Dwie stacje dyskietek

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

Dwie stacje dyskietek

Post autor: Roszak »

Mam dwie amigowe stacje dyskietek taśmę mam tylko nie wiem jak podłączyć do dwóch prąd miejsce jest tylko na jedną stacje jest jakieś inne wyjście oprócz podłączenia piecowego zasilacza :D :!: :?: :!: :?: :!: :?:
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Jak masz małą Ami to nic nie zdziałasz - w A500/600/1200 wewnętrzny kontroler może obsługiwać TYLKO JEDNĄ STACJĘ więc nawet jak zrobisz sobie odpowiedni kabelek to ich nie obsłużysz.
Na rynku były płytki z dodatkową elektroniką umożliwiające podłączenie do wewnętrznego kontrolera 2 stacji ale teraz nie wiem, gdzie je dostaniesz.
W dużych Amigach A2000/3000/4000 wewnętrzny kontroler obsługuje 2 stacje więc wystarczy odpowiedni kabelek.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Roszak »

A jak ją podłącze do piecowego zasilacza to zadziała :?: :?: :!: :?: :cry:
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Dodatkowe zasilanie tu nic nie da - Ami nie odbierze informacji o drugiej stacji z wewnętrznego kontrolera.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Roszak »

No to kicha :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Drugą stację (a nawet jeszcze dwie następne) możesz podłączyć jedynie przez zewnętrzne wyjście Disk Drive.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Roszak »

A jak te stacje podłączyć przecież tam się wsadza zewnętrzne a nie wewnętrzne
:!: :?: :!: :?: :!: :?:
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

Roszak pisze:A jak te stacje podłączyć przecież tam się wsadza zewnętrzne a nie wewnętrzne
:!: :?: :!: :?: :!: :?:
Czy ty umiesz czytać? Nie ma możliwości podpięcia w A600 2 wewnętrznych stacji dysków! W sumie mogą być 4, ale tylko JEDNA WEWNĘTRZNA. Pozostałe dołącza się poprzez gniazdo Disk Drive z tyłu Amigi. Jeżeli stacja zewnętrzna jest przelotowa, to znaczy ma też takie gniazdo z tyłu, możesz do niej dołączyć kolejną itd, aż do 3 zewnętrznych. HOWGH!
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Benedykt
Posty: 45
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:07

Post autor: Benedykt »

Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Roszak pisze:A jak te stacje podłączyć przecież tam się wsadza zewnętrzne a nie wewnętrzne
:!: :?: :!: :?: :!: :?:
Nie ma stacji "wewnętrznych" i "zewnętrznych" jako takich. To tylko potoczne okreslenie na to, gdzie stacja się znajduje fizucznie. Każdy napęd jest taki sam. Napęd ze stacji któą maszwewnątrz Amigi możesz przełożyć do napędu podłączanego z tyłu. Ale sam napęd dołączany od tyłu to nie tylko mechanika, ale i elektronika która umozliwi widzenie tej drugiej stacji w systemie.
Suma sumarum, najlepsze wujście (jeśli masz desktop) jest zakup "zewnętrznej" stacji dysków i podpięcie jej z tyłu.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
ODPOWIEDZ