Jak przenosić adf z PC na amige?

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
onell
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2004, o 17:54

Jak przenosić adf z PC na amige?

Post autor: onell »

Cześć
Mam amige 1200 od 2 dni (kupiłem aby sobie pograć w stare superowe gry). Amiga ma dysk i wgrany workbench. Poza 1 gry: Slim Worm nie mam nic.
Mam pare pytań i licze, że ktoś mi pomoże:
1. Pościągałem z nety kupe gier ale jak to przenieść na amige (najlepiej na dysk bądź chodziaż na dyskietki)
2. Czy można na PC zobaczyć dyskietkę z amigi i właśnie jakoś wgrać *.adf
3. Co z CD moge podłączyć ale pytanie jak nagrać płytkę (czy pójdzie zapis iso9660)

pozdrawiam i liczę na odpowiedź
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

jezeli masz system xp, to polecałbym Ci podłączyć dysk amigowy pod peceta. Najpierw na emulatorze pod pecetem robisz plikopartycje z workbenchem a potem podłączasz dysk amigowy, bierzesz opcje add harddrive i bedziesz miał dysk amigowy pod pecetem a wtedy przerzucenie adfow to jush przyjemnosc. Pozostaje tylko wrzucenie programu do nagrania ich na dyskietki np adf-blitzer (poszukaj w necie) i nagrac pod amiga tylko wymaga to min 2MB pamieci. Co do płyt to ja nagrywam zawsze w iso9660, ISO poziom 2, Joliet i metoda zapisu disk-at-once/96. Oczywiscie mowimy o nero. I wszystko chodzi bez problemu.

A jezeli nie odpowiada Ci ta metoda przenoszenia danych to poszukaj na forum jest bardzo duzo postow na ten temat

powodzenia :wink:
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
onell
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2004, o 17:54

Post autor: onell »

dzięki zaraz wypróbuje
pozdrawiam
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

ad.2
Pecet nie "zobaczy" amigowej dyskietki (pomijam karte PCI Catweasel, ktora to umozliwia)
ad.3
Amiga czyta wiekszosc formatow zapisu na CD, (ISO , Juliet, Rock Rigde itd)
Wszystko zalezy od filesystemu do obslugi CDROM. Niektore mimo ze plyta nagran jest w joliet, nazwy plikow sa widziane jako dosowe (8+3)

Jesli w A1200 masz dysk 2.5 cala, to bedziesz mial jeszcze problem z podpieciem tego do peceta, no chyba ze kupisz przejsciowke.
ODPOWIEDZ