Jak nagrać płytę żeby działała na Amidze CD32

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lunatyk
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2005, o 09:38

Jak nagrać płytę żeby działała na Amidze CD32

Post autor: Lunatyk »

Witam,
Pobrałem z kombatansa pakiet gier 888 na Amige CD32.Wypalałem ją już w nero i w cdclone i plyty nie odpalaja się na Amidze.Rozpakowywałem najpierw archiwum, żeby powstał jeden plik iso i dopiero go wypalałem poprzez nagraj obraz na dysk.Wie ktoś co należy zrobić, aby płyty poprawnie chodziły?
Awatar użytkownika
Lunatyk
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2005, o 09:38

Post autor: Lunatyk »

Help.Już nagrałem trzecią płytę i dalej nic.tylko szary obraz i płyta cały czas się kręci.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Z jaką predkoscia nagrywasz?
Uzywasz plyt CDRW?
A czy na pewno Twoja CD32 jest sprawna?
Awatar użytkownika
Lunatyk
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2005, o 09:38

Post autor: Lunatyk »

Nagrywam z prędkością 4x.Przed chwilą próbowałem też w alcoholu.Używam płyt cdr.CD32 jest na pewno sprawna bo inne gry (orginalne) chodzą elegancko.Dodam, że po wypaleniu Chuck Rock 2 po bardzo długiej chwili odpalił się, ale po intrze wszystko stanęło w miejscu.Może to jest wina płyt no-name(jakieś supratec)?
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Może? na pewno! Ja do swojej cd32 nic 'poniżej' tdk nie wsadzam. Aha i nie polecam verbatimow (szczególnie unikaj Crystal) gdyż czytnik w cd32 kiepawo sobie z nimi radzi (przynajmniej w mojej 8) ).
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Lunatyk
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2005, o 09:38

Post autor: Lunatyk »

To jednak nie wina płyt tylko obrazów.Wykonałem obraz mojej orginalnej gry i nagrałem go - wszystko elegancko śmiga.Skąd można ściągnąć dobre obrazy gier na Amige CD32, bo to z kombatansa to są chyba tylko na emulator.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Hmmm - widać złe ustawienia dajesz - bo nie widzę, aby obrazy były uszkodzone. Spróbuj płyt innych marek. A że oryginały działają ? Może spróbuj nagrać z "plikiem pomocniczym" tj. *.cue ;-)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Lunatyk
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2005, o 09:38

Post autor: Lunatyk »

A skąd wziąść pliki *cue:)?Jak możesz to podaj jakiś adres strony z grami do cd32, bo te z kombatansy nie działają.A mi chodziło o to, że zrobiłem obraz mojej orginalnej gry w clonecd nagrałem ją na tą płyte(noname) i odpaliło się elegancko na konsoli.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

jak pewnie zauwazyles sporo gier z kombatsanta jest w formacie iso+mp3/cue. Wystarczy otworzyć plik cue w nero, a program automatycznie przekonwertuje mp3 do audio podczas wypalania. Możliwe iż wskazałeś do wypalenia sam plik iso, a gra ma wtedy prawo nie działać.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Lunatyk
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2005, o 09:38

Post autor: Lunatyk »

A jak gry są tylko w iso?Albo np. jak jest ta składanka 888 to tam jest tylko plik iso i co wtedy zrobić?
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Nero poradzi sobie również z samym iso, bez cue.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Do iso nie jest potrzebne cue
Jeżeli ktos jednak potrzebuje cue do formatu bin to mozna posłużyc się programem CueMaker
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Jeśli gra jest w formacie iso+mp3 to cue jest niezbędny.
AXE Capoeira!
ODPOWIEDZ