śmieci na ekranie oraz gra jaguar

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
djcasey
Posty: 18
Rejestracja: 9 lut 2005, o 11:38

śmieci na ekranie oraz gra jaguar

Post autor: djcasey »

witam
mam problem i chciałbym prosic o pomoc
otóż mam A1200, 5GG HD, 6 mb ram czyli taka podstawowa
zainstalowałem na niej system, whdload, gry itp
generalnie gry działają ale problem pojawia się przy wychodzeniu z gry do workbencha (przez F9,F10, del, * zależy od gry) system zamiast wrocić do workbencha wyświetla mi na ekranie jakieś śmieci migotające, jakby zawartość ramu się wyświetlała, przypomina to czasem efekt podobny do gier z C64 (po uruchomieniu się dekompresowału itp)
może ktoś z was zna sposób jak temu zaradzić abym po każdej grze nie musiał robić resetu.

i druga drobna sprawa dotyczy gry Jaguar ;p jak tam zapisać stan gry na HD ( w instrukcji whdload jest napisane że zapisuje na dysku 3, takowy jest w katalogu ale jakoś to nie działa a jak chce zapisać na dyskietce to niby ją formatuje a też nic z tego nie wychodzi
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Z pierwszym problemem Tobie nie za bardzo umiem pomóc, bo nie mam
prawdziwej Amigi niestety, bo pod WinUAE 1,0 i Workbenchem 3.1 nie
ma takiego problemu, zawsze udaje mi się wyjś poprzez jakiś quitkey.

A jeżeli chodzi o grę Jaguar, to polecam ściągnąc wersję z tego adresu.
Sprawdziłęm pod WinUAE 1.0, zapisuje pliki na obrazie trzeciej dyskietki,
która znajduje się w katalogu z grą w pliku Disk.3 i jest formatu nondos.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Czy tak sie dzieje przy kazdej grze WHDLOAD?
Jakiej wersji uzywasz?
Czy jesli odpalisz gre WHDLOAD w CLI to tez sa takie smieci.
djcasey
Posty: 18
Rejestracja: 9 lut 2005, o 11:38

Post autor: djcasey »

tak się dzieje przy każdej grze używającej whdload, śmieci są po prostu na akranie nic poza tym tylko reset pomaga, używam najnowszej wersji whdload (zarejestrowanej)
co do jaguarka używam wersji 1.2 z tego pakietu
http://www.guildserver.co.uk/kgwhd/list ... -12-20.txt
i gdy chcę dokonać save mam do wyboru df0: i df1: lecz w żadnym przypadku to nie działa, ale zaraz sprawdzę podaną przez Ciebie wersję


update:
Jaguarek śmiga póki co sprawdziłem na WinUAE, potem włączę amisie i sprawdzę jak na niej, więc wydaje mi się że temat jaguara można uznać za zamknięty ;p

pozostają tylko te śmieci
djcasey
Posty: 18
Rejestracja: 9 lut 2005, o 11:38

Post autor: djcasey »

zauważyłem kolejna dziwna rzecz jeśli usunę klucz rejestracyjny do whdload wszystko jest wówczas ok, po wyjściu z gry mogę dalej korzystać z systemu a nie tylko reset, mam taki problem na amidze pod winuae nie mam
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Sprobuj starszej wersji WHDLOAD.
Jesli masz problem z kluczem to napisz do tworcy pakietu aby podeslal Ci poprawny.
djcasey
Posty: 18
Rejestracja: 9 lut 2005, o 11:38

Post autor: djcasey »

klucz jest ok, działa pod winuae i na innej amidze, mam go od ponad 2 lat, ale czegoś takiego nigdy mi nie wykręcił
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

Przykro mi to pisać ale miałem kiedyś identyczny problem. Kilka lat temu chciałem pójść na łatwiznę (przyznaje się bez bicia :oops: ) i udało mi się ściągnąć z internetu piracki klucz do WHDLoad i niestety miałem identyczne objawy jak djcasey z tym, że krzaczki pojawiały się czasami nawet podczas grania a nie tylko wychodzenia.

Ta sytuacja zmusiła mnie do zakupu własnego klucza za pośrednictwem PPA i po przysłaniu mi legalnego klucza problem definitywnie zniknął.

Oczywiście nie oskarżam Cie djcasey o piractwo. Być może rejestrowałeś WHDLoad jeszcze dawniej niż ja i posiadasz taką wersję klucza jaką ja ściągnąłem. Ten klucz widocznie dobrze działa ze starymi wersjami WHDLoad a z najnowszymi ma problemy. Skontaktuj się z twórcą pakietu o przysłanie nowego klucza. Jeżeli rejestrowałeś go legalnie to nie będzie z tym żadnego problemu.

Jeżeli nie masz namiarów na twórcę, zrób to za pośrednictwem PPA. Zajmuje sie tym Sebastian Rosa.

Powodzenia
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
djcasey
Posty: 18
Rejestracja: 9 lut 2005, o 11:38

Post autor: djcasey »

dzięki za info le klucz mam na 100% legalny i nigdy nikomu nie pożyczany, zresztą pod winuae nie mam takich problemów tylko na prawdziwej amidze.
Może starsza wersja winuae coś by pomogła, ale jak odinstalować tę najnowszą, po prostu z palca ?
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

djcasey pisze:Może starsza wersja winuae coś by pomogła, ale jak odinstalować tę najnowszą, po prostu z palca ?
Chyba miales na mysli starsza wersje WHDLOAD.
Aby przejsc do starszej wersji programu wystarczy podmienic plik whdload
ODPOWIEDZ