Zepsuta stacja

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
st00
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2007, o 13:17

Zepsuta stacja

Post autor: st00 »

Witam, po latach wyjąłem moja Amige 500+ z piwnicy (Do tej pory bawilem sie emulatorem), i jest mały problem - Stacja dyskietek nie działa, nie reaguje na włożenie dyskietki. I teraz pytanie Czy można dokupić taka stacje ? I czy będzie się to opłacać , czy nie lepiej kupić "nową" działającą Amige, i jesli tak to jaką ?

---
Btw. Amiga włącza sie ale czasami (3/10 włączeń) widac tylko Czarny lub zółto-zielony ekran, dzieje się to dosyć często, czy może być to spowodowane wadliwą stacją?
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Amiga moze dzialac bez stacji dysków.
Rozkrec komputer i podociskaj scalaki. Czasami sie luzują.
Masz A500+ czyli kick 2.x. wiec czy w bootmenu "widac" df0: ?
Stacje mozna kupic na allegro lub samemu dopasowac stacje od pc.
Opis znajdziesz na mojej stronie www.
st00
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2007, o 13:17

Post autor: st00 »

Dzięki za link, problem z żółtym ekranem udało mi się chyba rozwiązać ( lut na "kontrolerze" klawiatury się oderwał i nie stykał, chyba ktoś tam wcześniej grzebał bo wygląda to na jakąś prowizorke :oops: ). W boot menu mam df0 (Więc chyba się zepsuła na 100%, btw. thx za informacje zapomniałem o tym menu na śmierć), tylko jedno pytanie: Czy taka stacja od PC będzie czytać wszystkie dyskietki, bo pamiętam dawno temu kumpel kupił właśnie cudo na giełdzie i miał problem z grami.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Gierki TEAM17 są dobrym testerem dzialania stacji (np. SuperFrog)
Jesli zadziala, znaczy ze wszysko bedzie w porządku.
Czasami problemem są dyskietki HD dzialajace jako DD w takiej przystosowanej stacji pecetowej. ( a wlasciwie tylko przerobionej tasmie sygnałowej)
st00
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2007, o 13:17

Post autor: st00 »

Okej, jeszcze raz thx, biorę się za krojenie taśmy, temat można zamknąć.
ODPOWIEDZ