cholerny evils doom Heeelp!!!

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

cholerny evils doom Heeelp!!!

Post autor: Borias »

instalacja gierki przebiega bez problemu, potem uruchamiam, emulator sie restartuje i odpala Workbencha a nie grę, co robić?
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Pod Workbenchem znajdź miejsce gdzie zainstalowałeś grę i kliknij dwukrotnie w ikonkę wykonywalną, jeśli taka jest.
Jeśli nie ma to pewno jest ukryta albo trzeba się bawić w startup-sequence.

Jeśli chcesz, żeby gra odpalała od razu, bez Workbencha to już na pewno trzeba się bawić w startup-sequence (znaleźć na dyskietce nr 1, przenieść, przejrzeć np. Ed'em, zmienić co trzeba, włożyć do katalogu S).

Piszę to na sucho, bo nigdy nie instalowałem tej gry, ale zasady są generalnie e same :)
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

no i nic

Post autor: Borias »

odszukałem grę na twardym, uruchomiłem ten plik rozruchowy i wyskoczył komunikat: "this game will reboot your computer", Ami się restartuje, ale nie odpala gry tylko po prostu ładuje się Workbench. Jak miałem prawdziwą Ami to pamiętam, że tak to wyglądało i gra się odpalała bez problemu, jedyny problem był z kickiem 3.1, bo obraz gry "migotał" w niektórych momentach, a na 3.0 wszystko było ok. w startup sequence nie będę się bawił, bo już zapomniałem po tylu latach na blaszaku, jak to się robi. Tak przy okazji to Wing Commander AGA (chyba rip z CD32) wymaga grzebania w startup sequence, a ja nie wiem o co chodzi, a popykałbym sobie, bo giera jest git, mogę poprosić o pomoc?
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

kiedys udalo mi sie uruchomic ED choc niezawsze bo czasmi obraz sie kaszanil, a po dojsciu do starych ruin gra wieszala sie za kazdym razem podczas rozmowy ze starcem
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Rozwiązanie okazało się banalnie proste.

Ściągnij wersję z planetemu (tą BEZ oznacznika [a] ). Zainstaluj np. w pliku hdf . Uruchom plik wykonywalny. Jeśli po reboocie pokazje się u góry ikonka z napisem Evil's Doom v1.0 i nic się nie dzieje to po prostu odpal od nowa i w configu dodaj mu RAMu. U mnie gra ruszyła, ale nie wiem czy będzie "Wisła" w trakcie...
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

na razie gitara, gra chodzi, zwisów nie ma, zobaczymy co będzie dalej
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Borias pisze:na razie gitara, gra chodzi, zwisów nie ma, zobaczymy co będzie dalej
jak ci nie zwisnie podczas rozmowy z tym starcem to daj znac. No i moze podal bys konfig na ktorym ci smiga. Bo gdzies niemoge jej teraz uruchomic po pojawieniu sie Evil's Domm v1.0. obraz sie kaszania a powien byc ok, potem po uruchomieniu new game jest gadka po ktorej gra mi wisi.
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

dupka szanowni panowie, nie ma złotego środka, raz gra chodzi a raz wisi, kompletnie nie kumam, o co może biegać. Używam cały czas tego samego configu, a gra jak się jej podoba, albo chodzi cały czas bez zarzutu albo w ogóle nie chce odpalić, ja pierdykam, chyba jestem bezradny, w tej właśnie chwili nie chce mi w ogóle odpalić, a jakąś godzinkę temu chodziła bez zarzutu
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

No gra mi sie uruchamia po zaznaczeniu opcji JIT w CPU. Ale niestety jak juz pisalem wisi podczas rozmowy ze starcem w castle of lost legions.
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

racja w castle of lost legions jak się gada ze staruszkiem to gra się wywala, ale czy nie mozna tej rozmowy pominąć?
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Borias pisze:racja w castle of lost legions jak się gada ze staruszkiem to gra się wywala, ale czy nie mozna tej rozmowy pominąć?
NIE
ODPOWIEDZ