Pytanie o kartę rozszerzeń do Amigi 1200

Dyskusje i pytania o prawdziwą Amigę, a konkretnie o sprzęt.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Pytanie o kartę rozszerzeń do Amigi 1200

Post autor: olesio »

Witam. Od niedawana jestem szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200 z HD i kartą CF na PCMCIA (w końcu prawdziwa Amiga - yeah :)).
Zastanawiam się jednak nad możliwościami zwiększenia pamięci. Bo wiadomo 2 MB CHip to mało, a wiadomo poodpalało by się też
więcej gier z WHDLoad nie tylko pod WinUAE :) I tutaj pytanie. Czy karta z aukcji pod poniższym linkiem mieści się jakoś w takiej
zwykłej klasycznej Amidze 1200? Czy karta ta jest przeznaczona tylko do Amig tower? No i czy te 32 MB ktore na niej jest, to taka
sama pamięć jaką ustawiamy suwakiem Z3-Fast w zakładce RAM w WinUAE? Bo robiłem test i w WinUAE przy ustawieniu 2 MB dla
pamięci Chip oraz 32 MB dla Z3-Fast na przykład Sensible World of Soccer 96/97 pod kontrolą WHDLoad uruchamia się, czego nie
yzyska się na "golej" Amidze 1200. Napisał bym do prowadzącego aukcję, ale myślę że szybciej odpowiedź uzyskam od Was tutaj.

Kod: Zaznacz cały

http://www.allegro.pl/item821127651_karta_apollo_1230_40_amiga_32_mb_fast_ram_okazja.html
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Pyzio
Posty: 491
Rejestracja: 26 gru 2004, o 11:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o kartę rozszerzeń do Amigi 1200

Post autor: Pyzio »

Ta karta mieści się bez problemów w obudowie desktop jak i wszystkie inne karty turbo do Amigi 1200.
Ja sam kiedyś miałem taką kartę bez problemów można uruchomić gry WHDload a nawet zainstalować OS 3.9.Pamięć na karcie to Fast ram.
Tu masz temat pamięci w Amidze i właśnie moją kartę Apollo 30/40
Apollo jak nie było tak nie ma
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie o kartę rozszerzeń do Amigi 1200

Post autor: olesio »

Dziękuję za odpowiedź. A także podziękowania dla Roniego i OSH,
którzy odpowiedzieli mi również na te pytanie odpisując na GG :)
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
haynor
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2003, o 16:43
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Re: Pytanie o kartę rozszerzeń do Amigi 1200

Post autor: haynor »

Ciekawe tylko czy można zamknąć klapkę od spodu. Moja karta jest trochu za duża - klapka leży w szufladzie.
Awatar użytkownika
Pyzio
Posty: 491
Rejestracja: 26 gru 2004, o 11:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o kartę rozszerzeń do Amigi 1200

Post autor: Pyzio »

Pewnie masz przekombinowane chłodzenie karty,ja mam PPC i klapka jest na miejscu
Apollo jak nie było tak nie ma
ODPOWIEDZ