Pady

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

Pady

Post autor: Roszak »

Cz takie pady będą działały na mojej Amidze gdy kupowałem drugom ami600 za 30zł żeby część przełożyć to dwa takie dostałem ale mnie tylko ten interesuję a wcześniejszy gracz uważał że na nich grał!?

Obrazek
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Prawdopodobnie ten pad został przerobione, aby dzialal z Amigą (zadziala rowniez z C64, Atari, ZXSpectrum)
Pewnosci nie mam. Na allegro byla kiedys oferta sprzedazy takiego pada
Spytaj sie poprzedniego gracza.
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

NES

Post autor: Roszak »

Mi sie wydaje że one są od NES
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Re: NES

Post autor: Shoonay »

Roszak pisze:Mi sie wydaje że one są od NES
que? :? znaczy sie to żart był? bo ja nie zrozumieć :twisted:
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

heh niekoniecznie żart.pady wyglądające podobnie do tych plejkowych, były dorzucane do niektórych klonów nesa (choć zazwyczaj miały wejście bodaj 13 pinowe). Fota kiepskiej jakości więc ciężko osądzić cóż to za wynalazek 8) W każym razie jeśli są to pady do nesa, to o ile się nie mylę powinny z ami działać. Nie lepiej poprostu sprawdzić miast zadawać pytanie tutaj 8) ?
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Roszak »

Dzięki wielkie dobrzy jesteście!
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

BadMojo pisze:pady wyglądające podobnie do tych plejkowych, były dorzucane do niektórych klonów nesa
Konkretnie to PolyStation, łatwe do znalezienia na każdym lokalnym targowisku w czasach popularności PSX'a, wyglądające jak PlayStation, od których pochodzą więc nie mogą chyba być uważane za "niektóre klony NES'a" bo mowa tu o klonie NES'a który wygląda jak Play ;)

Pozatym, swego czasu właśnie takie "przerobione" na potrzeby Ami pady, były sprzedawane na Allegro.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Wiem bo posiadam takowego :). Idealnie sprawdza się z moją CD32+promodule, jako że posiada funkcję emulacji myszki :). Do tego jeszcze programowalne autofajerki. . . niestety od dłuższego czasu mój kombajn stoi i się kurzy, ale póki co nie sprzedaję (choć w chwili kryzysu o tym myślałem hyhy 8) )

a co do klonów NES'a - przeczytaj uważnie, chodziło mi o konsolę (polystation) będącą klonem nesa, do której dorzucane były takowe pady. Nie miałem na myśli samych padów, jako klonów padów nesowych :)
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Roszak »

No fajnie niby działa ale nie bardzo gdy wcisnę trójkąt i jeszcze jakieś dwa klawisze to strzałka zsuwa sie na dół a reszta nie działa?
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Reszta czyli strzałki itp ? Bo jeśli działa x i strzałki to znaczy że zmapowany jest tylko jeden fire. Jeśli jednak żaden inny guzik nie działa to może to być pad od nesa (tudzież PAD jest PADnięty ;) )
AXE Capoeira!
ODPOWIEDZ