Problem z dźwiękiem w CD32

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Problem z dźwiękiem w CD32

Post autor: Borias »

mam problemy z dźwiękiem przy odpalaniu gier z CD32, biorę szybki config Cd32, ładuję obraz płyty do wirtuala, gra odpala się bez problemów, ale dźwięk w czasie gry "zarywa", co z tym zrobić? to trochę wkurzające :cry:
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

A nie masz czasem podobnych problemów przy odpalaniu AGA-owyh gier?
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

"niestety" nie, dopiero jak się zacząłem bawić w emulację CD32, inne gray odpalane z twardego albo z dyskiek chodziły bez zarzutu
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Może spróbuj zmniejszyć "Sound buffer size" w zakładce sound ?
Może UAE źle ustawia paramenty dźwieku...
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

gra, w której kaszani się dźwięk to Wing Commander, na reszcie z gier posiadanych przeze mnie z CD32 tego problemu nie ma, nic nie daje mieszanie w opcjach, dźwięk cały czas zarywa, zauważyłem, że może to być wina wirtuala? bo to zarywanie pojawia się z reguły przy dogrywaniu, zainstaluję Alcohol, zobaczymy co będzie...
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Bycmoże wirtualna stacja CD zbyt wolno doczytuje z dysku obraz płytki, może pomóc zwykła defragmentacja (bo ten obraz może sie okazać akurat bardziej pofragmentowany niż inne, przez co może przycinać). Istnieje również możliwość, że obraz jest zrzucany z porysowanej płyty z ignorowaniem błędów odczytu, przez co też może przerywać nie tylko dźwięk.
Z reguły Daemon nie nawala, ale popróbuj innych stacji wirtualnych, może faktycznie coś da.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
ODPOWIEDZ