Turbo i HD w 600

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Natalia
Posty: 157
Rejestracja: 19 kwie 2005, o 10:09
Lokalizacja: Tarnogród

Turbo i HD w 600

Post autor: Natalia »

Zamontowałam kartę turbo w 600 i dysk hd 2.5 (orginalny) i nie mogę domknąć obudowy, mam instrukcję w której jest opisane że po usunięciu sanek wszystko się mieści!?
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

W A600 mieści się ledwo dysk a ty chcesz go razem z kartą procesora upchnąć :!: :?: :roll:
Wszystko zależy jakiej wielkości (nie chodzi o pojemność a fizycznie jakiej grubości) ma się dysk i gdzie się go umieści (w którym miejscu obudowy bo w pierwotne miejsce na pewno nie wejdzie).
http://www.amiga600.de/Placing%20harddrive.htm
Na tej stronie jest pokazane, że z kartą procesora dysk umieszcza się obok aby móc zamknąć obudowę.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Natalia
Posty: 157
Rejestracja: 19 kwie 2005, o 10:09
Lokalizacja: Tarnogród

Post autor: Natalia »

APOLLO INSTRUKCJA INSTALIACJI
Jeśli masz wewnętrzny twardy dysk wyjmij go z metalowego uchwytu. Umieść twardy dysk na plastikowej obudowie karty i podłącz taśmę twardego dysku. Złóż Amigę z powrotem. Uchwyt tawardego dysku i metalowy ekran płyty głównej komputera nie będą już używane.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

http://amiga.resource.cx/photos/photo.pl?id=apollo630
Gdzie Ty tam widzisz "plastikową obudowę karty"?
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Natalia
Posty: 157
Rejestracja: 19 kwie 2005, o 10:09
Lokalizacja: Tarnogród

Post autor: Natalia »

Obok kości pamięci jest czarna listew na której jest RZEP i powinna być jeszcze na plastikowej obudowie (OSŁONIE) którą ja mam a na zdjęciu nie wiedać
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Mówiąc szczerze nie spotkałem się z doniesieniami aby udało się umieścić HDD na Apollo630 ale jeżeli, jak twierdzisz, tak można i nie możesz zamknąć obudowy to znaczy, że masz "za gruby" dysk - musisz się zaopatrzyć w cieńszy lub przejściówkę IDE=>CF - grubość jedynie płytki drukowanej - na pewno się zmieści (od razu masz tam link do strony z opisem tego w A600).
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Natalia
Posty: 157
Rejestracja: 19 kwie 2005, o 10:09
Lokalizacja: Tarnogród

Post autor: Natalia »

Udało mi się domknąć amigę ale jeśli dysk jest na karcie to w amidze jest BARDZO GORĄCO
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Więc teraz uważaj by nie spalić dopalacza w cieplejsze dni ;) ja miałem Kartę M-tec 030 44MHz i zamontowałem sobie na procku maleńki cooler świetnie się sprawdzał Amiga nigdy się nie przegrzewała - (w instrukcji mej karty radzono by nad kartą niczego nie umieszczać a HD przesunąć maksymalnie w lewy górny róg kompa - nad gniazdo zasilające)
Awatar użytkownika
Natalia
Posty: 157
Rejestracja: 19 kwie 2005, o 10:09
Lokalizacja: Tarnogród

Post autor: Natalia »

600 z TURBO ŚMIGA aż miło. Zainstalowałam Robinsons Requiem bo jest na 4 D wersja instalacyjna gram na pełnej grafice i jest SUPER

Czy wart,jak to działa? Adapter Flash Dysk 2,5"
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Przejściówka IDE=>CF działa dokładnie jak dysk tylko że bezszelestnie. Stosując jeszcze programowy wyciszacz klikania stacji (pewnie mając dysk już od dawna go masz) można mieć całkowicie bezgłośny komputer.

Opis jak zainstalować go w A600 jest na tej stronie, do której podałem link.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Natalia pisze:APOLLO INSTRUKCJA INSTALIACJI
Uchwyt tawardego dysku i metalowy ekran płyty głównej komputera nie będą już używane.
Gdybyś wyjęła ten ekran spod płyty gł. to pewnie byłoby więcej miejsca w kompie na dysk - w animarcie wyjmowano go z A1200 by montować dyski 3,5 cala
Awatar użytkownika
kendziur
Posty: 442
Rejestracja: 4 lip 2005, o 22:11
Lokalizacja: Out Of The Silent Planet

Post autor: kendziur »

@amigafan- ile by wyniosła taka przejściówka na CF i gdzie można ją kupic?

Czy można do niej podłączac CF każdej wielkości?
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

O CF już pisałem ale podam jeszcze raz.
Kartę można nabyć od tego nabywcy
http://www.compactflash.pl/articles.php?lng=pl&pg=4
Promuję go, ponieważ napisał na swojej stronie o Amidze (a mało kto dziś o niej pamięta, dlatego warto towar kupić u niego i wspomnieć, że to do Ami). Można kupić starszą (tańszą) wersję bez UDMA, ponieważ Amiga go i tak nie wykorzysta (Ami z takim układem pracuje z maxymalną jego szybkością czyli 2.5MB/s co jednocześnie jest max szybkością transferu z dysku w Ami więc starsza wersja jest wręcz stworzona do Amigi).
Można podłączać karty CF dowolnej wielkości. AmigaOS bez problemu obsłuży dyski (karty) do 4GB przy większych trzeba użyć nowszego filesystemu (np. darmowego SFS) co wymaga trochę wiedzy o Amidze.
Opis jak takie coś działa w Amidze 600 pod adresem:
http://www.port80h.com.pl/amiga600/amig ... tflash.htm
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Michajster
Posty: 215
Rejestracja: 18 cze 2003, o 14:59
Lokalizacja: Czepino

Post autor: Michajster »

Jaką maxymalną pojemność moze obslużyć kickstart v2.05 37.300 i v2.05 37.350. Nie jest czasem tak ze pierwsza do 4GB a druga powyżej 4GB? Bo juz nie pamietam. Nie dlugo (chyba w wakacje) będe miał jedną z najlepszych amig600 w polsce :P lol
AMIGA 600HD APOLLO 630/40 16MB FAST 2MB CHIP HDD 40MB

AMIGA 500+ 2MB CHIP
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

z tego co wiem to 4GB max wogóle przy ffs ;)
ODPOWIEDZ