Reset przyciskami

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Reset przyciskami

Post autor: Anthrox »

Moja Amiżka od dłuższego czasu nie chce się zresetować przy kombinacji klawiszy Amiga + Amiga + CTRL. Pamiętam, że wtedy wduszałem jeszcze Caps Lock, gdy nie szło jej zresetować. No ale teraz już całkowicie padł ten sposób - otworzyłem środek, pobawiłem się taśmą od klawiatury, ale niestety, wciąż nie chce się resetować.
Jest jakiś popularny program do testowania przycisków klawiatury? Tj. wduszam i na ekranie widać, czy ten klawisz działa, bo być może któryś z przycisków nie chce zadziałać i dlatego takie coś się dzieje. . . ?
W każdym razie chciałbym wiedzieć, czy brak resetu może w jakiś sposób źle wpłynąć na Amigę, czyli klikam przyciskiem od zasilacza (jedyny sposób na reset) i czy brak napięcia nie spowoduje jakieś krzywdy ?
Wolę głupio zapytać, bo kiedyś, kiedy była masa serwisów amigowych, mozna bylo sie bawic i ryzykowac, a teraz, jak to juz antyk wole miec pewnosc :)

No i jak ma ktos rade na klopotliwy reset to proszę o nią.

Tack :wink:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

>TU< masz program do sprawdzenie klawiatury.

Jesli dzialasz pod WB to mozesz wykorzystac program do robienia resetu.
Jaka masz Amige?
A A1200 sa punkty lutownicze do zrobienia resetu. Mozna rowniez wykorzystac FastATA, jesli oczywiscie posiadzasz.
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

A600 HD, pod WB mało pracuję, jednak zdziwiło mi, że tak mi się "zepsuła".

Sprawdzałem pojedynczo przyciski i niby działają, chociaż już sam nie wiem - może jak wduszam 3 na raz to jeden jakby się "zawiesza" i reset nie zostaje wykonany ?

No nie wiem norbi, moglbym pogrzebac jeszcze, jak mi podsuniesz co i jak zrobic, zawsze znajdujesz lekarstwo :)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Jesli uzywasz gierek z instalkami WHDLOAD, to z kazdej gry mozna "wyjsc" do WB/AmigaDos. Potem juz tylko programik do resetu i sprawa zalatwiona.

Tu masz rozpiske jak podlaczyc reset
http://www.free.of.pl/n/norbid/obrazki/druga.jpg

ps.
Sprawdz czy tasma klawiatury nie poluzowala sie.
ODPOWIEDZ