jakim programem kopiować ORYGINALNE gry na Amiga 500

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
martin-flash
Posty: 54
Rejestracja: 28 sty 2005, o 17:09
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

jakim programem kopiować ORYGINALNE gry na Amiga 500

Post autor: martin-flash »

Witam!
Mam oryginalną grę Shadow of The Beast II, próbowałem sobie dziś wykonać kopię bezpieczeństwa, lecz nie poszło poprzez X-COPY! Jakiego programu powinienem użyć żeby to przekopiować. Jak są one zabezpieczone?
Dzięki
Marcin
Amiga Forever! and Into The Wonderfull!
-----------------
Martin Flash
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Jak to nie dziala. Jesli X-COPY mozna nawet kopiowac dyskietki pecetowe 720kb (nawet te zabezpieczone) to dlaczego nie mozna byloby kopiowac amigowych.
Sprobuj opcji NIBBLE
Awatar użytkownika
martin-flash
Posty: 54
Rejestracja: 28 sty 2005, o 17:09
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: martin-flash »

norbi pisze:Jak to nie dziala. Jesli X-COPY mozna nawet kopiowac dyskietki pecetowe 720kb (nawet te zabezpieczone) to dlaczego nie mozna byloby kopiowac amigowych.
Sprobuj opcji NIBBLE
Niestety opcją NIBBLE nie udało mi się także przekopiować!
Może jakieś inne programy?
Amiga Forever! and Into The Wonderfull!
-----------------
Martin Flash
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Może być kłopot. Ja osobiście trafiłem na jakąś wersję pinballa (chyba ten pierwszy, gdzie jest stół "Steel Wheels" czy jakoś tak...). Obie dyskietki były oryginalne i nie znalazł się taki, co by je skopiował. Cóż...
Jak przez NIBBLE na X-COPY nie daje rady, to raczej sobie odpuść. Spróbuj ja spakować do DMS-a (o ile się da) i potem rozpakuj DMS na nowe dyskietki. Może pomoże.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

AlaN pisze:Ja osobiście trafiłem na jakąś wersję pinballa (chyba ten pierwszy, gdzie jest stół "Steel Wheels" czy jakoś tak...).
Pinball Dreams. Przepraszam, ale nie mogłem się opanować, żeby nie wyjaśnić. Pograj w tą gierkę dłużej na WinUAE i obczaj temat z rekordami w hydeparku + stronkę Wirusa (BTW to Wirus - masz coś chyba nie tak z linkiem przy dopisku, bo mi się jakieś dziwne coś uruchamiało, dobrze że stary link miałem zapasowo u ulubionych). Męczy mnie zastój w temacie rekordów do pinball dreams i superfroga (tymbardziej, że JA już ferii od jakiegoś czasu nie mam, a grywam czasami).
Wracając nieco do tematu, ja na X-Copy swego czasu kopiowałem nawet uszkodzone dyskietki na dobre tak, że z gier niedziałających robiły się działające. Wystarczyło na upartego wciskać retry. Czasami kopiował z błędami w innym miejscu i np. kumpel miał civa na 8 dyskietkach :) . Tak tak, różne cuda się zdażały (The X-Copy files :) )
Może po prostu twoja Amiga jest uparcie oryginalna (jeśli robisz to na Amidze). Znam przypadek, że u mnie i u innych gry zcrackowane działały jak zcrackowane, tylko jednemu koledze cracki nie działały.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Łysy0800
Posty: 506
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Łysy0800 »

Być może dyskietka ma za dużo badsecktorów? Normalnie nawet zwykłe DOSCOPY powinno działać, nawet dla dyskietek ndos..
kwaku85
Posty: 102
Rejestracja: 9 paź 2004, o 17:36

Post autor: kwaku85 »

No i tu widze mamy poważny problem- tak szczerze mówiąc jak x-copy nic nie dało to już gierki nie skopiujesz, ale spróbuj jeszcze inna wersję tego programiku. Oprócz tego napisz co się dzieje, czy przerywa Ci kopiowanie, czy jak skopiujesz to dyskietka nie staruje
Amiga jest piękna - NO GATES, NO WINDOWS!!!
ODPOWIEDZ