Amiga 600 [Dysk 1 gb i Compact flash] ''Gryzą Się''

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
SUCHAR
Posty: 25
Rejestracja: 2 paź 2007, o 16:40

Amiga 600 [Dysk 1 gb i Compact flash] ''Gryzą Się''

Post autor: SUCHAR »

Witam ! Mam dość nietypowy problem . Otóż ostatnio kupiłem compact flash pod PCMCIA i udało mi sie go skonfigurowac i moge przenosic już dane z pc na amige. Wpadlem na pomysl aby moją amige wyposażyc w dysk 1 gb. 3,5'' Udalo sie dysk podpiolem i nawet wgralem sobie workbencha na dysk. Wszystko extra sie uruchamia z dysku itp. Problem zaczyna sie po wsadzeniu Compact flash pod pcmcia . System nie chce sie wtedy uruchomic z dysku ani nawet z dyskietki :( Poprostu nie wiem co jest . chcialem cf użyc do przenoszenia danych na dysk . zeby nie odlanczac ciagle dysku od amigi. Nie wiem co jest i prosze was o pomoc bo juz sam nie daje rady poprostu nie wiem co robic :( Koledzy Ratujcie! :( :cry:
Awatar użytkownika
PH306
Posty: 86
Rejestracja: 20 paź 2007, o 10:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: PH306 »

Wejdź do boot menu, i zaznacz bootowanie z HDD.

Zobacz czy tak ruszy.
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Jak możesz, spróbuj z inną kartą CF, o innej pojemności. U mnie karta 16MB wieszała komputer, ale już 256MB nie. Zwiecha wyglądała tak, że komputer na nic nie reagował - nawet kursor nie drgnął. Dopiero jak wyjąłem czytnik, wszystko wracało do ładu; Amiga była "zamrażana" przez czytnik z kartą 16MB. I na nic zdały się moje kombinowania - ta karta poprostu nie działała z Amigą.
Dodam, ze obie to były Kingston.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

A co sie dzieje jesli wlozysz PCMCIA po uruchomieniu Workbencha z HDD ?
SUCHAR
Posty: 25
Rejestracja: 2 paź 2007, o 16:40

Post autor: SUCHAR »

Cześć Alan problem jest taki że karte mi wykrywa i normalnie moge przenosić już dane i nagrywać na dyskietki , ale jak mam podpięty dysk to wtedy wsio sie zawiesza tylko kursor chodzi . a jak mam wyjęty CF to system z dysku śmiga pięknie . Czyli razem nie chcą pracować "(dysk i cf) a osobno pracuje i dysk i cf poprawnie . Ratunku !
ODPOWIEDZ