Newicons - problem

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jw_amigowiec
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2004, o 13:48
Lokalizacja: Czeladź

Newicons - problem

Post autor: jw_amigowiec »

Zainstalowalem na momej Amidze Newicons 4.6
Pojawil sie nastepujacy problem: Zamiast ikony RamDiscu mam maly kwadracik i nie reaguje na kopiowanie disc.info do ramdiscu. Albo druga partycja ma stara ikone, kiedy ja "podmieniam" na nowa, zmienia sie i po resecie wraca stara!
Caly czas kombinuje, ale brakuje mi pomyslow, moja wiedza z zakresu WB jest jak widac zbyt (jeszcze) skromka...
Wszystkie pozostale ikony sa wyswietlane poprawnie.
Prosze o pomoc ;)
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Są dwa sposoby, aby ikona RAM DISK była taka jaka chcesz.
1. Do user-startup dodajesz polecenie skopiowanie ikony o nazwie disk.info do RAM:
2. Dodaj do ENVARC:sys/ ikone o nazwie def_RAMdisk.info

disk.info i def_RAMdisk.info = ikona jaką chcesz aby mial RamDisk
Awatar użytkownika
jw_amigowiec
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2004, o 13:48
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: jw_amigowiec »

Dzieki norbi za odpowiedz. Co do kopiowania dick.info - probowalem juz. Robia sie jeszcze dziwniejsze rzeczy, albo sie pojawia "stara" ikona dysku, albo jeszcze inna... Raz zdarzylo sie, ze bez tego zaladowal wlasnie def_RAMdisk.info, gdzie jak zauwazylem newicons trzyma je w ENV:sys w ramdiscu juz wczesniej (szperalem gdzie sie dalo az znalazlem). Czasem nie zaladuje ikonki ostatniej z partycji. Duzy wplyw na dziwne rzeczy jakie sie dzieja ma kolejnosc w startup-sequence (lub user-startup). Problem zdiagnozowalem jako... brak fastu ;)
Dopalke dokupie i zdaje mi sie ze problem powinien zniknac, System sie laduje z dysku teraz zanim wczyta do konca newicons.

-EDIT-

Dopisalem komente wait w startup-sequence linijke przed loadwb i pomoglo :)
ODPOWIEDZ