Problem ze stacją dysków w amidze 500+

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Problem ze stacją dysków w amidze 500+

Post autor: NoOne »

Kupiłem sobie amige 500 Plus (była to amiga mojego kolegi z którym graliśmy na niej 10 lat temu - dlatego ją kupiłem - sentymenty) No wiec amige rozebrałem wyczyściłem wszystko, odkurzyłem. Ale stacja dysków była uszkodzona, górna głowica spadła z biezni (tej blachy) mimo to ktos usilnie próbował wpychać dyskietki w skutek czego urwał głowice. Kupiłem na allegro za 10 zeta 3 uszkodzone stacje dysków jedna z nich byla taka sama i miala ten sam problem tzn głowica spadła z biezni ale nie była urwana. Po odkręceniu i założeniu głowicy na jej miejsce stacja i tak niedziałała. Wiec przełożyłem głowice do mojej stacji. Uruchamia sie startuje zaczyna czytac i wystakuje błąd "K_S_1_3A500+ has read error on block 896" albo "SAVE MENTOR has read error on block 919" w zaleźności jaką dyskietke włoże taki błąd sie pojawia. Dodam jeszcze że gdy odepnę taśme górnej głowicy to jest to samo - czyli że ta głowica wogóle nie działa. Szukam całej stacji do kupienia ale niema narazie. Więc moze ktos sie na tym zna - moze da sie to jakos naprawic? ustawienie głowicy napewno tez ma znaczenie, próbowałem juz przestawiac ją w prawo lewo ale to nic niedaje. tzn jak jest zabardzo przestawiona na bok to w ogóle nie czyta.
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

Polecam to rozwiązanie:
http://www.norbid.of.pl/
S.E.G.A RULES Obrazek
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

Dzięki, ale zależy mi na oryginale. Pozatym niechciałoby mi sie tego lutowac, jeszcze bym cos spitolił. A stacje do PC tez musiałbym nabyc, to lepiej poczekac troche i kupic sobie stacje do amigi jak sie jakas trafi. lub całą amige tylko że wtedy szkoda psuc jedną amige zeby naprawic drugą.
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

Amiga ożyła, zaczęła czytać dyskietki , okazało sie że niechiała czytać tych bardzo starych i brudnych a oryginalne z orginalnych gierek zachowane w idealnym stanie czyta bezproblemowo. Pojawił sie kolejny problem nieposiadam joya ani myszki wiec niewiele moge zrobic. pozatym cos sie zawisiło i amiga nieche sie uruchamiac. jak włącze zasilacz to mruga dioda power i komp sie nieuruchamia. Chyba dam sobie z tym spokoj bo juz troche mnie to słabi.
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

myszke mozesz tymczasowo zastapic klawiaturą.
Przesuwanie kursora = LAMIGA lub PAMIGA + strzałki kursora
Lewy Przycisk Myszy = LAMIGA + LALT
PPM = PAMIGA + PALT

Czy to zawieszenie jest rowniez jak wylaczysz Amige z sieci?
Podociskaj scalaki na plycie, odepnij tymczasowo stacje dyskow i zobacz czy bedzie poprawa
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

Jak wyłącze z sieci to samo (czekam aż całkiem wyczyści sie pamięć) odłączałem klawiature też nic, podłączałem drugą klawiature od A500 też nic. wyjąłem rom i wsadziłem z powrotem tylko że nie tak jak powinienem i sie skopcił (czuć spalenizne) teraz już nie mruga jak włącze ;-) spoko czekam na drugi rom, kupiłem na allegro zobaczymy co wtedy będzie sie działo. Dzięki za wskazówki odnośnie klawiatury.
PS zaczyna mnie śmieszyć ta amiga :-)
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

śmieszyc ?


Joystick, mysz lub pada do Amigi kupic rowniez na allegro.
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

No niewiem czemu ale śmieje sie teraz jak o tym pisze :-) A co do allegro to kupie jak bedą wystawione na aukcje, teraz chyba niema. Zobacze jeszcze efunzine czy nie mają myszy.
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

norbi pisze:myszke mozesz tymczasowo zastapic klawiaturą.
Przesuwanie kursora = LAMIGA lub PAMIGA + strzałki kursora
Lewy Przycisk Myszy = LAMIGA + LALT
PPM = PAMIGA + PALT
Jeśli się nie mylę to chyba nie miało znaczenia który z klawiszy "Amiga" miało się wciśnięty.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

W tym przypadku ma znaczenie.
W wystarczylo tylko sprawdzic Slesz.
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Rzecz w tym, że jestem przekonany że w Ami 600 za prawy przycisk nie trzeba było wciskać PAMIGA + PALT (a A500+ chyba aż tak znacznie się nie różni). Nie przypominam sobie dokładnie który z nich (Amiga czy Alt, ale prawdopodobnie jednak Alt) ale wiem że trzymałem wciśniętego go cały czas po lewej stronie i wtedy tylko operowałem strzałkami i dwoma klawiszami, które robiły za przyciski myszy. Oczywiście kombinacja PAMIGA + PALT także działała, ale myślę że nie musiał to być koniecznie prawy przycisk Altu, o wiele wygodniej jest trzymać wciśnięty lewy Alt i wtedy lewa Amiga = LPM, prawa Amiga=PPM a strzałki poruszają kursorem.
Nie chodziło mi o to, że podane kombinacje są podane błędnie, ale o to, że można się nimi posługiwać wygodniej.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

Tak czy inaczej amiga niedziała, niebede sie już teraz tym zajmował. Muszę jednak przyznać że kiedy działała (przez kilka godzin)i uruchamiałem stare gierki uczucie sentymetalne było całkiem przyjemne. Jednak prawdziwa amiga to jest cos wiecej niz emulator.
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

NoOne pisze:No niewiem czemu ale śmieje sie teraz jak o tym pisze :-) A co do allegro to kupie jak bedą wystawione na aukcje, teraz chyba niema. Zobacze jeszcze efunzine czy nie mają myszy.
a myślisz ze skąd efunzine ma tego typu rzeczy ? :>
ODPOWIEDZ