tu. Jest tam napisane, że co najmniej 68020 (ale chyba na 68000 też pójdzie) ale wymaga pakietu MUI - więc zobacz jego wymagania i do tego dodaj wymagania stosu TCP/IP - najpopularniejszy i najłatwiejszy w obsłudze to MiamiDX ale są chyba jeszcze jakieś o mniejszych wymaganiach sprzętowych.
Szczerze mówiąc nie mam teraz trochę czasu wyszukiwać dla Ciebie tych informacji dlatego odsyłam Cię do odpowiednich stron.
ODPOWIEDZ