Problem z save w CD32

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Problem z save w CD32

Post autor: Borias »

Jak zapisywać stany gry w grach z CD32? i co ważniejsze, jak je potem załadować i grać
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Nie polecam, bo WinUAE całkowicie tego niestety nie wspiera 8)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Jak to nie wspiera 8) Winuae sam tworzy odpowiedni plik. Saveujesz i loadujesz jak na prawdziwej konsoli. No chyba że mówisz o savestate'ach...tutaj Anthrox ma rację.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

a jak to obsłużyć pod emulatorem? nigdy nie miałem do czynienia z CD32, moja przygoda z Ami to A500 i potem A1200 Tower, którą sam poskładałem (do tej pory sam się sobie dziwię)
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Jeśli gra nie ma opcji save, to go nie zrobisz. Jeśli taka opcja jest (np. Cannon Fodder CD32) to znajdziesz ją bez problemu. Procedura zapisu jest automatyczna (emulator sam tworzy plik save'a).
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

Wing Commander ma opcję save, ale co z tego? niby save robi, ale jak wgrywam po resecie, to gra zaczyna się od początku i tyle... szkoda... sorka, że ja tak z tym Wing Commanderem cały czas, ale to mój absolutny "number one", innych gier nie sprawdzałem, bo praktycznie zależy mi tylko na tej
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Jak będę miał chwilę to pokombinuje...
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

A gdzie on robi ten save ? Jeśli na obrazie płyty to raczej nie przejdzie.
Spróbuj włożyć obraz płyty do Daemona, przegrać pliki do jakiegoś folderu na dysku, folder ten w zakładce HardDrives podczep jako dysk twardy i uruchom Workbencha. spod WB pokombinuj czy chodzi, jeśli nie to zazwyczaj isnieje możliwość pogrzebania w startup-sequence albo dopisania osobnego skryptu. Myślę, że wtedy powinien zapisywać poprawnie, ale gwarancji nie dam - to co napisałem to czysta teoria.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Gry na cd32 nie mogłyby przeca zapisywać gier na płycie tudzież na obrazie ;). Winuae przy emulacji cd32 tworzy plik w którym trzyma save'y (odpowiednik wbudowanej w cd32 pamięci).
AXE Capoeira!
ODPOWIEDZ